Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Wspomaganie.

592 odpowiedzi na ten temat

#221 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 maj 2011 - 19:39

[Ursus C-360] Wspomaganie. witam posiadam ursusa c-360 bez wspomagania kierownicy i kumpel ma orbitrol od bizona czy dało by rade zamontować go do mojego ursusa i jeszcze jedno pytanie od czego pompę i gzie ją zamontować ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Wspomaganie. Dzisiaj, 11:53
  •  

#222 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 maj 2011 - 19:43

[Ursus C-360] Wspomaganie. Przecież w c362 tzw wersji eksportowej jest właśnie ten orbitrol, ma ktoś taki w okolicy idź się przyjrzyj, ten orbitrol potrzebuje 8l /min radze ci oryginaln pompe od c362 czy ostrówka, te od wspomagania z samochodu sa za słabe
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#223 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:00

[Ursus C-360] Wspomaganie. a gdzie ja zamontować przy alternatorze ??

#224 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:17

[Ursus C-360] Wspomaganie. Pasek odpada. Pytanie czy chcesz zrobić to tanio i byle jak czy porządnie. Porządnie to pokrywa rozrządu i pompa z ostrówka lub wałek kardana i pompa pod filtrem powietrza. Ogólnie nie jestem zwolennikiem tego ostatniego rozwiązania. Pasek nie pociągnie pompy w wspomaganiu ciągnika rolniczego. Nawet nie znajdziesz pompy o takim wydatku i jednocześnie przystosowanej do napędu paskiem. Jej oś musi być przystosowana do przenoszenia dużego obciążenia wynikłego z naprężenia paska. Partyzantka nawet jeśli byś tak zrobił.
KPK Kumurun Team

#225 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:41

[Ursus C-360] Wspomaganie. a od czego nada się pompa??

#226 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 maj 2011 - 22:42

[Ursus C-360] Wspomaganie. Tak jak napisał seweryn w ostrówku i w c362 jest oryginalnie zrobione wspomaganie z pompą wpiętą w rozrząd, zrób tak samo bez zabawy, kombinacji i dobrze będzie chodziło.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#227 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 27 maj 2011 - 06:52

[Ursus C-360] Wspomaganie. Na allegro są kompletne zestawy wspomagania do montażu w 60-ce, poza tym możesz każdy z tych elementów kupić oddzielnie. Pokrywka, pompa i masz ciśnienie bez kombinowanie. Siłownik, przewody zrobisz zakują ci na wymiar gdziekolwiek, podstawkę pod orbitrol podejrzyj na zdjęciu i zrób sam. Po sprawie. Ludzie jeżeli macie już internet to nauczcie się wykorzystywać jego możliwości.
KPK Kumurun Team

#228 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2011 - 21:45

[Ursus C-360] Wspomaganie. O dokładnie dobrze napisałeś, Kolega zrobił wspomaganie do C-360, każda cześć oddzielnie kupował i sam złożył to za 600zł ma wspomaganie :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#229 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 17 czerwiec 2011 - 08:39

[Ursus C-360] Wspomaganie. 600 zł to kosztuje sam napęd z pompą pomyśl gdziep ompa siłownik weże zrobienie przystawki do orbitrola
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#230 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 09:14

[Ursus C-360] Wspomaganie. Pokrywka, zbiornik, pompa 660 zł

Siłownik 280 zł

orbitrol 100 400 zł, użuwany koło 200 zł

Przewody to nie majątek bez problemu zakują na żądany wymiar

Przystawka też nie filozofia, trochę stali, kopszt niewielki poza tym spokojnie zrobi z tego co koło domu leży.

Siłownik załatwi używkę bez problemu, jak dobrze poszuka to i orbitrol. Kosz skończył by się na jakieś 1200-1300 zeta. Porządnie, bez wycieków, partyzantki i dziadostwa. Najtańsze wsp. kosztuje ponad 2000. Jest różnica?

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:44

[Ursus C-360] Wspomaganie. Czy lepszym rozwiązaniem jest napęd pompy z rozrządu czy za pomocą wałka kardana bezpośrednio z wału korbowego pod filtrem?

#232 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:36

[Ursus C-360] Wspomaganie. Oba rozwiązania zdają egzamin tyle że na pokrywie rozrządu jest droższe, na pewno bardziej trwałe bo nie ma wałka kardana i przynajmniej wyglada... profesionalnie.
KPK Kumurun Team

#233 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 14:43

[Ursus C-360] Wspomaganie. Może i trwalsze w rozrządzie, ale za to pompa ma troche małą wydajnosc :unsure:

#234 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 11:53

[Ursus C-360] Wspomaganie. Jeżeli ten temat już istnieje to z góry przepraszam ale ja takiego nie znalazłem:)
Zastanawiam się nad dorobieniem wspomagania do c360 ale nie chce w to wywalać żadnej poważnej kasy:/ mianowicie chodzi o dokupienie orbitola, siłownika, pompy hydraulicznej itp., a z tym wiążą się koszty rzędu 1000zł po cenie złomowej. Wpadłem na pewien pomysł, aby przełożyć wspomaganie od samochodu osobowego do ciągnika. Oczywiście należało by trochę rzeczy poprzerabiać. Aby to wszystko urzeczywistnić mam na składzie całe kompletne wspomaganie od forda mondeo. Pompkę wspomagania mam zamiar założyć na miejsce prądnicy którą umieszczę w innym miejscu, zbiornik gdzieś tam nieważne. Magielnicę natomiast chcę rozdzielić w taki sposób jak to jest zaznaczone na rysunku... Nasz samochodowy "orbitrol" umocuję pod kierownicą. Siłownik do wąsów kół.Dodany obrazek

I teraz pojawia się pytanie czy w c-360 taki zestaw ma szansę pomyślnego działania. O to że pompka wytrzyma to jestem spokojny, największym moim zmartwieniem jest rozdzielony siłownik czy będzie dał rade pracować pod ciężarem?
Jeżeli ktoś takie coś ma bądź kiedyś robił to proszę o cenne wskazówki.

#235 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 12:24

[Ursus C-360] Wspomaganie. Myśle że nie. sam siłownik aluminiowy, przykręcony dwoma lichymi śrubkami przez jeszcze bardziej liche uszka. Sprzedaj to za 150, dołóż 120 i masz nowy ruski siłownik. Szkoda kombinować z tym bo staniesz kiedyś w poly z kołami w poprzek. Poza tym jakie tysiąc po cenie złomowej? Orbitrol 100 to jakieś 400 zł, siłownik 280zł, pompa 80 zł i jakiś wałek żeby połączyć z wałem. Podałem ceny części do mtz-ta bo są chyba najtańsze.

Edytowany przez seweryn20, 25 sierpień 2011 - 12:25.

KPK Kumurun Team

#236 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 14:44

[Ursus C-360] Wspomaganie. To co tu opisujesz o tym wspomaganiu to "bzdury" po pierwsze nie rozdzielisz tej maglownicy a po drugie to nawet ten mechanizm ci nie ruszy kołami. Zobacz u mie w galerii jak prosto jest zrobione wspomaganie do T25 i to w sumie za ok 500zł (jak by trzeba było kupować wszystko bo mnie wyszło ok 300zł)

#237 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 25 sierpień 2011 - 15:43

[Ursus C-360] Wspomaganie. ja mam kompletne wspomaganie w ciapku kosz 700zł. A w c360 wyjdzie ponad 100 taniej Dodany obrazek - Pompa MTZ orbitrol wózek widłowy, siłownik wózek widłowy.
Pompa z samochodu bedzie za wolna w ciągniku Dodany obrazek

#238 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:21

[Ursus C-360] Wspomaganie. Mam chwilę wolnego czasu wiec wole sie zapytac niz miec 300zł w plecy i żałować dwa tygodnie...
Tyle wstepu a teraz do rzeczy.
Nie wiem jak podlaczyc przewod do orbitrolu idacy od pompy, chodzi mi ktory otwor w orbitrolu jest od wejscia a ktory od wyjscia. Otwory sa przedstawione na zdjeciu: dodam jeszcze że w górnym otworze widać tak jakby wałek od wspomagania a na dolnym małą dziurkę o średnicy ok 5mm.
http://img51.imagesh.../p1000060tr.jpg

#239 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:31

[Ursus C-360] Wspomaganie. http://zapodaj.net/2...22b7c7.jpg.html

http://zapodaj.net/7...80436d.gif.html

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 13:02

[Ursus C-360] Wspomaganie. Ok seweryn20 dzieki za fotki ale jednak mój orbitrol troche sie rozni od tych na zdjeciu, dlatego ze u mnie od strony baku w c360 sa dwa wyjscia do silownika, a od strony kierowcy dwa wejcia zasilajace orbitrol. I teraz chodzi mi o to ktorym przewodem zasilic orbitrol zeby go nie rozwalic. Może ktos ma taki sam lub wie z doswiadczenia jak to powinno leciec...