Polecane posty

Damix    2

Jutro sprawdzę  czy siłownik sprężynuje.Dodam,że w czasie jazdy w polu czy na drodze to po wykonaniu manewru skrętu czy zawracaniu kierownica nie wraca do pierwotnego położenia i żeby jechać prosto kierownica ma inne położenie  niż miała wcześniej.(a może to siłownik za mały jest).Ps.mam podobne wspomaganie co na filmiku tylko mocowanie siłownika jest inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

Witam mam problem z wspomaganiem w ursusie c360

Zrobiłem sam wspomaganie pompa do wspomagania i tura nsz50 wydajność 70l/min olej idzie ze skrzyni jest założony dzielnik strumienia jakieś 10-12 l idzie na orbitrol  160 jest nowy reszta na tura  siłownik od bizona chyba przesów motowideł średnica tłoczyska 22mm cylindra 50mm problem polega na tym ze bardzo ciężko się kreci jak stoi w miejscu jak jedzie też lecz gdy bawię się turem to wtedy działa normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

to ze kierownica nie wraca w swoje połozenie pierwotne to tak juz jest we wózku widłowym czy w kombajnie to samo mi sie dzieje to wszystko, zalezy jakie sa obr pompy ile przez ten czas co krecisz pchnie oleju na siłownik. Przynajmniej taki tok rozumowania mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

o to mi chodzi ze powinno kręcić się lekko a tak nie jest dopiero dobrze działa jak podnoszę tura do góry albo opuszczam to wtedy działa normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a pewny jesteś, że ten dzielnik strumienia działa jak należy? zdaje się  w cyklopie jak były problemy na 3 sekcyjnym to zasterowanie dwusekcyjnym powodowało że 3 sekcyjny lepiej działał.... winny był w tym przypadku przycięty dzielnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja tam tego nie stosował ale może źle podłączyłeś. Napewno wydatek oleju w strone orbitrola regulujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

tak bo jak skręcę śrubę to  powrotu orbitrola nie leci olej jak odkręcę to leci tak powinno chyba  być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

Witam ponowie jeden problem rozwiązałem założyłem większy siłownik teraz można skręcać jednym paluszkiem nawet z pełną łyżką ziemi , łyżka 160cm szerokości. Lecz pojawił się drugi problem który nie daje mi spokoju podczas skręcania prawo czy to w lewo do oporu silnik aż gasnie takie ma obciązenie i to nie ważne przy jakich obrotach mogę go zdusić nawet przy 2400 obr/min aż węzę rozrywa od tłoczenia nie wiem jaka jest przyczyna myślę ze z orbitrolem jest coś nie tak bo powinien dać wtedy olej na przelew i silnik powinien trochę przysiąść na początku proszę o pomoc. Dodam ze wszystkie części są nowe 

Edytowano przez xdetherocx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Mam pewien problem, gdyż niby zbieżność ma dobrze ustawioną, koła równo i za osią 0.5cm więcej niż przed, ale prawy ogranicznik w ogóle nie dobija ani przy skręcie w prawo ani w lewo a dodatkowo przy max skręcie w prawo prawe koło "błądzi" lata na boki. Z lewej strony też mi tylko jeden ogranicznik trzyma przy skręcie w prawo, ale to będzie jego wina bo jest krzywy, ale z prawej jest dobry to nie wiem czy mam to jeszcze jakoś regulować czy go naspawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

czy w miejsce orbitrolu OSPC100ON który miałem orginalnie w zestawie wspomagania c360 moge zalozyc orbitrol ospc100LS (load sensing) ? czy taki orbitrol z ukladem Load sensing będzie pracował poprawnie w "klasycznym" układzie bez żadnych przeróbek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius1988    0

Witam! Mam w swoim ciągniku C-360 założone wspomaganie:

Pompa:http://www.agro-technika.com.pl/product-pol-8988-Pompa-hydrauliczna-plaska-Jumz-Bialorus-.html

Tłok: Standardowy

Orbitrol: cos podobny do tego http://widlex.pl/pl/orbitrol-xy-85.html

 

Wszystko pięknie działa, zero problemów podczas kręcenia lekko się kręci, ale jest jedno ale, podczas jazdy podczas szybkiej jazdy np po szosie, muszę cały czas kręcić kierownicą, mam kulkę na kierownicy i podczas prostej jazdy potrafię kilka razy obrócić ją wkoło kierownicą o 360stopni jadąc prosto, gdzie mogę szukać przyczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius1988    0

Dziękuję za zainteresowanie, powiedz jak mam odpowietrzyć? Bo już wymieniłem dwa orbitrole i dalej to samo, i powiedzieli że to wina orbitrola że ten typ tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz przy kruccach silownika pamietajac o dolaniu oleju do zbiorniczka tez tak mialem pod czas jazdy po szosie  kierownica krecilem w lewo kilka obrotow na odcinku kilometra .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HuBU    3

jak nie pomoze odpowietrzenie silownika to sprawdz czy czasem silownik w srodku nie puszcza na druga strone...mialem tak w case jx...wymiana uszczelniacza i inny komfort jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Siłownik się sam odpowietrzy skrec w jedna do oporu i potrzymaj przez chwile i potem w druga itak sama itak kilka razy tylko jak skrecisz to kierownice dalej ciagnij i przede wszystkim dobrze ustaw zbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomus1307    3

Może luzy na przegubach, pokręć  kerownicą w prawo potem w lewo i poproś kogoś niech popatrzy czy nie ma luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Napewno luzy na przegubach powodują takie objawy jak u kolegi... Jak masz pisać takie głupoty to lepiej nic nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106

Witam wszystkich.
Chce wlasnie zakladac wspomaganie od Lublina. Co musze wyciagnac z Lublina zeby instalacja przebiegla jak najlatwiej? Wiadomo "maglownica" czy pompe rowniez brac i kolumne?
Z gory dzieki za wszystkie uwagi co do montazu i uzytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Przekładnia kierownicza, pompa, krzyżak, ramie do którego będzie przykręcony drążek tylko je trzeba przerobić, zbiornik na olej i w zasadzie tyle. O, jeszcze bierz kolumnę to ją przerobisz pod kierownice z 360. Jak masz jakieś pytania pisz, robiłem u siebie w 330 i 360 wspomaganie z lublina i polecam bardzo, 330 z turem chodzi i jest ok :) Masz tam parę zdjęć w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam do Was pytanie o RENAULT 110-54 kupionego kilka lat temu. Od początku wspomaganie nie działało zbyt lekko, ale ostatnio gdy założyłem tura i ciągnik zagrzeje się to na postoju nie można zakręcić kierownicą. Co kolejno zrobiłem:
      - sprawdziłem zwrotnice i łożyska w nich- są OK,
      - dałem do regeneracji siłowniki (2 szt.),
      - wymieniłem pompę na nową,
      - wymieniłem orbitrol
      i co... i nic , no może troszeczkę, ale to za mało aby normalnie kierować tym ciągnikiem z belą, a jak się zgrzeję to wogóle tragedia.
      Co może być przyczyną - jest tam chyba jeszcze po drodze zawór ciśnieniowy - jak go sprawdzić?
      Jeden mechanik mówił mi, że te Renault tak maja i skręca się nimi ciężko. Wy też tak macie w swoich?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj