Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wieslaw55

Wieslaw55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 14:46

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 16:34

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału moze nie uszkodzenie samego walu, ale tej zlaczki miedzy mostem a walem

Polska B

#3 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:21

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Może też zepsuć frez na wału ataku i złączkę wału
ZETOR TEAM

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 19:13

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału nie może tylko uszkadza a rodzaje uszkodzeń są różne zcięcie frezy uszkodzenie złączki i pęknięcia , jest to naprawialne regenerujemy mosty napędowe kompleksowo, jak i same wałki
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:06

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Złączka to pół biedy, wał jeszcze też ,gorzej jak urwie kawałek wałka atakującego (szwagier miał tą przyjemność ale dało się zrobic).

#6 Share razmus22

razmus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:10

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału witajcie kto wie jak to wzglada cenowo bo wlasnie dowiedzialem sie ze u mojej reni sie zerwal naped i zdjolem ta obejme frez ma dobry, na walku jest mocno podrobione prawie zyledka ale czy jest mozliwosc zerwania jednej polosi czy walek ataku w srodku sie zerwal?

#7 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:58

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału a czym objawia sie taki luz na osi przedniej? jak to wyczaić?

#8 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:06

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Luz da się wyczuć jak podczepisz coś ciężkiego na tył. Np. z pługiem jak przejeżdzasz przez bruzdę to taki głuchy stuk słychać. Można też wizualnie stwierdzić jak jest dostęp i wiesz o co chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:44

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału a to przod musi byc wlaczony? ja np jak przejezdzam przez brame gdzie jest prog i puszczam gaz slychac takie tapniecie czy cos wiec to jest ten luz? jaki koszt naprawy tego ewentualnie ktos to robil?

jak to stiwerdzić??moze jakies fotki ktos mosiada?poki co nic mi sie nie dzieje tym ciagnikiem to jest sens szukac?

Edytowany przez maly00, 06 styczeń 2014 - 22:47.

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 12:28

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału dzwigaj przod w gore, bedziesz widzial czy sworzen sie rusza, jak tuleja sie skonczyla widac golym okiem
zestaw naprawczy osi to koszt 600-700zl. chyba ze cena poszla w gore

Polska B

#11 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 08:35

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału izydor gdzie taki zestaw można kupić.

#12 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 11:30

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału Tu może coś znajdziesz; http://agrochlopecki...&sort=4a&page=9

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 12:46

Renault 90-34 luz na osi przedniej a urwanie wału kiedys widzialem na allegro, nie wiem czy dalej as zestawy, ale tuleje sa
mozesz zapytac tez tutaj:
http://www.bima.pl/p...zedni-naped/321
w innych sklepach tez powinni miec

Polska B

#14 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 22:34

Jeśli  kupiłeś renówkę z przednim napędem obowiązkowo należy sprawdzić luz przedniej osi bo pózniej naprawa będzie droga, no chyba że ciągnik nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:36

żeby zobaczyć luz przedniego napędu , wystarczy się schylić i zobaczyć jaka jest szczelina na tulejach, między nią a sworzniem, nie powinno być wcale luzu, niedawno kupiłem renault wcześniej oglądałem i we wszystkich był duży luz 3 do 5 mm , w jednym to tuleja wymielona była, w ostatnim który nabyłem 0 luzu, stwierdziłem że można po tym poznać czy ciągnik dużo pracował , oczywiście pod warunkiem że śruby mocować nie są naruszone, bo wiadomo zawsze można wymienić tuleje, zestawy naprawcze w wielu sklepach internetowych są dostępne , oczywiście że taki luz będzie powodować uszkodzenia, zrywanie frezów , a nawet urwanie wałka atakującego, miałem tak w case, dużo pieniędzy i czasu mnie kosztowało zanim z czaiłem dlaczego u mnie się tak to babrze, teraz jest to logiczne, głównie w orce kiedy jedno koło ma lżej bo na ścierni drugie w bruździe , most się krzywi co za tym idzie wałek jest pod ukosem i drze frezy, w renault są inne mufy , które są nasadzane na luźno więc nie wydaje mi się że by mogło aż urwać wałek ataku, w case mufa działa jako opaska zaciskowa , kiedy skręciłem nową mufę to urwało z czasem atak , a więc nie lekceważcie tych luzów, a smarowanie czy w case czy w reni , gówno daje, kalamitki są tak usytuowane że smar   wyłazi w dolnym punkcie , ale pewnie coś tam da podczas jeżdżenia pewnie się coś rozprowadza,