Mucha

Problem z hydrauliką i wspomaganiem Renault 110-54

Polecane posty

Wojtek987    63

Podpinam się do pytania. W przyszłym roku też planuję zmienić cały olej. O silniku myślałem mobila 15w40 (mam możliwość kupna .....)

A jaki do skrzyni??

Coś gdzieś czytałem że są to oleje silnikowe o gęstości 10w40 i odpowiednich parametrach???

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

AlaCapone a jaki masz zalany olej w skrzyni a jaki w silniku,

 

Zasada jest prosta: Stosujemy olej zalecany przez producenta!

 

W moim przypadku jest pewien problem, ponieważ olej, który zaleca Renault do tego modelu, zarówno do silnika, jak i skrzyni biegów już nie istnieje. Co zatem pozostaje - dopasować olej jakościowo i lepkościowo do zalecanego zwracając uwagę na parametry z karty charakterystyki. Trzeba mieć przy tym pewną wiedzę i doświadczenie, albo popytać pracowników serwisu ciągników.

Pisałem już, w którymś poście jakiego oleju używam i jaki będzie następny, ale powtórzę to jeszcze raz.

patrz post #31 napisany 11 grudzień 2013 - 09:09 w tym samym temacie str. 2

 

Zarówno silnik, jak i skrzynię biegów wraz z hydrauliką zalane mam olejem: FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40 :D

 

Następny do silnika będzie inny a mianowicie: FUCHS Agrifarm MOT 10W40 - dlaczego zmieniam - bardziej odpowiedni, choć na obecny nie narzekam,

zaś do skrzyni przekładniowej i hydrauliki będzie ten sam, gdyż jest super multi fantastico: FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40 :D

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Ja chyba też póki co moje poszukiwania zatrzymam na wymianie oleju ;) stary pójdzie do "ruska" (tam byle by gwoździ i nakrętek nie było;p ) to będzie ok a Renia też chyba dostanie Agrifarma STOU tylko nie wiem czy dać 10W30 czy 10W40.I ile i gdzie kupujesz olej @AlaCapone i ile płacisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja chyba też póki co moje poszukiwania zatrzymam na wymianie oleju ;) stary pójdzie do "ruska" (tam byle by gwoździ i nakrętek nie było;p ) to będzie ok a Renia też chyba dostanie Agrifarma STOU tylko nie wiem czy dać 10W30 czy 10W40.I ile i gdzie kupujesz olej @AlaCapone i ile płacisz??

 

Do silnika może być także FUCHS Agrifarm STOU MC 10W30

Do skrzyni raczej FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40

Kupuję na allegro u sprawdzonego sprzedawcy - kupiłem bodajże w styczniu tego roku - ile chyba 100 l w pojemnikach po 20 l płacąc 2000zł.

Nie radzę kupować luzem lepiej jest kupić oryginalnie zapakowane i u sprawdzonego sprzedawcy.

Można kupić w sklepach internetowych:

GRENE

http://www.sklep-gre...c46bfcbacaf2049

e-skladnica.pl

http://www.e-skladni...0W-40-MC-/32646

i inne.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Total wychodzi troche taniej

http://www.totalpols...5E?OpenDocument

 

Kolego podaj konkretny produkt, symbol i jakieś dane o tym oleju, lub choćby zakładkę, żebyśmy nadawali na tej samej fali :)

 

Z zawodu jestem kierowcą zawodowym.

W naszej firmie niektóre auta nie stygną, zmienia się tylko kierowca. Jeżeli teraz producent twojego oleju zaleca zmieniać olej co 100 max 200 godzin to w naszej firmie należałoby wymieniać go co 10 dni (w ciągu roku 36 wymian oleju) a to już nie jest tak tanio – może się okazać że tańszy olej nie wychodzi taniej lecz kilkakrotnie a w tym przypadku ponad 30 krotnie drożej. :D

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli ktoś robi 200 godzin w roku to jednak wychodzi taniej ;). Olej wszak należy zmieniać nie rzadziej niż raz na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli ktoś robi 200 godzin w roku to jednak wychodzi taniej ;). Olej wszak należy zmieniać nie rzadziej niż raz na rok.

 

Jeżeli robi 200 h to tak, ale to dość mało, jak dla mnie niemożliwe. Ja swoim C-330 przez wiele lat robiłem 1000 mtg w ciągu roku.

Co rok? - nie dotyczy olejów "MC" wyprodukowanych na bazie po hydrokrakingu (jeżeli chodzi o olej w skrzyni) FUCHS Agrifarm STOU MC 10W40 może być wymieniany (przy prawidłowej eksploatacji) nawet po 4000 mtg :o


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Wszystko jest względne. Mam np. T25 - w tym traktorze żeby zrobić 1000 mth w ciągu roku to trzeba by było chyba jeździć codzinnie przez cały rok po 8 godzin dziennie. Ale już w mojej reni mth lecą chyba ze 2 albo 3 razy szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja chyba też póki co moje poszukiwania zatrzymam na wymianie oleju ;) stary pójdzie do "ruska" (tam byle by gwoździ i nakrętek nie było;p ) to będzie ok a Renia też chyba dostanie Agrifarma STOU tylko nie wiem czy dać 10W30 czy 10W40.I ile i gdzie kupujesz olej @AlaCapone i ile płacisz??

Kolega Mucha w końcu doszedł do odpowiedniego wniosku :)

Trzeba było zwrócić uwagę na pierwszą odpowiedź Beti177 - kobieta prawdę ci powie.

 

Dalsze prowadzenie dysput nie ma najmniejszego sensu.

 

Temat uważam za zamknięty.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego pomalutku,,,, B) Niech najpierw zmieni ten olej (jeśli wogóle to zrobi tej zimy :ph34r: ) i napisze czy pomogło a dopiero będzie można myśleć o zamknięciu tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

sam zalalem fucha mc i jestem bardzo zadowolony wczesniej byl olej typu utto i to byl blad polecam ten olej do skrzyni jest drogi ale skrzyni ladnie na tym pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj