Skocz do zawartości

Zdjęcie

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:01

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Mam takie ciekawe pytanie, czy istnieje mozliwość założenia komputera datatronic do mf który go nie miał w standardzie? Np od jakiegoś innego mf np z rozbiórki? Pytanie jest czysto teoretyczne, po to by zaspokoić moją ciekawość. Ponieważ byłem ostatnio u handlarza i ma 6160 datatronic na części, skrzynia zaje...ana i on mi mówił ze sie da bo chcial sprzedać kompa za 500 pln( mowil ze cena jak dla mnie bo bralem u niego raz ciagnik) komp sprawny dZialal bo mi pokazywal. I z tad moje pytanko. On mi to tlumaczyl tak: ze to opcja i ze kazdy ciagnik ma wyjscie by to zalozyc trzeba tylko kabel jakis tam czujnik i ten komp. A ja ze niebylem zainteresowany to sie tym nieprzejmowalem. Ale potem ciekawość wzieła góre i z tąd mój temat. Dziekuje za wszystkie wypowiedzi.

Edytowany przez nik23, 07 grudzień 2013 - 22:09.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Dzisiaj, 14:27
  •  

#2 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:34

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Hmm założyc teoretycznie by można tylko trzeba wszystko to co do niego potzrebne mieć czyli stertę kabli i czujników. Przepływomierz do paliwa, czujnik np. od predosci WOM-u czy innych takich... jak nie miał fabrycznie dane to samemu cieżko by było.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#3 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:44

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Witam! Mam MF 3090 z datatronic. Jest on ściągnięty z Francji. Mam na nim ok. 15 funkcji i wiem, że trzecia z nich to prędkość, jednak podczas jazdy wyświetla mi się tam 0.0. Inne funkcje działają i zmieniają się odpowiednio do swoich funkcji. Może ktoś mi powiedzieć jak uruchomić tą opcję, bo jednak jest ona jedną z bardziej przydatnych rzeczy. Pozdrawiam!

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:01

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Chyba pokrętłem zmieniasz te funkcje, Split control ON/OFF to kontrola poślizgu kół ( włącz /wyłącz) i ustawiasz jaki ma mieć procent tego poślizgu , reset mode resetuje dane dla funkcji 9-12 i 14-16 Timing Actie zapala sie gdy np. opuścimy pług czyli przy wykonywaniu pracy ;) Co do samej prędkości może coś nie łączy z czujnikiem prędkości ?

Dodany obrazek

#5 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:40

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Wiem do czego która funkcja służy, tylko chciałem się dowiedzieć, dlaczego nie działa licznik od prędkości :)

#6 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 14:38

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Witam. Panowie mam MFa 6290 z 2003 roku, który jest wyposażony niestety w niedziałający Datatronic II. Po przekręceniu kluczyka wyświetlają się jakieś informacje po czym wszystko gaśnie i komputer nie reaguje na nic. Załączam link do fotek na których widać usterkę http://pokazywarka.pl/zs9vlp/

#7 Share agroelektroniks

agroelektroniks

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 12:43

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu nie wczytuje flasha dlatego sie wylacza

#8 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 08:33

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Witam, mam taki problem który nie daje mi spokoju;mianowicie mam MF3085 Autotronik i ma on komputerek na prawym słupku z pokrętłem .Może wie ktoś jak to po koleji ustawić,i jeszcze jedno na tym słupku na boku są jeszcze jakieś wynalazki, do czego to może służyć za udzieloną mi wiedzę z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 09:34

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Datatronic chyba :) Autotronic raczej nie miał komputera ;) A ustawienia to już poszukaj w sieci instrukcji do seri 30xx lub 36xx i tam powinna być obsługa datatronica. Był gdzieś tu na forum nawet link do instrukcji w j.polskim :) Tam masz wszytsko opisane po kolei co i jak, oczywiście jesli komputer jest w pełni sprawny :)

Dodany obrazek

#10 Share badboy27

badboy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:53

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Witam wszystkim. Mam taki problem, kupiłem niedawno MF 8150 i nie działa mi datatronic tzn. jak włączę zapłon to przez chwilę zapalą się wszystkie czerwone diody przy przyciskach i i gasną, świeci się cały czas tylko jedna przy przycisku jak się nie mylę Memorie a wyświetlacz nic nie pokazuje. Co może być nie tak ?

#11 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 21 luty 2014 - 22:05

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu a to masz padnięty komputer, w kompie masz baterie które podtrzymuja napiecie gdy odłączysz aku, jak baterie padną i odłączysz aku to kasują się wysztkie dane i ustawienia kompa i jedynie trzeba nowe oprogramowanie wgrać.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#12 Share badboy27

badboy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:51

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Czyli sama wymiana baterii nic nie zmieni ?

#13 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 22 luty 2014 - 15:03

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu Raczej nie, też się kiedys o to pytałem to mi jeden forumowicz odradził bo i tak trzeba dane wgrać. No ale mogę się mylić. W sumie jak masz troche pojęcia to rozbierz kompa i kup baterie(bo to parę złoty kosztuje) i sprawdź, może akurat pomoże :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#14 Share badboy27

badboy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 luty 2014 - 17:24

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu no właśnie rozebrałem go i wyjąłem tą baterie, dosyć ciekawa na wielkość jak klocek domino. Poszukam właśnie gdzie ją kupić i zobaczę, zawsze jest jakaś nadzieja
a gdzie można kupić takie cudo ?

Edytowany przez badboy27, 22 luty 2014 - 17:36.

#15 Share Danielkoltun

Danielkoltun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 21:59

Datatronic, modyfikacje, i inne z kosmosu

Witam. Podłączam się pod temat na temat Datatronic - a , mianowicie mam MF 3670 92 R. na sterowniku mam opis funkcji po Niemiecku  . Jak przekręcam zapłon świeci mi się tylko jedna kontrolka obok przycisku niebieskiego nic nie reaguje ani nie wyświetla, Baterie mam nowe bo wymieniałem , Teraz mam pytanie kto tym się zajmuje żeby jego naprawić i za ile bo czytałem wcześniej na forum że trzeba wgrać program i jak wszystko technicznie OK to ma działać . :)  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 22:20