Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik2517

ursus 1214 , fortschritt zt 323, 1014 a może MTZ 82 ts

Polecane posty

Stefano1    40

Wstaw znaki interpunkcyjne tam gdzie powinny być, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź ;) Bo na razie wywnioskowałem, że chcesz za dużo i za tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kochany 12- dwunastke jak kupisz zwłoki za 10 tyś. zł to 30 tys. zł to jest tak lekka reką doprowadzenie jej do stanu idelanego - mówie tutaj silnik + malowanie . Nie mówiąc o wzmacniaczu ewentualnie o Wom Skyrznia - sprzęgło- napędy. Tak że suma może wyjść grubo ponad 40 dychy za taki sprzęt. Wyremontować 6 garów to są naprawde duże koszta. Dlatego lepiej kupić w normalnej cennie ciągnik, a nie oszczedzać na okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Wstaw znaki interpunkcyjne tam gdzie powinny być, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź ;) Bo na razie wywnioskowałem, że chcesz za dużo i za tanio.

za szybko pisałem ,ale jak mówiłem trochę za dużo za taką kapitalkę bez malowania i kabiny jeszcze trzeba przód zregenerować

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Panowie a wracając do tematu ja jestem za 1224, ale ostatnio zacząłem łaskawszym okiem patrzec na MTZ 82TS. Czy ktoś może coś więcej powiedziec o tym ciągniku np jak wypada porównanie ze zwykłym MTZ 82 pod wzgłędem awaryjności i kosztów eksploatacji, napraw itp. Czy on ma jakiś półbieg pod obciążeniem i jaki udźwig, czy ma dodatkowy siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Rozrzut masz dość duży 1224 to półtora MTZ-ta.

Mtz 82 TS ma około 90 kM a 1224 117 kM to raptem 27 kM różnicy. Osobiście podoba mi się 12- stka, ale za 30 letni zabytek trzeba dac około 30 tyś. To kupe kasy jak za takiego dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Rozrzut masz dość duży 1224 to półtora MTZ-ta.

Mam duży bo jak kupować to na kilkanaszcze lat u wuja na wsi widziałem ZTS taki jak ursus 1224 trochę się duży wydawał się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Mam pytanie do znawców tematu który ciągnik z wymienionych podnosi najwyżej (chodzi mi o pracę z pługiem obrotowym 4 skibowym) 1224 czy MTZ czy ZT323?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Przecież to jest logiczne że Polska 12 będzie lepiej sobie dawała rade z ciężarem. To porównanie i zestawienie ciągników jest bezsensu, 1224 to jest inna klasa ciągnika od Mtza. A jeśli kolega zastanawia się nad takim wyborem i chce kupić sprzęt na lata, to nawet nie ma nad czym się zastanawiać i brać 1224 po 90 roku, Ewentualnie Zts 12145 chyba to jest odpowiednik 12. Nie wiem czy pracowałeś na 6 garach (?) ale po czujesz różnicę w elastyczności silnika i w mocy, trochę więcej wciągnie ropy- ale jeśli masz na lata brać Ciągnik to bierz 1224. Bardzo silny sprzęt i niezniszczalny.

 

+1 punkt ostrzeżeń za chaotycznie napisany post

Gratuluję. Zebrałeś już 10 punktów za które przysługuje Ci wymiana na dożywotniego bana.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Pracowałem 6 garowymi ale zachodnimi Mf 3090 czy Valtrą (nie moje sprzęty) nie chodzi mi o silniki, pytałem o podnośnik, bo jeśli ciągnik będzie nisko podnosił to może byc problem obrócic pług. A zachodnie ciągniki wg mnie podnoszą wyżej od tych które omawiamy. (Poza wysokością podnoszenia nie porównuję tych sprzętów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mtz 82 podnośnik na jeden tłok 110 mm średnicy ramiona max na dole kule 240 mm od ziemi a max w górze 975 mm nad ziemią. Ukośnice skręcone na maxa końcówki krótkie.. Mogłem się pomylić o 10 mm.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Ja na twoim miejscu wybrałbym Ursusa 1214 lub 1014,Ja swoje 28 ha obrabiam Ursusem 1224 i dwoma pomocniczymi (C-360 MF 235),można powiedzieć,że na 20 ha spokojnie wystarczy Ursus 1014,ciągnik prosty w obsłudze,części dostaniesz praktycznie ,,wszędzie'',Natomiast mogę ci polecić również 1214,gdyż sam posiadam odpowiednika 1224.Jak na mój areał ciągnik i tak nie ma co robić,orka podorywka i po robocie,praktycznie stoi,resztę prac wykonuje c 360 i MF.Plusem w 1224 jest wzmacniacz (o ile działa w podanych przez ciebie ursusach),masa samego ciągnika i prostota obsługi i samej konstrukcji,jest to ciągnik który wraz z katalogiem powinieneś sam naprawić,części w miarę tanie,ale wymiana większych podzespołów może być kosztowna, na temat Fortschritta i MTZ,a nic nie powiem,bo nigdy nie miałem do czynienia z tymi ciągnikami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Grzegorz- nie myślałeś, żeby opchnąć któregoś ciapka i w zamian kupić rozsiewacz, opryskiwacz i wąskie koła do 1224? Wtedy duży ciągnik byłby lepiej wykorzystany, robotę wykonał byś szybciej, a wąskie koła można by jeszcze wykorzystać jako bliźniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Stefano1 -myślałem nad takim rozwiązaniem,ale uprawiam buraki,zbieram je własnym sprzętem,(zbiór 2 etapowy)więc potrzeba mi co najmniej trzy ciągniki m in.1 do ogłowienia i wyorania (1224),Następnie 1224 i c 360 do transportu i MF 235 na zbieraczkę,dokąd będę siał buraki dotąd wszystkie ciągniki pozostaną u mnie,opryskiwacz i rozsiewacz mam,i nawet międzyrzędowe do 1224 :P ,lecz nie zgodzę się z tobą na 100 bo roboty bym na pewno szybciej nie wykonał,jak do tej pory,bo samo odczepianie i zaczepianie zajmowało by mi sporo czasu,o zmianie kół na wąskie już nie wspomnę,a tak przy c 360 mam opryskiwacz a przy MF np. rozsiewacz,a w razie jakiejś cięższej pracy stoi 1224 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj