Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik2517

ursus 1214 , fortschritt zt 323, 1014 a może MTZ 82 ts

Polecane posty

Rolnik2517    387

witam mam zamiar kupić ciągnik który z tych 4 mam wybrać na taki areał .na ciągnik mogę przeznaczyć maks 38 tyś zł.Będzię obrabiał 20 hektarów ornego trochę łąk po zarobkach. mam zamiar kupić maszyny takie jak pług unia tur 4+1.agregat siewny 3 m prasę sipmy talerzówkę przyczepy itp. Jle te 4 ciągniki mogą spalić np w orce unią chodzi też o zwrotność żywotność prosty w obsłudze tanie części linki do propozycji

ursus 1214 http://tablica.pl/of...html#1bd89302e2

fortschritt http://tablica.pl/of...html#9a263e450a

ursus 1014 http://tablica.pl/of...html#a8d0df7b89

MTZ http://tablica.pl/of...html#db16c80c0e

do pomocy ma ursusa c 360 i t 25

Jeśli taki temat istnieje albo zły dział proszę o przekierowanie z góry dziękuję

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

1214 Będzie miała najlepszy uciąg,te szóstki to są potwory,ale z tego co tam pisze jest szybka skrzynia więc jest już słabszy w polu -_- (Wiem bo znajomy rolnik zrobił w 1614 i jest słabsza,ale za to szybsza)

Z Tych wybrałbym Forszaja - Ciężki traktor,w miarę wygodny też dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na 20 hektarów forszaja? To ostatni ciągnik z tej czwórki który bym kupił. Cztrogarowego ursusa lub mtz-ta. 80-100 koni na 20 wystarcza w zupełności.

Zetor 7xxx też był by dobry.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ursus jak i forszaj są odpicowane na handel, cena wygórowana. To jest stary model dwunastki, ja taką ale w gorszym stanie (podkreślam wizualnym ) sprzedałęm za połowę tej ceny. fortschritty sa dosyć tanie. Naczytałem się o silnikach ify montowanych w tych forszajach i w większości przypadków są to złe opinie. Mtz z pewnością będzie za słaby.

Nie zastanwiałeś się nad czymś z zachodu? jakiś df lub np coś takiego : http://allegro.pl/traktor-renault-110-54-i3749511925.html wersja mechaniczna więc problemów nie powinien sprawiać


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

12 Nie kupoj. mam 12 i 323 to wielka roznica. W forszu jest wygodniej i wgl ale tyle kasy wydawac na niego jak w tym linku to nie warto. My kupilismy za 17tys i chodzi bdb a wydalismy na niego mniej przez 8lat niz na 12 przez 2lata.Zwrotnosc.. hmm maja podobne i nie sluchaj tych co gadaja ze za niski przeswit ma czy nie zwrotny. 12szybciej sie zagrzebie niz on. Jak na tyle ha to mozesz wziac mtz. a jezeli chcesz robic szybko i wgodnien to Forszaj. Spala mniej od 12 o 1-2l. Spalanie w orce forsz 9.5-10l a 12 11-12 na lekkich glebach czyli piach. a co do czesci to sa uzywane i nowe w Pankowie. Dzwonisz z rana a jutro juz masz jak dobrze pojdzie. Wiecej jesli chcesz sie dowiedziec to zapraszam na Forum Fortschritt'a :) Ja bym za taka kasa szukal mtz 1025 na twoje hektary :)

Edytowano przez Karol323

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Ursus jak i forszaj są odpicowane na handel, cena wygórowana. To jest stary model dwunastki, ja taką ale w gorszym stanie (podkreślam wizualnym ) sprzedałęm za połowę tej ceny. fortschritty sa dosyć tanie. Naczytałem się o silnikach ify montowanych w tych forszajach i w większości przypadków są to złe opinie. Mtz z pewnością będzie za słaby.

Nie zastanwiałeś się nad czymś z zachodu? jakiś df lub np coś takiego : http://allegro.pl/tr...3749511925.html wersja mechaniczna więc problemów nie powinien sprawiać

tylko ma łyse opony. Kiedyś widziałem na agrofoto renuwki w irlandii były pół spalone albo całe czy takie coś do polski przywożą szykują i sprzedają

 

mam łąki trochę krótkie więc chce traktor zwrotny ale silny i żeby był dostęp do części

a taka szóstka http://allegro.pl/ur...3765309828.html

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

12 Nie kupoj. mam 12 i 323 to wielka roznica. W forszu jest wygodniej i wgl ale tyle kasy wydawac na niego jak w tym linku to nie warto. My kupilismy za 17tys i chodzi bdb a wydalismy na niego mniej przez 8lat niz na 12 przez 2lata.Zwrotnosc.. hmm maja podobne i nie sluchaj tych co gadaja ze za niski przeswit ma czy nie zwrotny. 12szybciej sie zagrzebie niz on. Jak na tyle ha to mozesz wziac mtz. a jezeli chcesz robic szybko i wgodnien to Forszaj. Spala mniej od 12 o 1-2l. Spalanie w orce forsz 9.5-10l a 12 11-12 na lekkich glebach czyli piach. a co do czesci to sa uzywane i nowe w Pankowie. Dzwonisz z rana a jutro juz masz jak dobrze pojdzie. Wiecej jesli chcesz sie dowiedziec to zapraszam na Forum Fortschritt'a :) Ja bym za taka kasa szukal mtz 1025 na twoje hektary :)

 

Chyba nie widziałeś naszego 1214 :D Jak kupiłeś wykończoną 1214 to nie dziw się że nie dorówna 323.1214 ma 117KMi cześciocylindrowy silnik a 323 ma czetery cylindry i 100 KM.Zawsze 6 cylindrów jest lepsze od czterech.Spalanie mniejsze bo mniejszy silnik,ale jak mu dasz po garach to więcej spali niż 1214 ;) Zaletą jest lepsza kabina i blokada przedniego mostu,a i jeszcze rozbudowana instalacja elektryczna.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

locke to prawda ale w lekich robotach 1214 spali więcej w orce chyba nie jest straszny

a zwrotność a do tura jest dobry

czytałem po forum to mówią że ursus 914 spali więcej na godzinę od ursusa 1214 w tych samych pługach to prawda ??????????

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to chyba logiczne, ze 914 spali więcej w pługu niż 1214, lub 1224 przecież 914 ma 4 cylindry, a 1214, ale jak ja obciażysz tak samo jak 914 to spali mniej bo ma lżej... ale nad tym tez mozna polemizować... bo co operator to inna opinia. ja mam 1224 i 914 turbo, i w wileu pracach 1224 lepiej się spisuje niż 914 ale czasami spali więcej od 914 , ale zrobisz to szybciej co przekłada się na oszczędność czasu i paliwa.. nie zawsze jest sprawiedliwe porównywanie spalania na godzinę... jeden może spalić na godzinę więcej ale zamiast robić cały dzień robisz pól ... a różnica w spalaniu godzinnym może wynosić raptem 2-3l na h.... zdrowy silnik w 1214 i logiczne myslenie podczas pracy i umiejętne posługiwanie się pedałem gazu może też przynieść dobre korzyści ;) że spalanie bedzie w okolicach 10 l albo i mniej w zależności od wykonywanej pracy...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

 

 

Chyba nie widziałeś naszego 1214 :D Jak kupiłeś wykończoną 1214 to nie dziw się że nie dorówna 323.1214 ma 117KMi cześciocylindrowy silnik a 323 ma czetery cylindry i 100 KM.Zawsze 6 cylindrów jest lepsze od czterech.Spalanie mniejsze bo mniejszy silnik,ale jak mu dasz po garach to więcej spali niż 1214 ;) Zaletą jest lepsza kabina i blokada przedniego mostu,a i jeszcze rozbudowana instalacja elektryczna.

 

No tak 1214 ma 117 a forszaj ma 110-115km. Prawda 4cyl to nie to samo co 6 ale nie rownaj polskich 6cyl do 4 Ify :) 1214 - 412Nm 323 445Nm. troche roznicy jest. Kapcie jak masz szerokie to idzie ale musiales kupowac. w forszu juz sa szerokie. Mase ma wieksza 323. Ja silnik w 12 i w 323mam dobry i wiem ze 12 jes gorsza. Ponadto Forsz jest dobry do przerobek i mozna z niego wycisnac nad jego mozliwosci Nawet i silnik 6wstawic. I wtedy bedzie 12 i 323 mieli 6garow i wynik z tego taki 12 dostaje baty :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

 

Chyba nie widziałeś naszego 1214 :D Jak kupiłeś wykończoną 1214 to nie dziw się że nie dorówna 323.1214 ma 117KMi cześciocylindrowy silnik a 323 ma czetery cylindry i 100 KM.Zawsze 6 cylindrów jest lepsze od czterech.Spalanie mniejsze bo mniejszy silnik,ale jak mu dasz po garach to więcej spali niż 1214 ;) Zaletą jest lepsza kabina i blokada przedniego mostu,a i jeszcze rozbudowana instalacja elektryczna.

 

"Zawsze" lepsze? Jak dla mnie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Mi trafia się ursus 1224 fin turbo za 28 tyś zł do poprawek blacharskich opony jeszcze przetrzymają podobno jak robił agregatem 4m 5 hektary to wyszło mniejsze spalanie jak by miał robić miejszym agregatem np 2.5 m ursusem c 360 te same pole jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Zastanów się podałeś 2 różne ciągniki bo 2 gary różnicy. Jakie masz gleby że wogóle 6 się zainteresowałeś?? Na samych dojazdach na pole czy pracy na pusto już tracisz nie mówiać o osprzęcie który trzeba zakupić, w transporcie 10t to jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

locke to prawda ale w lekich robotach 1214 spali więcej w orce chyba nie jest straszny

a zwrotność a do tura jest dobry

czytałem po forum to mówią że ursus 914 spali więcej na godzinę od ursusa 1214 w tych samych pługach to prawda ??????????

No spali więcej bo spalanie w silniku przekłada się również na przełożenia w skrzyni.Jak masz skrzynię 40km/h to spali mniej bo szybciej jedziesz,ale już w orce będzie inaczej.Nie po to konstruowali ciężką serię aby była ona do lekkich prac.

 

No tak 1214 ma 117 a forszaj ma 110-115km. Prawda 4cyl to nie to samo co 6 ale nie rownaj polskich 6cyl do 4 Ify :) 1214 - 412Nm 323 445Nm. troche roznicy jest. Kapcie jak masz szerokie to idzie ale musiales kupowac. w forszu juz sa szerokie. Mase ma wieksza 323. Ja silnik w 12 i w 323mam dobry i wiem ze 12 jes gorsza. Ponadto Forsz jest dobry do przerobek i mozna z niego wycisnac nad jego mozliwosci Nawet i silnik 6wstawic. I wtedy bedzie 12 i 323 mieli 6garow i wynik z tego taki 12 dostaje baty :)

Tu w 323 masz trochę lepiej bo masz więcej momentu.Trochę zastanawia mnie ta duża pojemność silnika (w 323) 6560cm3 to dosyć dużo jak na czterocylindrowy silnik.W silniku Z 8701.12 masz 6842cm3 i sześć cylindrów..Masz też lepiej bo 323 jest cięższy.Zawsze sześć cylindrów jest trudniej zadusić niż cztery.

 

@Tomek Prawie zawsze tak.Tu akurat jest nie za duża dosyć przewaga momentu nad dwoma cylindrami.Gdyby był w ursusie silnik pięciocylindrowy to tak.Mógłbym się zgodzić że od ify będzie lepszy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Zastanów się podałeś 2 różne ciągniki bo 2 gary różnicy. Jakie masz gleby że wogóle 6 się zainteresowałeś?? Na samych dojazdach na pole czy pracy na pusto już tracisz nie mówiać o osprzęcie który trzeba zakupić, w transporcie 10t to jest mało.

pola mam od 2 klasy po 6 klasę ale jak bym wpadł na zarobki prawie sama glina i trochę lepsza ziemia

pola mam za stodołom w kilkunastu kawałkach jedno pole pod dużą górkę co na zimę jest ciężko orać ursusem c 360

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

remont kapitalny silnika sześciocylindrowego jest oczywiście droższy.Kup dwa więcej zestawy naprawcze,nowy wał to tez kosztuje.Ogólnie utrzymanie silnika sześciocylindrowego jest droższe :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

tylko ma łyse opony. Kiedyś widziałem na agrofoto renuwki w irlandii były pół spalone albo całe czy takie coś do polski przywożą szykują i sprzedają

 

mam łąki trochę krótkie więc chce traktor zwrotny ale silny i żeby był dostęp do części

a taka szóstka http://allegro.pl/ur...3765309828.html

nie tylko renault się pali, każdy inny może się spalić czy to fendt czy deutz fahr. Nigdy słyszałem o awariach ciągników renault które w następstwie prowadziły by do pożaru.

Po przeczytaniu twoich wszystkich postów mam wrażenie że ty jedynie potrzebujesz aprobaty w dokonanym już wyborze :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ursusy to nie kończące się naprawy, ile tysięcy my wrzuciliśmy w 1224 to by drugi taki traktor kupił.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny areał do twojego i po zarobkach też troche jeżdże, spokojnie wystarcza mi ciągnik 82 km do tego C-360 i C-328 do pomocy, więc MTZ 82 lub tym bardziej ursus 1014 ci wystarczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Ja mam podobny areał do twojego i po zarobkach też troche jeżdże, spokojnie wystarcza mi ciągnik 82 km do tego C-360 i C-328 do pomocy, więc MTZ 82 lub tym bardziej ursus 1014 ci wystarczy

Z tego MTZ się nie leje i jak sobie radzi w pługu

chyba będzie to ursus 1014/1004 link http://tablica.pl/oferta/ciagnik-ursus-1004-turbo-1014-914-904-ID4hDOD.html#a8d0df7b89 :)

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ursus 1014/1004 da sobie rade, tylko musisz poszukać czegoś w dobrym stanie i napewno posłuży długie lata

ten z linku wygląda przyzwoicie, ale pojeździj, pooglądaj kilka żebyś miał z czym porównać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj