Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuhn VS Kverneland

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 05 grudzień 2013 - 18:22

Kuhn VS Kverneland Witam. Ze względu że szykuje się u mnie zakup pługa, proszę o pomoc doświadczonych użytkowników. Wiadomo że wybór rozegra się między tymi 2 markami, ale nie wiem jaki model będzie najlepszy dla moich zadań jakie go czekają. A więc gleba do orki od 2 do 6, ale ponad połowa upraw to klasa 3B. Głębokości orki jakie wykonuję to od 20 cm do 35 cm głębokości. Różnie, rżysko "na czysto", pole które było wcześniej gruberowane lub talerzowane, oraz po kukurydzy. Tu jest najciężej ponieważ jest strasznie dużo resztek. Powiem tyle że po kukurydzy Akpil mix 40 nie dawał rady, zapychał się. Było widać że korpusy są zbyt blisko siebie, ponieważ pod względem prześwitu dawał radę. Zabezpieczenie oczywiście non-stop. Dosyć zrywalnych zabezpieczeń. W akpilu na hektar ucinam nawet 5 śrub o twardości 10.9. Koniem pociągowym tego pługa będzie na pewno 6 cylindrów o mocy 100-120 km. Na początku John Deere 3140. Cena nie gra roli, ma być dobry. Jakie modele polecacie? Chodzi oczywiście o obrotowy :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuhn VS Kverneland Dzisiaj, 18:49
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:00

Kuhn VS Kverneland Ja mam Kuhna 122VariMastera na rozstawie 102 cm 4 skiby. Bardzo dobry pług, ładnie orze i praktycznie nie do zapchania, zab. hydrauliczne. Polecam na ścinaczach. Po 3 sezonach 0 problemów, jedyny minus waga ale w 6 garach będzie chodził. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:12

Kuhn VS Kverneland Nowy ma być , jak mniemam.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 05 grudzień 2013 - 20:06

Kuhn VS Kverneland Nowy oczywiście :) @boku27 na wideo widzę ze ładnie śmiga, ale masz koników więcej trochę :)