Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas mercator (25ha)

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:50

Claas mercator (25ha) Witam, czy na powyżej 20 ha i trochę usług claas mercator to dobry wybór? Czy lepiej coś większego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas mercator (25ha) Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:58

Claas mercator (25ha) Mercatorem kosiłem 75ha rocznie i dawał spokojnie rade. Ale jak byś miał dużo rzepaku to kup coś większego.

#3 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:02

Claas mercator (25ha) Rzepaku wogóle nie mam

#4 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:47

Claas mercator (25ha) Zamiast starego CLAASA kup bizona. Dostępność i cena części to podstawowy czynnik za bizonem. To jest moja propozycja ale każdy robi jak chce.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#5 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:21

Claas mercator (25ha)

Witam, czy na powyżej 20 ha i trochę usług claas mercator to dobry wybór? Czy lepiej coś większego?

Pytanie jaki mercator bo kolega ma 30 ha i ma ten kombajn i się nie wyrabia polecał bym ci fortschritt 514 są to proste kombajny w naprawie i tanie Claas to Claas jak mi w prasie walnęła zębatka przy aparatach to 1800 mi zaśpiewali cena części powala. I najważniejsze jaki stan kombajnu bo można kupić kombajn albo złom.

#6 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:37

Claas mercator (25ha) a ja mam Consula i na cene części nie narzekam... Ale jak założe to spokój, bo zakładam oryginały, a nie zamienniki. Części kupuje albo w Modliborzycach, Rudniku koło Kraśnika(Adam Tęsny) lub w Zamościu u Świcia jak akurat mają :D Co do kupna Bizona, to wolałbym już jakiegoś Fahra czy NH Claysona ;) Części pasują od Bizona(a przynajmniej większość)

#7 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:05

Claas mercator (25ha) Nie chcę bizona ani forszmita. Czemu? Ponieważ ich nie produkują i z częściami może być coraz gorzej. A słyszałem że części niektóre pasują z nowszych claassów do tych starszych. Może jeszcze john deere 975 mógłby być tylko nie wiem jak z awaryjnością no i czy części łatwo można dostać

#8 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:33

Claas mercator (25ha) Weź mercatora 75 z hydrauliczną rurą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 08:55

Claas mercator (25ha)

a ja mam Consula i na cene części nie narzekam... Ale jak założe to spokój, bo zakładam oryginały, a nie zamienniki. Części kupuje albo w Modliborzycach, Rudniku koło Kraśnika(Adam Tęsny) lub w Zamościu u Świcia jak akurat mają :D Co do kupna Bizona, to wolałbym już jakiegoś Fahra czy NH Claysona ;) Części pasują od Bizona(a przynajmniej większość)

Pasują i nie pasują. Wygląda że jest identyczna a tu zonk i trzeba przerabiać lub szukać nowej. Części do claasa zakładasz oryginały? Ciekawe bo większość części w tych sklepach co podałeś to zamienniki:) To że jest naklejka Claasa to wcale nie znaczy że to oryginał - zobacz że producent będzie inny lub w ogóle nie podany. Fakt jest taki że nawet te zamienniki są dużo lepsze jak ogólnodostępne części do Bizona. Cena niestety ale też sporo wyższa. Jedyną przewagą starych kombajnów z zachodniej strony jest ich jakość. Możesz wierzyć lub nie ale jakby ci ten claas zaczął się psuć na potęgę to byłby już na allegro, tablica pl. czy w anonsach bo cena części byłaby przytłaczająca:) Dlatego warto dołożyć przy zakupie i kupić w dobrym stanie, nie wizualnym choć farba też coś o nim świadczy ale przede wszystkim mechanicznie. No i jeśli nie potrzebujesz dużego kombajnu to zdecydowanie łatwiej kupić w dobrym stanie mniejszy kombajn.

#10 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:25

Claas mercator (25ha)

Nie chcę bizona ani forszmita. Czemu? Ponieważ ich nie produkują i z częściami może być coraz gorzej. A słyszałem że części niektóre pasują z nowszych claassów do tych starszych. Może jeszcze john deere 975 mógłby być tylko nie wiem jak z awaryjnością no i czy części łatwo można dostać

A które stare kombajny produkują jest rynek zbytu na części i produkują i jeszcze długo to potrwa bo jest i Bizonów i Fortschritt i Claas od zatrzęsienia ale jak się kupuje używaną maszynę to z głową trzeba to robić uwzględniając również koszty eksploatacyjne. Ja do Pankowa mam 40 km tam wszystko produkują do Fortschritta i dlatego już druga taka maszyna u mnie stoi jak masz blisko serwis Claas lub sklep z zamiennikami które są tańsze o wiele i bardziej dostępne polecam Mercatora. W żniwa nie ma czasu na przestoje dłuższe - bo nie ma części trzeba ściągać itd. Jeśli kombajn staje tel. szykują część przyjeżdżam płacę zakładam koszę dalej.

#11 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:48

Claas mercator (25ha) akmaly uwierz że w tym roku dał nam nieźle w kość ;) Sprzęgło całe robiliśmy. Koszt spory, ale spokój na pare lat. Czy zamienniki w tych sklepach to nie wiem, ale podają sie jako org. części do Claasa to i ja tak pisze. Kombajn jest u nas z 17 lat. Jak kupiliśmy to były cyrki z częściami(ja nie pamiętam, ale tata mi opowiadał). Różne przygody z nim mieliśmy, ale nie zamieniłbym na Bizona ;)

#12 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:56

Claas mercator (25ha) Sprzęgło to nic strasznego, z czasem musi siąść a jeszcze jak teren nierówny to szybciej. Cieszę się że Ci dobrze się sprawuje. Życzę bezawaryjnej pracy. Pozdrawiam a użytkownikom Bizonów życzę cierpliwości:)

#13 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:28

Claas mercator (25ha) A co bardziej polecacie JD 975 czy tego mercatora?

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 12:41

Claas mercator (25ha) To zależy. Po pierwsze nie słuchaj krzykaczy co niby na 30ha nie wystarczy kombajn z 3m hederem. No chyba że żniwa mają trwać 2-3 dni:) Takim kombajnem jak Mercator 50, Fahr M9xx, JD 952 spokojnie 6-7 ha dziennie wykosisz. Który lepszy to też ciężko jednoznacznie stwierdzić bo to są stare maszyny i bardziej patrzy się na konkretny sprzęt niż ogólnie.
Claas Mercator 50 - miał znajomy i sprzedał, wyglądał jak lalka tylko nie dość że silnik mu olej wpierniczał ( miał 4 Perkinsa - ponoć Merce są dużo lepsze) to jeszcze ciągle się coś psuło pomimo że naprawdę wyglądał super, jak do kupił to miał ok 1500 mth.
Najlepsze opinie w regionie ma JD 955 - 6 silnik JD wolnossąca jest niesamowicie żywotna ale nie należy do oszczędnych, poza tym jak coś się zepsuje to koszt spory, części na pewno droższe od Claasa choć tak samo dostępne, takiego JD możesz kupić z hederem 3,6m i wydajność na poziomie Bizona - myślę że to mógłby być najlepszy wybór pod warunkiem że ładna sztuka by się trafiła.
Deutz-Fahr to też bardzo dobra maszyna, tanie części i bardzo prosta budowa choć niektóre części są trudno dostępne, na pewno gorsza dostępność niż do wyżej wspomnianych, choć łańcuchy, pasy i takie tam eksploatacyjne pierdoły to bez problemu. No i silnik KHD chłodzony powietrzem to chyba najlepsza jednostka napędowa, pomimo tego że wymaga trochę obsługi - czyszczenia to naprawdę super sprawa, mało pali i jest bardzo żywotny a w dodatku łatwo dostępne części.
Jak już chciałbyś na siłę bizona to musisz być świadomy że może trafić się taka zakała że parę lat życia CI ubędzie:) Ale są też w fajnym stanie na długie lata tylko cena też duża, jak już coś to Rekorda z dużą chłodnicą ale sprawną bo droga.
JD 975 to za duża maszyna na 30 ha. Popatrz bo często te mniejsze kombajny są w dużo lepszym stanie jak duże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 17:28

Claas mercator (25ha) u mnie w Consulu jest kosa 2.8m więc koszenia ok 2.5m i rocznie kosimy ok 20ha(u nas i u wujka) i lekko sie wyrabiamy. Znajomy kupił Consula, ale robocza 3m. i kosi ok 25ha. Co do JD to mam dobre zdanie o tych kombajnach. Widziałem w akcji JD ze starszych tylko nie wiem jaki symbol, ale heder 3.6m i jak on zapierdziela po polu to głowa mała. Z tego co wiem to ma go chyba 4-5 lat i ani złotówki nie dołożył(poza filtrami, olejami itp). No ale wtedy dał za niego coś ok. 45 000zł, ale mówi że wolał JD niż Bizona w tej cenie, i decyzji do dzisiaj nie żałuje.

Edytowany przez rafal4610, 12 grudzień 2013 - 17:29.