Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akpil czy Unia ls premium

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:09

Akpil czy Unia ls premium Witam. Mam do was pytanie.
chciałbym zakupić pług jednej z tych marek i tutaj zaczynają się schody i stereotypy, a mianowicie

Unia:
ciężko się nimi orze
pługi są bardzo ciężkie
części zamienne są drogie

Akpil
Trudno go dobrze wyregulować
ogólnie ciężki
podróbka vogla , niby te same odkładnice

obydwa plugi na resorach akpil ma 4 ustawienia szerokosci orki a unia 3 jednak unia to bardziej renomowana marka i znana.

a co sądzicie o pługach agro-masz obrotowych na resorach typu "PO"

piszcie co wiecie na ten temat :)

Edytowany przez idek, 08 grudzień 2013 - 17:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akpil czy Unia ls premium Dzisiaj, 01:54
  •  

#2 Share radek129754

radek129754

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:54

Akpil czy Unia ls premium nie polecał bym żadnego

#3 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 21:02

Akpil czy Unia ls premium radek129754 No tak tylko że cena do innych pługów to ok 20-30 tyś dopłaty. oczywiści chciałem vogla ale tam jest ponad 60 tyś zł. A jaki bys polecał za rozsądną cene z zabezpieczeniami non stop??

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 21:37

Akpil czy Unia ls premium Kup używkę zachodnią to bedziesz zadowolony, nie pchaj się w Polskie żadne.

#5 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 21:42

Akpil czy Unia ls premium tomek73

A używke też nie wiesz co kupisz i tak to jest a kuhn taki jeden z mniejszych na zabezpieczeniach non stop w jakiej cenie by był??

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 21:56

Akpil czy Unia ls premium Pług to nie ciągnik, on nie ma silnika, skrzyni i kabli.
Patrzy jakie ma odkładnie, czy nie spawany, i prosty i kupuję się.

#7 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:14

Akpil czy Unia ls premium Też jestem za zachodnim... ale jak nowy z Polski i nie masz za Ciężkich gleb to bież Unie na resorze i z odkładnicami kvernelada wydziałem pola zaorane tym pługiem to byłem bardzo zdziwiony bdb

#8 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 23:05

magik0578

No ja mam ciężkie ziemi od klasy I aż po III. Tylko czu jest sens brać używany płyg skoro biorę ciągnik italerzówkę i pług u jednego dealera?? Pług uni z odkładnicami long zwiększonym przświtem pod rama a korpusem o 8 cm i jeszcze dodatkowe tam d*perele takie za 36 tyś brutto a używany pług w dobrym stanie kosztuje ok 25-30 tyś. Posiadam już jeden ciągnik i pług vogel noot i jestem bardzo zadowolony, jednak teraz potrzebuje traktora z turem a do tego zaraz wezme maszyny bo zawsze można robić w dwa traktory:). A co do pługów upiłem 2 lata temu pług vogla za 23 tyś i juz musze mu wymienic piersi i przedpłużki, co nie jest też takie tanie.A jak sroi cenowo kuhn przy tych pługach polskich lub rabe werk??

#9 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:51

Akpil czy Unia ls premium za kuhna zapłacisz około 10 tys więcej niż za unię, przynajmniej przy małych modelach jest tak,
zainteresuj się pługami gapardo, wyjdą podobnie jak unia, teraz jest promocja zimowa,

#10 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 10:42

Akpil czy Unia ls premium No ja juz sam nie wiem , jestem zmieszany.A jak z częsćiami do tych pługów?? Jakie są ceny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:02

Akpil czy Unia ls premium a tego to nie wiem,
jeśli szukasz długowiecznych pługów to kuhn albo gregoire basson, mają trójwarstwowe odkładnice, są o wiele wytrzymalsze od stali borowej,
tyle że znajomy w kuhnach z zabezpieczeniem na śruby już 2 razy wyszczerbił lemiesze, są hartowane i kruche

#12 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:41

Akpil czy Unia ls premium malkolm

poczatkowo myślałem nad voglem ale cena mnie przeraziła, a z kolei juz mam jeden pług obrotowy vogla , teraz drugi juz będzie do pomocy więc... A w przyszłości jak rozwine skrzydła to się będzie wyślec ale teraz jeszcze jest mało tego... :D Najpierw trzeba wybudować coś dla trzody na ok 300 sztuk , wpuścic więcej macior i przerobić garaż na bydło :D
A może znasz jeszcze jakies pługi do ok 45 tyś brutto??

#13 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:29

Akpil czy Unia ls premium zapytaj o te gaspardo, cena jest bardzo zbliżona do unii, a są lżejsze
w sumie unia z tymi nowymi odkładnicami rewelacyjnie orze
jeśli uprawiasz kukurydzę to bez zastanowienia bierz przedpłużki kukurydziane.
co do apila to znajomy ma zagonowe z tymi długimi odkładnicami paskudni orzą

#14 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:32

Akpil czy Unia ls premium idek a może pottinger ? mam i jestem bardzo zadowolony
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#15 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:49

magik0578

No ja mam ciężkie ziemi od klasy I aż po III. Tylko czu jest sens brać używany płyg skoro biorę ciągnik italerzówkę i pług u jednego dealera?? Pług uni z odkładnicami long zwiększonym przświtem pod rama a korpusem o 8 cm i jeszcze dodatkowe tam d*perele takie za 36 tyś brutto a używany pług w dobrym stanie kosztuje ok 25-30 tyś. Posiadam już jeden ciągnik i pług vogel noot i jestem bardzo zadowolony, jednak teraz potrzebuje traktora z turem a do tego zaraz wezme maszyny bo zawsze można robić w dwa traktory:). A co do pługów upiłem 2 lata temu pług vogla za 23 tyś i juz musze mu wymienic piersi i przedpłużki, co nie jest też takie tanie.A jak sroi cenowo kuhn przy tych pługach polskich lub rabe werk??

Jak masz Kase i chcesz nowy to z tych maszyn co wymieniłeś ,czyli rabe werk, kuhn ,unia ,akpil,vogler noot to wzioł bym rabe lub vogler. Kuhn jest też dobry ,ale na bardziej sypkie ziemie to odłoży ci idealnie. ale na gliny iły gdzie te skiby Ci się strasznie linią to polecam kvernelada na zabezpieczeniach kołkowych nonstop. Kvernelad pięknie u mnie glinę odkłada równo, nie rzuca takich skib, tylko ładnie ją odłoży.I weź jeszcze pod uwagę pług gregoire besson.

#16 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:56

Akpil czy Unia ls premium kolega chciał z zabezpieczeniem nonstop a za bassona trzeba dać 45 bez zabezpieczenia, podobnie rabe,

#17 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:15

Akpil czy Unia ls premium To już musi sam wiedzieć co brać..

#18 Share Sebek1992

Sebek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 13:39

Akpil czy Unia ls premium Posiadam Unie LS 4+ na odkładniach Long i nie narzekam, idzie aż miło, jak ktoś umie ustawić pług to i orka będzie ładna.

#19 Share idek

idek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:06

Akpil czy Unia ls premium magik0578

malkolm

No Kolego gdybym wiedział co wziąść to bym nie zakładał tego tematu. Ziemie mam Gliniaste i bardzo rzadko jest taki rok że lekko się je orze, mogę nawet wysłać zdjęcie tego pola bo aktualnie jest ono zaorane po kukurydzy. Sieje ok 9 ha kukurydzy i głownie będzie wykorzystywany do orania ścierniska po qq więc jakbym brał unię to jedynie na longach ale z przedpłużkami to nie wiem bo jednak jest dużo cięższy na przedpłużkach niz na listwach płużnych. tak jak już wspominałem pług vogla jest bardzo dobry jednak jego cena to juz inna bajka, tak samo bedzię z lemken-em rabe czy besson-em a nawet .pottinger=em. Oferte miałem na pottingera ale pootinger kosztuje ok 40 tys ale na kołku, a na hydraulicznych ok 60 tyś brutto.
Sebek1992

Kolego a powiedz mi jakim ciągnikiem to ciągasz i na jakich ziemiach?? Czy pociągnąłby go Deutz ok 100km na ciężkiej ziemi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:03

Akpil czy Unia ls premium ile masz ha że potrzebny ci drugi pług przecież jak będziesz miał drugi ciągnik to jeden może cały czas orać a drugi robić coś innego