Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poważny problem z nową instalacją w 3512.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 21:45

Poważny problem z nową instalacją w 3512. Najprawdopodobniej od zwarcia w wycieraczce zapaliła mi się instalacja w fergusonie. nadtopił sie kabel idący w słupku kabimy i spaliły sie kable pod tą niby zapalniczke na desce i część przewodów dochodzących do przełącznika świateł. wymieniłem tylko głowną wiązkę tą pod deską. Czujnik temperatury ładowania , ciśnienia oleju i wskaźnik paliwa działa w porządku. zapłon tak samo. po przekręceniu kluczyka wszystko działa tak jak powinno... problem zaczyna sie gdy chce włączyć światła albo kierunki. po włączeniu świateł zapala sie tylko podświetlenie zegarów no i lampy mijania i drogowe (klakson też ok) nie działają pozycje i stop. kierunki tak samo. jedynie po właczeniu lewego kierunku zapala sie podświetlenie zegarów. dodam ze wszystko było podłączone dokładnie. a i napewno nie jest to nic w starej części instalacji bo podswietlanie zegarów przez lewy kierunek jest i po odłączeniu jej od nowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poważny problem z nową instalacją w 3512. Dzisiaj, 12:22
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:16

Poważny problem z nową instalacją w 3512. No to kolego wygląda że na każdej lampie to znaczy tylnech i na błotnikach nie masz masy podłączonej do lamp.

#3 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 10:43

Poważny problem z nową instalacją w 3512. to nie jest problem z masa bo z lampami wszystko ok. gdyby tak było to nie było by tego problemu po odłączeniu kostki.

#4 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 10:55

Poważny problem z nową instalacją w 3512. No to weź kontrolkę sprawdź od włącznika świateł pozycyjnych sprawdź w którym kablu idzie prąd do bezpieczników potem rozejście na kostki czy dochodzi prąd.Jak dochodzi do kostki to musi iść do lamp a może nie te kable podłączyłeś.Tak samo s włącznika kierunków jak się rozchodzi prąd którym kablem i gdzie idzie.Na moje oko to pomieszałeś z podłączeniem tylnej wiązki lub fabrycznie źle podłączyli.

#5 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:12

Poważny problem z nową instalacją w 3512. wszstko jest praktycznie na kostkach więc cięzko cokolwiek pomylić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:20

Poważny problem z nową instalacją w 3512. Jak nie kapujesz co piszę to szukaj fachowca.Kostki to tylko kostki i zależy kto to robił i jak połączył wiec piszę sprawdź kontrolką jak prąd przechodzi a ty nie bo są kostki a zależy jaką mają dokumentacje jak podłączają kostki i to tyle z mojej strony. ;[

#7 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:50

Poważny problem z nową instalacją w 3512. kable na kostkach sie zgadzaja. sprawdzałem juz to 3 razy to nie to.

#8 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:24

Poważny problem z nową instalacją w 3512. Prosta sprawa, bierzesz kontrolke i jak pisał balcerek sprawdzasz pokolei. Podciąg sobie na szybko kabel z + od aku sprawdz na starej kostce czy zapalają sie lampy, zapisuj pozycje w starek kostce kierunków, pozycji i stopów a potem kontrolką sprawdzaj nową kostke. Jak się wszysko zgrywa i na lampach masz dobra mase to musi działać dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share arinera

arinera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:54

Poważny problem z nową instalacją w 3512. U mnie praktycznie stopił się cały przewód zgrzewając ze sobą wszystkie kable które biegły wokół niego - całą instalacje kabel po kablu musiałem odtwarzać od nowa ,u ciebie było najprawdopodobnie to samo kabel który nie był podłączony pod bezpiecznik lub bezpiecznik był za duży albo się stopił a nie przepalił.Zrób tak jak koledzy piszą sprawdzaj wszystko po kolei zasilanie, bezpiecznik,wyłącznik,kostka po kostce,odbiornik.itd Brak Masy tak jak kolega pisze też powoduje dziwne przypadki świeci się np kierunkowskaz razem z św.pozycyjnymi a przyłożysz kabel przyczepiony do masy wszystko gra.Powodzenia ci życzę . :)
U mnie orginalna wiązka nie pasowała za mało było w kostkach kabli dlatego zdecydowałem się odtworzyć starą wiązkę.

Edytowany przez arinera, 08 grudzień 2013 - 20:03.