Skocz do zawartości

Zdjęcie

pronar-czy warto???

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 10:29

pronar-czy warto??? Uziu92 masz racje zetor poszedł na ilość niestety kosztem jakości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pronar-czy warto??? Dzisiaj, 01:21
  •  

#22 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 grudzień 2013 - 21:05

pronar-czy warto??? CR w ciagnikach to poniekad wymysl zielonych. Silnik musi spelnic ostre normy emisji spalin , CO2 stad inzynierowie i konstruktorzy musza go zastosowac azeby silnik byl ekologiczny.
Pablo niestety teraz wielu producentow idzie na ilosc a nie na jakosc i tyczy sie to wszystkiego od kombajnu , ciagnika po elektryczna szczoteczke do zebow. Teraz ekonomisci decyduja o tym ile dany sprzet, podzespol czy czesc ma przechodzic . Maszyny z lat 70-80 byly pancerne czy to ciagniki czy to auta nawet lodowki i pralki przechodziy po 30 lat bez problemu a teraz ? .... kazdy widzi jak jest. Stara C 330 z 85 roku chodzi po dzis dzien bez wiekszego remontu aa ile dostala w pupe ? Prawie 30 lat. Chialbym zobaczyc te ciagniki ktore teraz produkuja za 30 lat...

Edytowany przez Uziu92, 05 grudzień 2013 - 21:12.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#23 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 20:13

pronar-czy warto??? Dołączam sie do kolegi- też chciałbym kupić pronara 1025a z ok.2007r pracował by przy prasie zwijącej ,agregat uprawowy , pług zagonowy, troche transport,mam 15 ha Polecacie? Chciałbym ciągnik tanii w eksplatacji,wytrzymały itd. ;D ok do 70 tys zł ;)

#24 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 grudzień 2013 - 00:10

pronar-czy warto??? jak na 15 ha to spokojnie wystarczy :) Ciagnik jest tani w utrzymaniu i ewentualnych naprawach. Z czesciami nie ma problemu.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#25 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:35

pronar-czy warto??? Spokojnie wystarczy na 15 ha a jak areał się powiększy to też da sobie rade

#26 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:56

pronar-czy warto??? No licze powiekszenie do 20 ha ;D Ma jeszcze 3 ciagniki do pomocy u 914+tur , c360 i t25a;D
A jak się te ciągniki na ogół sprawują jak ta turbina w nim itd.

#27 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:23

pronar-czy warto??? 1025a i mysle ze 50 ha spokojnie oblecisz a jeszcze jak masz Ursusa 914 to spokojnie. Turbina ma budowe prosta jak cep , byle by miala smarowanie to musi chodzic. A w razie czego nowa kosztuje +/- 1000 zl , wiec nawet regenerowac sie nie oplaca bo regeneracja z 700 wyjdzie. Ja akurat nie mam 1025 , mam za to 82 Sa z turbiną , padaja przewaznie drobnostki za 10 pln typu jakis przewod paliwowy , przewod chlodnicy czy jakis przelacznik ewentualnie jakis uszczelniacz , wszystko jest od reki dostepne , przyslowiowymi 3 kluczami , mlotkiem i przecinakiem praktycznie wszystko zrobisz. Silnik jest malinka , malo pali , zrywny , oleju nie bierze, nie ma z nim problemow , co z reszta ciezko powiedziec bo mam nalatane u siebie dopiero ok 1500 mtg . i wszystko hula w porzadku.

#28 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:55

pronar-czy warto??? I własnie taki ciągnik potrzebuje ;) A powiedz jak z udziwgiem jakis 4 wywrot lub3 wywrot w zabezpieczeniach resorowych da radę?Lub agregat uprawowo-siewny 3m ?Marzy mi sie na tych szerokim ogumieniu z tyłu chyba 520 a z przodu 420 było by cos pięknego :D
A jak u niego z zapalaniem w zimę?;D A jeszzcze mi powiedz jak skrętny w miarę jest? ;D
I jak by ktoś był z wlkp gdzie te drobne częsci mozna do niego dostać?;)

#29 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:39

pronar-czy warto??? moj ma teraz mysle cos ponad 90 koni i ciagam nim 5X35 plug zagonowy i nie ma problemu , w 4 obrotowej 1025 pojdzie bez problemu chyba ze strasznie ciezkie ziemie i gory ale to rozstaw zniejszyc i tez pojdzie . Agregat 3 metry jak bierny to da rade spokojnie. Co do odpalania to roznie u nich z tym jest , u mnie do tych -5* odpali bez swiecy pokreci chwile dluzej ale odpali , ze swieca kiedys go odpalalem przy - 18* i odpalil w miare okej. Co do skretnosci to tragedi nie ma , jak maszu ursusa z napedem na "kulach" to pronar bedzie lepiej zawijal jak ursus. Czesci mysle ze w kazdej agromie dostnaniesz podstawowe rzeczy , tam duzo pasuje od MTZ 82 bez problemu.

#30 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 09:08

pronar-czy warto??? Najlepiej jeden ciagnik do maszyny bo po co przepinać :D a i najlepiej wszystkie z napędem 4x4 . Nie wiem czy 1025 nie jest za mały bo nie zaorzesz tyle wciagu jednego dnia i pewnie ze dwa dni zmarnujesz :D . No i do agregatu uprawowo siewnego też trzeba porzadny sprzęt bo sąsiad ma 3m to przeciez i Ty nie bedsz gorszy.
Ludzie czy was pogięło !!!! 4 traktory na 15-20ha ?

Edytowany przez OKEY, 17 grudzień 2013 - 09:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:37

pronar-czy warto??? MAM 82 SA z turbiną pompa hydrauliczna na 2 siłownikach, mam ciężkie gliny i śmigam 3x45 w obrocie, podnosi aż miło, talerzówka 2.7x z wałem to przód zrywa ale pompa nie puści nigdy! Bardzo zwrotny praktycznie na każdym polu i podwórku.
Masz troszkę oleju w głowie, zimne piwo i skrzynkę z narzędziami to naprawisz go na 99%.
z odpalaniem w zimę to zależy od aku, moje mają 8 lat i w zimę ciężko ale podładuje go godzinkę, rozpale knota przyłożę do turbinki ( nie do FILTRA POWIETRZA bo stopi wkład) i odpala od tyka.

#32 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:20

pronar-czy warto??? OKEY- JA osobiscie wole miec maszynę do kazdego sprzetu bez przeczepiania ich jak ty wolisz miec c360i c330 i na tym zakonczyć po przeciez sąsiad obrabia tym 30 ha to okej twoja sprawa,a ja chce sie troche rozwijać zmieniac park maszynowy,a głownym problemem jest to że mam tura na u914 i nim prasuje i to strasznie spowalnia pracę,a tak pronar+prasa ,u914 z turem i oba smigają po polu :)
Ja wolę wyjechac w pole zrobić to w pól dnia a nie meczyc sie np. 2 dni (warunki atmoseryczne wiadomo jakie mamy ;D)

Tak, ursus zbytnio skrętny nie jest ;D
A powiedz mi czym się rózni ten 1025a od 82 tsa ? Bo po oględzinach na allegro widze ze tych Tsa jest wiecej i tansze są stąd moje pytanie :)

#33 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:56

pronar-czy warto??? 1025a nie nadaje się do transportu. Posiadam 82a i jego żywot pomłu się kończy 1800mth.
Hmm jakie masz działki że nie wyrabiasz się w pół dnia z daną robotą??

#34 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:27

pronar-czy warto??? 1025a rozni sie od 82 Tsa:
- inna skrzynia
- sprzeglo 2 tarczowe
- 10 koni wiecej
- szersze gumy
- przedni naped zalaczany elektrohydraulicznie czy jak kto woli na klawisz.
to by byly te zasadnicze roznice

Edytowany przez Uziu92, 17 grudzień 2013 - 21:28.

#35 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:51

pronar-czy warto??? Tomek90 -nie nadaje się do transportu uzasadnił bys mi to dlaczego ?:)

Uziu92 - dzieki wielkie za pomoc :) A szkrzynia czym sie rózni ?;D

#36 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:50

pronar-czy warto??? Nie nadaje sie bo skrzynia nie jest zsynchronizowana i żeby ruszać z ładunkiem trzeba redukować grupe biegów. Podczas jazdy zmieniając grupe biegów ciężko jest ją włączyć oraz zgrzyta cała skrzynia :) jest bardzo dużo wajchowania. Podobno teraz w opcji wprowadzili jakąś skrzynie 24/12 ponoć lepsza i lepiej zsynchronizowana.

Edytowany przez Ziel, 18 grudzień 2013 - 18:52.

#37 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:27

pronar-czy warto??? Zgadza się chodzi o za szybką jedynkę na najszybszej grupie.

#38 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:31

pronar-czy warto??? A to pronar1025a lub pronar 82 tsa nie ma synchronizowanej skrzyni?! Ze 82a nie miał to wiem ale te z 2007r tez nie mają synchronizacjii?:)

Pozdrawiam ;D

#39 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:23

pronar-czy warto??? w 82 A pierwszej generacji byla skrzynia 9 znana z czerwonego MTZ 82 niesynchronizowana. W 82 SA i 82 TSA byla juz skrzynia synchronizowana 14/4. Jedna wajcha. W 1025 jest skrzynia 16/8 na 2 wajchach takze synchronizowana. Jedna dzwignia to grupy biegow a druga to juz konkretne biegi.

Edytowany przez Uziu92, 18 grudzień 2013 - 20:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:36

pronar-czy warto??? A synchronizacja jest tylko na biegach czy na tych grupach biegów równiez?

A jakies problemy z tą skrzynią synchronizowaną są czy nie ?;)

Pozdrawiam! :D

A jeszcze jedno ma jakis półbieg typu zółw- zając (cos podobnego jak jest w ursusie 914) ?

Dodaj odpowiedź