Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z elektryką w MF 3070

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share premium450

premium450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:17

Problem z elektryką w MF 3070 Witam forumowiczów,Mam problem z elektryką w moim mf,a mianowicie grzeje się kostka(pod kierownicą) przy włączonych światłach,halogeny przygasają dość mocno,szaleje obrotomierz (przy lekkim gazie ok 1700-2000 obr/min),nie działa licznik mth.może ktoś miał podobne problemy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z elektryką w MF 3070 Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:23

Problem z elektryką w MF 3070 Przeczyść kostkę,może nie ma dobrego styku.Może jak zmieniałeś bezpiecznik to założyłeś większy i gdzieś jest zwarcie.Patrz kable i złącza.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:29

Problem z elektryką w MF 3070 Ale która kostka ? Ta dokałdnie pod kierownicą, czarna do niej wchodzi chyba kilka przewodów na wsówki ? Coś z napieciem jest skoro wariuje obrotomierz . Licznik mth to wina jakichś trybików w samym obrotomierzu ( trzeba podgiąć żeby dotykały dobrze do siebie i będzie działał). Zobacz rególator może ? Daje wyższe napięcie przez co wariuje wszystko. Ewentualnie zwarcie przy lampach. To takie moje odczucia i to bym sprawdził.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#4 Share premium450

premium450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:18

Problem z elektryką w MF 3070 Wsówki w kostce czyściłem,bezpieczniki są dobre,a może przy bezpiecznikach? No i to "przysiadanie" świateł przy załączaniu halogenów-a może być problem gdzieś z masą ?

#5 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:32

Problem z elektryką w MF 3070 hmm nie tyle z masą co tak jak by brały za dużo mocy lub za mało jej idzie na światła :)

Dodany obrazek

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:39

Problem z elektryką w MF 3070 a może byś chłopie coś pomierzył a nie tak piszesz i piszesz mruganie może być spowodowane wieloma usterkami nawet uszkodzeniem mechanicznym rewersu i wychodzeniem pozycjonera poza zakres
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share premium450

premium450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 17:52

Problem z elektryką w MF 3070 Z całym szacunkiem ,ale jak bym wiedział co jest grane to bym nikomu gitary nie zawracał i nie robił problemu,apropos twojej odpowiedzi -skrzynia ma wpływ na napięcie w ukł. elektrycznym ?

#8 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 19:21

Problem z elektryką w MF 3070 Czy ja wiem ... :) Może koledze się tematy pomyliły ? Z drugiej strony patrząc doswiadczony mechanik więc może wie dużo więcej niż zwykli użytkownicy ;) ( Jak dla mnie rewers i światła mają tylko to wspólnego, że oba obsługuje się z kabiny :) ) Myślałem nad opcją że duże bezp. masz i może delikatnie coś się zwiera i małe by już puściły a wiekszy trzyma ale też nie jest to na tyle duże zwarcie by uszkodzić coś ? Mało to realne ale może...inna opcja żarówki duże i pobierają dużo mocy więc i wszystko jest bardziej obciążone :)

Dodany obrazek

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:22

Problem z elektryką w MF 3070 kurde mi się naprawde tematy pomylily :) sorki
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#10 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:01

Problem z elektryką w MF 3070 Najlepszym jak widać też się zdarza :) No jak się czytało wcześniejsze to szło się domyślić że to było nie od tego a do hydrauliki . Mylące było to mierzenie - w pewnym momencie zastanawiałem się już czy serio czegoś taigo nie ma :D

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 10 grudzień 2013 - 22:15

Problem z elektryką w MF 3070 Sprawdz przekazniki od swiatel( te kwadratowe kostki po lewej stronie ponizej bezpiecznikow) najprawdopodobiej to wina ktoregos z nich, sprubuj odlaczyc ten od halogenow i zobac czy wtedy sa pozostale problemy z elektryka. Przekaznik kosztuje okolo 4 zlote wiec jesli to to to koszt nieduzy, mi przy 6140 jeden sie zwarl i wyzeliło mi obudowe i mocowania bezpiecznikow.ale kupiłem przekaznik i nowa kostke oraz takie zewnętrzne bezpieczniki na kablu i poskladalem.

Edytowany przez nik23, 10 grudzień 2013 - 22:16.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.