Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z bykiem pomocy!!!

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafi1

Rafi1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:54

problem z bykiem pomocy!!! Witam mam problem z bykiem o wadze ko 350 kg rasy mieszanej hf z limusin problem powstał po przeprowadzeniu z starej obory gdzie bydło chodziło luzem i po wybiegu do przebudowanej obory na wolnostanowiskową byk po przepedzeniu natychmiast utracił przytomność i zesztywniał zaczelismy go nacierać i po chwili ruszył się i wstał potem zaczoł normalnie pić i jeść zaznacze że to bylo wczoraj dziś podczas scielania sytuacja się powturzyła te same objawy wcześniej nigdy się to nie działo weterynasz nie wie co może być przyczyną mówi że to może być stresowe . Może doradzicie co z tym zrobić jak to zwalczyć jeśli się da oczywiście ??? z gory dziekuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z bykiem pomocy!!! Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:11

problem z bykiem pomocy!!! witaj!
Nie miałem nigdy takiego przypadku,ale tak na chłopski rozum moze tak jak i u ludzi odmiana padaczki tylko u zwierzecia?!
Napisz jak sprawa sie rozwinie,sam sie zastanawiam co to moze byc

A moze odłacz go od stada ,gdzies gdzie bedzie spokojnie,bedzie sam -wtedy rozwiejesz watplwosci stresowe.

#3 Share Rafi1

Rafi1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:49

problem z bykiem pomocy!!! też tak myślałem ale on jak dostanie ten atak to jest cały sztywny i nie oddycha poczatkowo myślałem że już padł ale po chwili tzw nacierania i masaży powoli wracał do życia a w starej oborze nigdy się takie rzeczy nie działy a co gorsza to najładniejsza sztuka ze stada:(
a jak minie go ten atak to normalnie wygląda i nie widać po nim oznaku choroby:(

Edytowany przez Rafi1, 08 grudzień 2013 - 22:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:37

problem z bykiem pomocy!!! Cięzki temat,weterynarz nie wie co to może byc?Jak juz pisałem u góry odłacz go od stada,moze to jednak jakas choroba nerwowa,(stresuje sie)

#5 Share Rafi1

Rafi1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 20:19

problem z bykiem pomocy!!! witam dla informacji jak dalej z tym bykiem :) byk dostał magnez i witaminy od stada go nie odłączyłem byk normalnie pije je ma dobre przyrosty jest żywy i bryka i co najwazniejsze atak już się nie powtarza od ok półtorej miesiąca:) weterynarz nie pogał diagnozy co j jak mu było:)
ważne żę już nic się nie dzieje:)

Edytowany przez Rafi1, 24 styczeń 2014 - 20:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:11

problem z bykiem pomocy!!! witam wszystkich. mam problem z bykiem waga okolo 150 kg (wiek to okolo 5 miesiecy ale jest malej postury) poniewaz od jakiegos czasu ma on problemy ze wstawaniem, a gdy juz wstanie to jakby sie chwialy mu sie nogi. Zauwazylem ze gdy zlapie go za skore na karku to jakby objawy chwiania sie nasilaly i nie moze nawet wtedy ustac tylko prawie sie przewraca. skora na grzbiecie jest twarda. Jakis czas temu to znaczy moze z miesiac temu zostal wezwany weteryniarz i gdy go obejrzal to zastosowal CALc*pHOS i jakis jeszcze inny lek. Po tej kuracji jakby sie poprawilo bo lepiej wstanie ale dalej sie chwieje co moze byc przyczyna? Dodam ze dodaje mu biotan 3Z do paszy.

Edytowany przez mateo105, 08 luty 2014 - 20:43.