Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akpil czy Unia ls premium

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:12

Akpil czy Unia ls premium RYZYNH

hektarów jest ok 50 w przyszłości chcemy dojść do 100, ale to teraz ja będe rozbudowywał do trzody i bydła mięsnego a brat do bydła mlecznego tylko że to mamy tak jakby 2 gospodarstwa jedno moje drugie brata i gospodarzymy razem , do tego jeszcze usługi więc czasami ciężko sie wyrobic a jak wezme pług, traktor i talerzówke to jest dośc spory upust :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akpil czy Unia ls premium Dzisiaj, 00:03
  •  

#22 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:51

Akpil czy Unia ls premium Mam kolegów co mają 110 ha i opierają sie głównie na uni jeden w te wakacje kupił talerzówkę 4 m a drugi ibisa dużego [dokładnego modelu nie pamiętam] na resorach i bardzo sobie chwali go. dodam że posiadają jeszcze rozrzutnik apollo siewnik fokusa wszystko z uni. wszystko chodzi im bardzo dobrze. Poza tym trzeba wspierać polskich producentów maszyn a nie dorabiać kabze zachodowi.

#23 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:54

Akpil czy Unia ls premium Kolego w pługu najważniejsza jest rama i głowica obrotowa, nie słuchaj tych co piszą o wytrzymałości odkładnic. To są elementy, które prędzej lub później i tak podlegają wymianie, może i polskie są gorszej jakości, ale z pewnością tańsze od zachodnich. Najlepiej jakbyś obejrzał te dwa pługi na żywo i miał porównanie, zobaczył gdzieś efekt orki. Jak będziesz kupował to kup z kołem podporowo-transportowym, które znacznie odciąży ramę w transporcie.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7909 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:37

Akpil czy Unia ls premium Lesssiu ja też jestem za Polskimi, ale pługi to odradzam, było u nas z Uni 10 sztuk i tylko jeden został, ale i on już nie orze, przeważnie do 5 lat pozmieniali na używane, lub nowe zachodznie.
Szczerze mam Focusa T driwe i jak na drugi sezon użytkowania i chwalenia, do tej pory to teraz jestem tak sobie z niego zadowolony, bo zasiałem nim 250 ha i na chyba na 5 redlicach, na talerzach mam do wymiany łożyska. Nie mówiąc o pękających wężach, i odkręcających sie kółek kopiujących, na których mam pozakładane są juz inne śruby, z kontrą, i teraz te zaczynają się drugie odkręcać.
A co to jest 250 ha na taki sprzęt.
Tylko cena w Uni jest dobra zaczynam teraz uważać.

#25 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:14

Akpil czy Unia ls premium tomek73

within

Lesssiu007

Dzisiaj dzwonił do mnie kolega który pracuje w Firmie w Lipkach ( woj wlkp) i zdecydowanie odradza pługi polskie, ewentualnie Akpil. W każdym momencie moge do niego dzwonic i przyjezdża na pole i robi pokaz obojętnie jakim sprzetem poniewaz ma tam szeroką gamme.; mówił że jak pług to jedynie kuhna , vogla ,kvernelanda, gregorie , lemkena i rabe werka. To są najlepsze pługi produkowane na świecie. Ja posiadam siewnik poznaniak z 97 r sezonowo siał ok 50 ha i dopiero w tym roku wymieniłem płozy od redlic i nic więcej [przy nim nie zrobiłem. Kupiłem tez używany agregat aktywny firmy Eberhardt mam go już 8 lat i jest gdzieś z rocznika 90. i chodzi jak złoto tylko zęby mu wymieniłem i teraz troszkę cieknie własnie z pod zebów.. Dobra bo zboczyłem z tematu chodzi o pługi czyli co mam wybrać?? A może powieciemi cos może o maschio gaspardo bo jest za ok 45 tys na hydrauicznych zabezpieczeniach. Mi pług z kołem podporowo-transportowym nie jest potrzeby bo pola mam w miare blisko :)

#26 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1746 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:18

Kolego w pługu najważniejsza jest rama i głowica obrotowa, nie słuchaj tych co piszą o wytrzymałości odkładnic. To są elementy, które prędzej lub później i tak podlegają wymianie, może i polskie są gorszej jakości, ale z pewnością tańsze od zachodnich.

tutaj się z tobą nie zgodzę,
do moich prawie 20 letnich bassonów bez problemu można kupić oryginalne odkładnice, cena podobna jak do nowych z unii, do tej pry są produkowane pługi z tym typem odkładncy.
a unia w ciągu 5 lat odkładnice zmieniła już kilkukrotnie, za kilka lat mogą być problemy z dostępnością części
miałem już taki przypadek z siewniczkiem do warzyw z unii, który ma 5 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:23

Akpil czy Unia ls premium ja też mam agregat aktywny eberhardt i też jestem z niego bardzo zadowolony a co do pługów lepiej kupić używane zachodnie niż polskie nowe te wszystkie zachodnie lekko orzą bardzo łatwo się ustawia a polskie bez przerwy coś.mam keverlanda e 100

#28 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:54

Akpil czy Unia ls premium Ja posiadam vogla nhs 950 czyli takie cos jak m950 tylko on jest z 2004 a nie z 2006 r plug bardzo wytrzymały minusem tylko jest jego waga a tak to w porządku ale w dzisiejszych czasach kazdy pług na zabezpieczeniu non stop wazy ponad 1300kg. Koledzy prosze was doradzcie mi co mam zrobic kupic uzywany pług zachodni na zabezpieczeniu non stop czy nowy na zabezpieczeniu kołkowym??

#29 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:59

Akpil czy Unia ls premium to wszystko zależy jaki masz ciągnik, ile ha, jakie ziemie i tyle no i na koniec ile pieniążków w kieszeni czy jesteś w stanie zainwestować itd

#30 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:15

Akpil czy Unia ls premium macko25

ciągnik o mocy ok 110 km za 2 lata bedzie 130, hektarów pisałem ok 50, pola srednio zakamienione, ziemie ciężkie, zwięzłe od I do III klasy. b

Edytowany przez idek, 08 grudzień 2013 - 22:42.

#31 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:52

prosze co znalazłem :)

a tu akpila znalazłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 209 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 08:03

Akpil czy Unia ls premium Dokładnie zdradzam się z,kolegami nie pchaj się w polskie.Może lemkeny Ci się spodobają

Człowieku jak ty tyle hektarów masz to tylko obrotowe pługi tylko porządne nie jakieś badziewne.przyimwestuj w lemkeny nie,porzałujes.trochę drogie ale jakościowo najlepsze