Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do Siewu Bezorkowego

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:47

Do Siewu Bezorkowego Witam , czy do Siewu bezorkowego , przy siewniku (talerzowym) są potrzebne kółka kopiujące (dociskające) ? Slyszalem , ze dzieki tym kólkom sa szybsze , rowne i lepsze wschody. Ale czy to jest az takie wazne do siewu bezorkowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do Siewu Bezorkowego Dzisiaj, 22:53
  •  

#2 Share Case90

Case90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 20:51

Do Siewu Bezorkowego Według mnie to nie potrzebne są aż tak bardzo. Najważniejsze żeby ziarna były przykryte. No ale to już niech odpowiadają ci co stosują ten system. :D Pozdrawiam

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:28

Do Siewu Bezorkowego Ja twierdzę że do każdego siewnika powinny byś kółka dociskowe. Do bezorkowego ciekawa maszyna jest z kockerling , za redlicami jest wał z ceownika, ale C zawnetrzym, który trafia w redlinę ze zbożem. Częściowo zalepia się ziemią i robi on taką stozek w ziemi.
Teraz mam Focusa z kółkami i widzę różnicę w siewie.

#4 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3227 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:36

Do Siewu Bezorkowego Kółka dobra sprawa, trzymaja chyba stałą głębokość jak się nie mylę. Takie pytanie, a na stopkowych redlicach pójdzie siać przy uprawie bezorkowej bo mam zamiar spróbować pare ha po rzepaku.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 09:07

Do Siewu Bezorkowego Właśnie zapomniałem dodać że przy siewie bezorkowym stosuje się większy nacisk na redlicę, wtedy nasiona mogą zostać wysiane zbyt głeboko i nierówno, kółka nie pozwolą tego zrobić.
Redlicami stopkowymi po rzepaku posieje się, bo nie ma resztek pożniwnych. Tu jednak trzeba pilnować się,
najlepiej po desykacji, jak nie było to spryskać glifosatem.
Po skoszeniu po 2 tygodniach zrobić podorywkę gruberem, dlatego po 2 tygodniach po powschodzi rzepak i jak jest mały to ładnie go wymiesza i nie ma śladu, po drugie łodygi po rzepaku będą całkiem suche, rozsypią się i nic po ich nie zostanie. Od razu można by było siać.
Jak po tygodniu zrobi się podorywkę to trza liczyć na 3 podorywki.Po 2 tygodniach zrobi się na 2 razy.
Potem pilnować jak poplon rzepaku będzie miał DO 15 CM to druga podorywka na głęboko, jak będzie większy poplon to będze duży problem z wymieszaniem i z przesuszoną ziemia.

#6 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3227 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 12:56

Do Siewu Bezorkowego Staramy się nie desykować. Zgoda 2 tygodnie po zbiorze jeśli popada, jeśli nie trzeba raczej zaraz po zborze uprawka.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:50

Do Siewu Bezorkowego Tu nie chodzi o to że jak będzie mokro.
Ja raz za kombajnem robiłem podorywkę i tragedia. Gruber zabijał się i cieżko. Po tygodniu to dużo powschodziło i trza było jednak 3 razy jechać. Po 2 tygodniach jest super,Po łodygach nie ma śladu, ale to po desykacji
W tym roku po reglone to część glifosatem jechałem po skoszeniu z 10 dni, a resztę gruberem, było tak sobie, reglone nie suszy łodyg, było dość zielono po koszeniu.
Ale ja dopiero w rzepaczysko po 2 tygodniech wjeżdzam podorywki robić, tak mi najlepiej wychodzi i sąsiad też się nad tym przekonał i teą robi tak jak ja.
Po pszenicach, do bezorkowego to najlepiej za kombajnem. Bo potem słoma nie skruszeje i rzepak bardzo ciężko siać, w tym roku nie dałem rady posiać musiałem orać.

#8 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3227 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:09

Do Siewu Bezorkowego No ale jak z wschodami samosiewów rzepaku jak będzie sucho, przeciez tu problem. Po pierwszym zabiegu nie musi być tak ładnie aby resztki nie były widoczne, wystarczy aby ładnie pomieszałko. Trzecia sprawa zbyt pozniej uprawki to wyparowanie wilgoci o czym się już nie raz przekonałem.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:19

Do Siewu Bezorkowego Jak jest sucho to samosiewy rzepaku mają 5-10 cm, no jak jest sucho to jest troche problem.

#10 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 11:53

Do Siewu Bezorkowego Witam
Czy mając ciągnik 130km da się zastosować uprawę bez orkową?
Z siewnikiem nie byłoby kłopotu tylko większość agregatów do głębokiej uprawy potrzebuje minimum 150-160km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:22

Do Siewu Bezorkowego http://www.koeckerli...techniczne.html tu mają małe zapotrzebowanie mocy.

#12 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:26

Do Siewu Bezorkowego Ja 140 km ciągam unie crossa 3m , ale ma ciężko. Więc do 130 km , poszukaj 2,5m.

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:27

Do Siewu Bezorkowego Jak nowszy ciągnik to zawsze możesz mu tuning zrobić i będzie miał 20KM więcej.

#14 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:36

Do Siewu Bezorkowego Ja mam fendta 714 vario (2005r.) . Mocy mu nie brakuje , po prostu jak sie wbije gruber na 30 cm. To sie kopie , drapie . Wiec ja jade na 25 cm. I jade 9 km/h

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:09

Do Siewu Bezorkowego Według mnie w Crosie są źle ustawione redlice, ja przestawiłem, te nakrętki na klucz 45mm popuściłem, mam za nimi 35mm gwintu, dzięki tamu kont natarcia redlicy jest wiekszy, są bardziej położone.
Niestety za mało miałem docisku, tak mi się wydawało, przy głebokości 25 cm i musiałem dodać podkładki 35mm pod sprężyny, tyle ile rozkręciłem tyle podkładki dałem.
Kockerling wcale nie ma takiego małego zapotrzebowania, tak jak wszystkie, jak głęboko się wsadzi.

Edytowany przez tomek73, 18 grudzień 2013 - 18:21.

#16 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:43

Do Siewu Bezorkowego w systemie bezorkowym duże znaczenie odgrywa docisk redlic które muszą wcinać się na potrzebną głębokość, kółka dogniatające utrzumuję wysiewy na jednakowej głębokości. jak chce się to zrobić dobrze to kółka kopiująco-dociskowe są potrzebne. Ja orze co 2 lata, po skoszeniu rzepaku uprawa ściernicka, po 2 tyg wszystko co powschodziło pryskam glifosatem żeby nie ciągło wody. jak wszystko upali to wjerzdzam talerzówką dzień przed siewem a potem siew pszenicy.po zborzach wykonuję orkę ze względu na dużą ilość resztek pożniwnych słoma cięta, oczywiście przed orką rzycho jest uprawianę żeby przerwać parowanie. Po soi wierzdzam agregatem talerzowym i na drugi dzień sieję bezorkowo. stosuję na glebę pożyteczne mikroorganizmy którę bardzo dobrze wpływają na to że gleba jest "puszysta", dlatego nie wykonuję orki co rok tylko co 2 mniej wiecej.

#17 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:59

Do Siewu Bezorkowego
jak Was interesuje strip till to tu mozna sie czegos dowiedziec sam nie bardzo wierzyłem ale obserwuje od paru lat w tym roku zasiałem tak rzepak w przyszłym roku mysle o pszenicy na angielskim kanale maja coś takiego jak zip till małe zapotrzebowanie mocy ale nie ma nawozu facet co to wymyslił sieje tak juz 6 lat jak narazie u niego same zalety, jak by co to byłem u niego widziałem jego pola.

#18 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 14:21

Do Siewu Bezorkowego Oglądałem ten filmik parę miesięcy temu i nie mogę uwierzyć że możliwe jest uzyskanie dobrych plonów.Przecież w takim czymś musi być pełno chwastów.Powinno się najpierw uprawić to talerzówką i za 2-3 tygodnie opryskać herbicydami.

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 14:26

Do Siewu Bezorkowego Oni ściernisko pryskają. Po co koszty robić w talerzówce. Pole ma być tylko w pasach uprawiane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:39

Do Siewu Bezorkowego Filmik ciekawy. A co powiecie o tym siewniku http://allegro.pl/si...3806240772.html , do siewu bezorkowego? Czy moze lepiej kupic talerzówke z np. Grano + Siewnik Amazone d9 , lub Amazone z broną aktywną?