Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Wspomaganie.

592 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 13:00

własnie czy ktoś próbował montować wspomaganie z lublina lub poloneza??

Moim skromnym zdaniem z poloneza nie pasowało by gdyż w polonezie jest silnik w benzynie ( wyzsze obroty i pompa chyba by nie dala rady dać takiego ciśnienia w dieslu...) no chyba że się myle to przepraszam ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Wspomaganie. Dzisiaj, 13:34
  •  

#262 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 21:46

własnie czy ktoś próbował montować wspomaganie z lublina lub poloneza??

Witam ja mam zamontowaną kolumnę ze wspomaganiem z mercedesa w200 do której wykonana została przekładnia zmieniająca obroty i teraz nie trzeba nawet odpalać ciągnika zęby normalnie skręcać jeżeli ktoś jest zainteresowany takim wspomaganiem z chęcią mogę coś doradzić w tym temacie wiem sporo bo już posiadam 6 wersje wspomagania w moim ursusku i ta jest według mnie najlepsza i koszt tego udoskonalenia to około 500 zł a nie 2 tys
Pozdrawiam Adi :)

#263 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 03 grudzień 2011 - 22:22

[Ursus C-360] Wspomaganie. Kolego ja byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i fotki.Jak Masz to rozwiązane od czego siłownik itp....Dodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#264 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2011 - 18:40

[Ursus C-360] Wspomaganie. witam,mam możliwość kupna za grosze ok,150zł takiej kolumny http://allegro.pl/ko...1971558514.html lub bardzo podobnej z samochodu ciężarowego iveco,w komplecie przewody, chłodnica i kierownica.Niestety niema pompy ,jak myślicie czy da rade zamontować to do c 360?
jutro chyba po nią pojade,jest troche większa i niewiem czy sie zmieści do c 360,niewiem jaka pompa do tego potrzebna??? i jak zamontować pompe w c 360 na rozrządzie czy na wale?? co poecacie i który sposób jest tańszy?

#265 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:25

[Ursus C-360] Wspomaganie. Wszystko się da jeżeli masz pojecie o tym co robisz i potrzebne do tego narzędzia z tym ze musisz się tez liczyć z tym ze po zamontowani takiej kolumny najczęściej obroty kierownicy będą przeciwne niż obroty kół i konieczne musi być poprowadzenie drążka u góry przekładni lub dorobienie do niej przekładni zmieniającej obroty a co do pompy to ja mam zamontowana od frezarki na pasku od alternatora i działa już tak kilka lat :D

#266 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:33

[Ursus C-360] Wspomaganie. a nie wystarczy dać po prostu kolumny odwrotnie niż ty zamontowałeś ??? bo wtedy powinno się wszystko zgadzać ;) w ogóle to dlaczego puściłeś drążek kierowniczy po prawej stronie a nie po lewej tak jak w oryginale ???

#267 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 23:04

[Ursus C-360] Wspomaganie. odwrócenie kolumny nic nie da bo razem z kolumna przenosisz drążek na druga stronę i jest to samo wiem z doświadczenia a jest z prawej bo tak mi lepiej pasowały mocowania od kolumny

Edytowany przez milanreal1, 05 grudzień 2011 - 11:06.
cytowanie poprzedniego posta

#268 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 05 grudzień 2011 - 16:54

[Ursus C-360] Wspomaganie. zwracam honor ;) bo chyba masz racje po prostu jakoś tego nie przeanalizowałem chociaż nie wiem co tu można poddać analizie ;)

#269 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 23:34

[Ursus C-360] Wspomaganie. Witam,
Czy może ma ktoś w C 360 wspomaganie oparte na pompie PZ2 18T lub PZ2 AS 20L (pompy od C 330) podłączonej do napędu osiowo z wału korbowego? Zastanawia mnie żywotność takiej pompy i ogólne opinie.

Pozdrawiam

#270 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7635 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 11:35

[Ursus C-360] Wspomaganie. Pompa powinna służyć długo. Ciśnienie w układzie wspomagania to ledwo 80 bar  np. w mtz cie czyli to mniej niz maksymalne w 30-ce. Do tego czysty hydrauliczny olej a nie bajzel ze skrzyni biegów też powinien jej dobrze służyć. Jak Chcesz tanią pommpe to załóż  z mtz-ta. Tania i do tego przeznaczona. Tyle że może mieć napęd tylko osiowo z wałkiem kardana bo jej konstrukcja nie pozwala przenosić obciążeń poprzecznych.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:27

[Ursus C-360] Wspomaganie. To co seweryn20 napisał to cała prawda, aczkolwiek dla chcącego nic trudnego z tym mocowaniem pompki do wspomagania poprzecznie. Oto moja propozycja z pompeczką od belarusa nsz10 za 55zł która została zamontowana w ursusie :
http://img10.imagesh.../p1000133wi.jpg

Nie powiem kręci dobrze... :P

#272 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:53

[Ursus C-360] Wspomaganie. no pompa wyglada fajnie zamontowana,a reszta wspomagania od czego pochodzi?? jak założyłeś 2 koło pasowe na wał??,wałek i koło do tej pompy dorabiane??

#273 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 22:36

[Ursus C-360] Wspomaganie. Cieszę się że tobie się podoba a więc tak... reszta wspomagania pochodzi z wózka widłowego tzn. orbitrol oraz siłownik a zbiorniczek z jakiegoś tam samochodu ze szrotu ok 0,5 l.

Zerknij na te dwie fotki one coś powinny uwidocznić.

http://img18.imagesh...4/p1000134y.jpg
http://img713.images...6/p1000135l.jpg

Same drugie koło pasowe nie jest trudno dorobić wystarczy tylko trochę cierpliwości i pomysłowości. Większe koło pasowe jest stare.

Tak wałek i koło do tej pompy było dorabiane...

#274 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 07:05

[Ursus C-360] Wspomaganie. Na wolnych obrotach silnika ,lekko sie kreci czy musisz gazować?
ja obecnie robie remont swojej c 360 (malowanie sprzęgło,sprężarka i dużo innych,w planach mam też wspomaganie,próbowałem założyć wspomaganie od ciężarówki iveco,takie bez siłownika,podobne jak w lublinie tylko większe,ale ze względu na rozmiar kolumny która się nie miesci - nie wypaliło, myśle teraz o wspomaganiu z wóżka ponieważ koszt 600,700zł za orbitrol,pompe i siłownik to chyba nie tak dużo http://allegro.pl/c-...1980111219.html lub http://allegro.pl/ws...1986844377.html
na allegro jest ich jeszcze kilka oprócz tych ,na początku myslałem o zamontowniu pompy jak w ostrówku,ale zrezygnowałem,bo zadrogo wychodzi - http://allegro.pl/po...1968750334.html
tak wiec,albo zamontuje pompe pod chłodnicą- wał kardana lub ta jak ty na pasku,nie wiem jeszcze który sposób jest lepszy,który tanszy?

#275 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7635 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:20

[Ursus C-360] Wspomaganie. Witek pierwsza fota rewelacja. Gdzieś już było podobne zdjęcie w jakimś samie. Dobry dostęp, ładnie, schludnie zrobione. Nie ma kardana który wieczny nie jest, na pompie nie ma żadnych drgań od kardana a do zrobienia wystarczy tokarka. Fajne.

grala13 ta pompa zdaje sie pracuje w zakresie obrotów około 900-3000obr/min. Łatwo przeliczyć rozmiary kół pasowych. A lekkie rozbierzności i tak jej nie zaszkodzą.

KPK Kumurun Team

#276 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:12

[Ursus C-360] Wspomaganie. grala13 na wolnych obrotach nie ma problemu ze skrętem bez tura, CZASAMI problem pojawia się z turem ale to kwestia zbyt krótkiego siłownika 11cm (w planach mam zamiar zamienić na 21cm). W praktyce wygląda to tak:
h t t p://www.youtube.com/watch?v=xA6nC4oAEw0 (usuń spacje)

seweryn20 spójrz
http://img713.images...6/p1000135l.jpg
kardan też jest :P napędza on pompę nsz32 do tura. Mogłem to właśnie z niej poprowadzić zasilanie do wspomagania, ale problem był taki że zawsze byłaby w ruchu nawet wtedy gdybym jechał kosić trawę, a tak w ciągu 1min sobie odłącze/podłącze

#277 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:29

[Ursus C-360] Wspomaganie. witek11
nie moge otworzyć tego linka,
czyli masz 2 dodatkowe pompy?
orginalna nie daje rady do tura?
nie rozumiem czemu z tej na wale nie mogłeś podłączyć tura i wspomagania razem?

#278 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7635 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:34

[Ursus C-360] Wspomaganie. Napisał przecież. Po to żeby nie chodziła wtedy kiedy nie jest potrzebna. Według mnie lepsze rozwiazanie niż wszystko na jednej pompie. Wspomaganie jest niezaleznym układem. Gdyby zdemontował tura zostaje a silnik nie mysi targać dupnej pompy nsz 32.
KPK Kumurun Team

#279 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:20

[Ursus C-360] Wspomaganie. grala13
()
obym teraz nie dostał bana za ten filmik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:35

[Ursus C-360] Wspomaganie. szybko i sprawnie ci to idzie,
czyli gdy nie uzywasz tura to rozkręcasz kardana?
gdzie masz zbiornik z olejem od hydrauliki?

Edytowany przez grala13, 14 grudzień 2011 - 17:38.