Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar-czy warto???

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:02

pronar-czy warto??? W 82 SA wajchą od biegów zmienia sie żółw/ zając i druga pod kierownicą. Niby to jest wzmacniacz momentu i zmienia każdy bieg o 30% niestety bez sprzęgła nie da rady zmienić. Acha. Tą wajchą od biegów na żółwiu są 3 biegi +R a na zającu 4+R

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar-czy warto??? Dzisiaj, 14:46
  •  

#42 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:42

pronar-czy warto??? A powiedzcie mi koledzy ,pisaliscie że 1025 ma sprzegło dwutarczowe rozumiem ze jest niezależne od jazdy :D Tylko nie rozumim po co są dwie tarcze ?

Młodymechanik- ale w 1025a z tego co koledzy piszą jest inna skrzynia bo ma 16/8 a y mas z chyba 14/6 o ile dobrze pamietam :),Dzieki za info ;)

Pozdrawiam :)

#43 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:58

pronar-czy warto??? Chyba nie do końca dobrze rozumiesz. Sprzęgło dwutarczowe a nie dwustopniowe. WOM-u nim nie włączasz ale i tak on jest niezależny od jazdy, prawie tak samo włączany jak w słabszych pronarach (w SA i TSA jest włączany elektryczno-hydraulicznie). Sprzęgło dwutarczowe jest po to aby przeniosło większą moc ale raczej marnie się wywiązuje ze swojego zadania...

#44 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:09

pronar-czy warto??? w 1025 i 82 TSA i 82 A wom jest wajcha wlaczany . Elektrohydraulicznie zalaczany jest tylko w 82 SA jezeli mowa o tych 3 ciagnikach.
Blokada mostu tylnego w 82 SA jest takze elektrohydrauliczna , w 1025 za to jest przedni naped na klawisz a w reszcie na dzwignie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#45 Share rafalwwe42

rafalwwe42

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:11

pronar-czy warto??? pronar to taka ciekawa marka. silniki bardzo bodre, skrzynie beznadziejne reszta średnia. u nas jeden wziął pronara z 3 lata temu do lasu i jest zadowolony. myślę że w lesie spełnia oczekiwania właściciela. trochę przecieka i trochę głośno rzegocze. silniki sobie chwalą bo oszczędne i wytrzymałe

#46 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:42

pronar-czy warto??? ciekawa i specyficzna to masz racje :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:49

pronar-czy warto??? Młodymechanik- ale w 1025a z tego co koledzy piszą jest inna skrzynia bo ma 16/8 a y mas z chyba 14/6 o ile dobrze pamietam

Mój błąd, przepraszam. Mówiłem o skrzyni 14/4

#48 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:57

pronar-czy warto??? w tym 1025 faktycznie ta skrzynia to torche nie wypal do transportu , przelaczanie tych grup biegow jest uciazliwe. ale za to w polu jest czym jechac

Edytowany przez Uziu92, 18 grudzień 2013 - 22:59.

#49 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:34

pronar-czy warto??? Ja ma 1221 a2 też mam szybką jedynke prawdopodobnie ta sama skrzynia co w 1025 ale bez przesady że nie nadaje się do transportu ,z awaryjnością koledzy też troszkę przesadzają nie jest tak żle ,ja miałem więcej kłopotów z zetorem proximą power niż z pronarem i jakośc wykonania obu ciągników jest podobna, z tym że zetorek jest bardziej paliwożerny .Silnik pronara to mocna jednostka napędowa z dużą poj skokową i dużym momentem obr i naprawdę umiarkowanym apetytem na paliwo, co jak co ale pronary i belarusy za silnik wstydzić się nie muszą .A jak się trafi jakaś awaria co może się trafić w każdym ciągniku(oczywiście jak się trafi w zachodnim to się mówi że to tylko maszyna I PŁACI GRUBE PIENIĄDZE ale jak w pronarze czy belrusie to złom) , cena części do pronara nie powali cię z nóg .pozdrawiam

#50 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:53

pronar-czy warto??? w 1221 by byla taka sama skrzynia jak w 1025 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:03

pronar-czy warto??? Koledzy Wielkie dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam :)

A czy 1221 ma taką samą skrzynie to najlepiej kolega co go użytkuje niech powie czy ma 16/8 czy inaczej ;)

A jak z tym wzmacniaczem momentu? Jest juz on wliczony w te 16/8 ? Bo jesli tak to satłych biegów do przodu ma 8/4 bez tego "pólbiega" tak? ;)

#52 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:23

pronar-czy warto??? teraz to nie wiem czy jest taka sama bo w instrukcji 1025 jest schemat biegów to w 1221 jest troszkę inny 2 z 3 są miejscami zamienione

#53 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3234 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:36

pronar-czy warto???

Ja ma 1221 a2 też mam szybką jedynke prawdopodobnie ta sama skrzynia co w 1025 ale bez przesady że nie nadaje się do transportu ,z awaryjnością koledzy też troszkę przesadzają nie jest tak żle ,ja miałem więcej kłopotów z zetorem proximą power niż z pronarem i jakośc wykonania obu ciągników jest podobna, z tym że zetorek jest bardziej paliwożerny .Silnik pronara to mocna jednostka napędowa z dużą poj skokową i dużym momentem obr i naprawdę umiarkowanym apetytem na paliwo, co jak co ale pronary i belarusy za silnik wstydzić się nie muszą .A jak się trafi jakaś awaria co może się trafić w każdym ciągniku(oczywiście jak się trafi w zachodnim to się mówi że to tylko maszyna I PŁACI GRUBE PIENIĄDZE ale jak w pronarze czy belrusie to złom) , cena części do pronara nie powali cię z nóg .pozdrawiam

Ponad 20t netto na haku i będziesz miał problem ruszyć przez tą skrzynię. Mój pronar dużo łykał w orce bo czasami bak nie starczał na dzień.

#54 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:15

pronar-czy warto??? A jesli mowimy o 20t to ja takich cięzarów nie bedę woził ;)mysle tu o przyczepie :6t ewentualnie 8t ;)
Ale jakoś mi sie nie chce wierzyć ze z jedynki szybkiej nie ruszy ja w u914 z jedynki(a mam tylko 4 biegi) przyczpe 8 t zboza i bez problemu rusza a przecież pronar w porównaniu do 9steki to bajka :D(lepszy ma ten moment startu) Tylko taka moja sugestja z tego co moge porównac ;)
A Jesli chodzi o wajchowane biegów to ja akurat to lubie ;)

#55 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:53

pronar-czy warto??? w 1025 jest taki problem, że przerzucając na najszybszą grupę biegów trzeba się zatrzymać inaczej nie ma możliwości przełączenia tej grupy na reduktorze, (u mojego wujka tak jest w ruskim 1025) no i musimy przypalić sprżegła nei da rady inaczej bo dość duża prędkość
aha jak już piszemy o pronarach to wersje rozwojową wypadało by napisać .II czy .III bo pomiędzy dwójką a trójką też sporo różnicy jest (patrz strona pronara )
w 952, 82tsa, 82sa skrzynia 14/4 do transportu może troszkę lepsza lepiej się rusza ale też trzeba wajchować :) do pola 16/8 zdecydowanie więcej przełożeń do wykorzystania

mtz nie ma wzmacniacza momentu tylko jest to reduktor w skrzyni 14/4
w skrzyni 16/8 masz 2 wajchy jedna od grup biegów i wstecznego, druga wajcha to 4 przełożenia do wyboru czyli 4x4 i 2x4

w 1221 dopiero chyba w wersji .II był montowany synchronizator reduktora ale pewny nie jestem
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#56 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:54

pronar-czy warto??? Tomek90 Ja od tygodnia wywożę pszenice dwie przyczepy 18 ton zboża +5 ton waga przyczep łącznie około 23 tony tak że 20 ton na haku mi niestraszne ,nawet fotka jest w mojej galerii z wyprawy do młyna .pozdrawiam

Edytowany przez PABLO555, 19 grudzień 2013 - 20:56.

#57 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:26

pronar-czy warto??? Dzięki wielkie za pomoc

Podrawiam! ;)

#58 Share bartosz231082

bartosz231082

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 10:56

pronar-czy warto??? Chyba trochę przesadzacie z tą zmianą biegów z wolnych na szybkie. Jest to uciążliwe ale jak najbardziej możliwe w trakcie jazdy. Nasz 1025 ma ponad 5000 MTH i już człowiek tak się przyzwyczaił do tej skrzyni że nie sprawia większych problemów. Kwestia przyzwyczajenia i wprawy. Do transportu to jak najbardziej ale do tura to kompletna porażka.

Edytowany przez bartosz231082, 21 grudzień 2013 - 11:09.

#59 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:42

pronar-czy warto??? Nie przy turze nie bedzie chodził ;) I biegi to wiecie w u914 tez za pięknie nie chodzą :P więc tu tez mam nadzieje większych problemów nie będzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 22 grudzień 2013 - 15:10

pronar-czy warto??? Ja mam 82sa od nowości pierwszy dzień jazdy Twoim "nowym" pronarem to będzie Kur** ja pie** ale po 2 dniach to dojdziesz bez problemu z biegami i na wyczucie każdy wejdzie bez zgrzytu

Dodaj odpowiedź