Skocz do zawartości

Zdjęcie

sasiad zabrania przejazdu przez droge

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:14

sasiad zabrania przejazdu przez droge Od poczatku kiedy tylko najpierw dzierzawilem a teraz kupilem pare lat temu ziemie w zdluz jednej z dzialek biegnie droga do posesji mojej i sasiada ,to roga gruntowa biegnaca od asfaltu i tu moje pytanie gie sprawdzic do kogo nalezy droga a druga sprawa czu moze zakazac mo kozystania z drogi ktora zluzy mi jakio dojazd do pul tylko poniwewaz nie mieszkam jeszcze tam,zarzuca mi ze kozystam z drogi ktora on utwardzil. problem polega na tym ze droga z tego co przysylaki mapki z ARIMR widac ze droga troche zachodzi na moje pola co z tym zrobic by sasiad sie uspokoil i nie czepila sie bo mam tego dosc ostatnio przy deszczowej pogodzie ujezdzil sobie droge przez pole po zwruceniu uwagi skoczyl z piesciami,. PROSZE O POMOC do admina o wyrozumialosc
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sasiad zabrania przejazdu przez droge Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:22

sasiad zabrania przejazdu przez droge W Gminie sprawdź do kogo należy droga.

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:24

sasiad zabrania przejazdu przez droge Takie informacje uzyskasz w wydziale geodezji,jak zapłacisz chyba 30zł to dostaniesz nawet mapkę od ręki bo teraz mają wszystko w komputerach..
Jeżeli okaże się że droga należy do sąsiada to może zabronić tam jeździć nawet jeśli jest to jedyny dojazd.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:27

sasiad zabrania przejazdu przez droge Jeśli to jedyny dojazd to sąd może ustanowić służebność przejazdu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:30

sasiad zabrania przejazdu przez droge A wogóle jest tam droga, czy tylklo po polu sobie jeździ?

#6 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:34

sasiad zabrania przejazdu przez droge Jak masz zamiar się tam budować to najlepiej złożyć wniosek w gminie o odnowienie granic.
Przyjdzie geodeta i wstawi punkty graniczne,tylko że to kosztuje koło 2tyś.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:38

sasiad zabrania przejazdu przez droge To już można orientacyjnie na mapkach z ARiMR sprawdzić, czy dana droga ma osobny numer działki, to jest szansa że nie jest to droga sąsiada {choć nie koniecznie tak musi być} ale jeżeli jest ten sam numer działki co pole należące do sąsiada, to na pewno jest to droga którą sam sobie zrobił.

#8 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:42

sasiad zabrania przejazdu przez droge Masz tu mapę i sprawdzisz http://maps.geoporta...nt/default.aspx

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:53

sasiad zabrania przejazdu przez droge pamiętajcie że droga to zwykła nieruchomość i idzie ja odkupić o ile wszystkie inne nieruchomości przyległe będą miały dostęp z drogi publicznej. Sam teraz badam tę sprawę i o ile wykupię jedną działeczkę która nie ma dojazdu to drogę uda mi się wykupić. Będzie dalej jako oddzielna działka, będzie w ewidencji jako droga ale już zimą żaden jełop jeździć nie będzie robiąc bagno. Jak jest sucho to nikomu bronić nie będę przejazdu ale jak jest błoto to sorry, jedź asfaltem (gdzie stoją czasem pały z alkomatem).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:57

sasiad zabrania przejazdu przez droge Jak jest droga to pewnie jest publiczna,to od kogo chcesz ją kupić od gminy?
Tutaj też jest przydatny link: http://ksiegi-wieczyste-online.pl/

Edytowany przez asharot, 08 grudzień 2013 - 12:59.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:07

sasiad zabrania przejazdu przez droge Jak będzie to własność sąsiada to będzie problem,zakaże Ci jeździć po niej i nic nie zrobisz.Znam taki przypadek gdzie sąsiad drogie zamknął a ta droga była jedynym dojazdem do gospodarstwa ,najstarszy członek wioski mówił, że od kąt się urodził to zawsze tam droga była.i przodkowie też wspominali że tam była.Temu gospodarzowi zamknięto drogę chociaż się sądził,to nic nie wskórał. Teraz dojeżdża przez drogę prywatną leśną,gdzie straż i karetka nie ma szans przejazdu bo wszędzie tak ciasno. Stara się o wytyczenie drogi do gospodarstwa.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:31

Jak jest droga to pewnie jest publiczna,to od kogo chcesz ją kupić od gminy....

coś w tym stylu.

Jak będzie to własność sąsiada to będzie problem,zakaże Ci jeździć po niej i nic nie zrobisz....

to nie jest tak do końca, często przy zakupie takiej drogi jest wpisywana służebność przejazdu/przechodu. Poza tym rzadko można nabyć drogę jeżeli pozostanie jakaś działka przy tej drodze bez dojazdu. No i kupując jakąkolwiek działkę zawsze jest przy sporządzaniu aktu notarialnego wpis że jest dojazd z drogi publicznej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:43

sasiad zabrania przejazdu przez droge Sprawdź swoje akty notarialne czy masz zapis że masz dojazd. w tego sąsiada też byś musiał sprawdzić czy ma zapis że musi udostępnić przejazd. Nawet jak nie masz to każdy musi Ci udostępnić dojazd jak jest droga. mam taką samą sytuację tylko chodzi o firmę ale problem podobny, droga mojej firmy a sąsiednia firma korzysta, mogę im bramę zamknąć ale pójdą do sądu i sprawę wygrają, służebności przejazdu niema. Ewentualnie ten sąsiad może domagać się rekompensaty za przejazd. nie są to wielkie pieniądze ale zawsze coś.

Najszybciej to na geoportalu sprawdzisz chodź i oni mają złe granice. już się przekonałem.

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:09

Będzie dalej jako oddzielna działka, będzie w ewidencji jako droga.

I podatek będzie naliczany od m2 co już nie jest takie słodkie, na naszej gminie są takie problemy że przy budowie dróg drogi poszerzono tzn wytyczone działki i nadal działki należą do rolników i tu pojawia się problem bo płacimy od m2 dlatego bo trafiło się kilku niezgodnych i gmina nie może dokończyć sprawy z przepisaniem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:00

sasiad zabrania przejazdu przez droge Mi też nowy właściciel działki obok której przechodziła droga zabronił jeździć bo droga była zaorana przez poprzedniego właściciela i nowy twierdził że jej tam niema. Udałem się do gminy i w wydziale gospodarki nieruchomościami dowiedziałem się ze jest to droga gminna. Przy następnej rozmowie z człowiekiem powiedziałem że albo udostępnia przejazd w ramach drogi albo zgłaszam zaoranie drogi do gminy która obciąży go kosztami odbudowy drogi.
Jeżeli chodzi natomiast o wykupienie drogi bądź jej części to gmina bardzo chętnie idzie na takie rozwiązanie bo zawsze oznacza to dla niej mniejszą ilość dróg do utrzymania. Oczywiście warunkiem podstawowym musi być zachowany dojazd do pozostałych działek np. z innej strony. Wykupiłem już tak 4 kawałki. Działka taka pomimo zaorania i uprawy nie staje się gruntem rolnym i trzeba przekwalifikować w starostwie aby nie płacić podatku za metry kwadratowe ze stawką jak za grunty przemysłowe.

#16 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:35

sasiad zabrania przejazdu przez droge Z tego co sapradzalem to jest numer drogi tzn jako nr dzialki, wiec domniemuje ze jest to droga publiczna gminna a co do rozgraniczenia watpie czy doszlo by do tego z ramienia gminy bo raczej nie byli wczesniej zainteresowani nawet mediacja w tym sporze.Mysle ze nawet gdyby doszlo do rozgraniczenia to kto zaplacil bym poza tym zima przyszla i cocby z tego powodu czekac pewnie przyjdzie do wiosny
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#17 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:44

sasiad zabrania przejazdu przez droge ja mam problem z droga taki ze nie wiem dokladnie w ktorym miejscu jest, sasiad twierdz ze droga jest za bardzo w jego dzialce a my ze w naszej za bardzo, :P jest to droga publiczna, czy jesli pojdziemy do gminy to gmina rozmierzy to zebysmy nie ponosili kosztow? :P

#18 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:07

sasiad zabrania przejazdu przez droge Opłaty ponosi ten co składa wniosek.
Jak sam złożysz wniosek to sąsiad jak będzie chcieć może zwrócić część kosztów.

#19 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:31

sasiad zabrania przejazdu przez droge Co powiecie na to , gmina twierdzi droga owszem jest tylko właściciel nieznany . :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:15

sasiad zabrania przejazdu przez droge Co do służebności to nie musi jej ustalać sąd jeżeli nie ma dojazdu do danej działki. Nazywa się to drogą z konieczności. Sąsiad nie ma prawa zabronić przejazdu. Nawet jeżeli droga jest, ale jest okresowo nieprzejezdna, np. z powodu roztopów, to miałbyś prawo korzystać z działki sąsiada żeby dojechać do swojej działki.