Skocz do zawartości

Zdjęcie

ubezpienie w krus jako domownik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorek7211

zetorek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 13:59

ubezpienie w krus jako domownik szukałem pobobnego tematu ale nie znalazłem takiej sytuacji..
Więc zacznę pytaniem; czy mogę się ubezpieczyć jako domownik w krus gdy rodzice prowadzą gospodarstwo rolne ale nie podlegają ubezpieczeniu w krus-ie tylko w zus-ie bo pracują na umowę i mają ubezpieczenie?
ja obecnie skończyłem technikum mechanczne i zaczołem kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik ale z tego nie ma ubezpieczenia..
może mi ktoś doradzić co lepiej właśnie czy można tak jak wyżej pytam czy lepiej żebym wydzierżawił ziemię od sąsiada i ciotek (ok 3,5 hektara fizycznego którą teraz dzierzawią rodzice i kończy się umowa dzierżawy) i czy wtedy mogłbym ubezpieczyć się w krusie...
odrazu mówię że przepisanie gospodarstwa przez rodziców narazie nie wchodzi w grę bo to troszkę skomplikowane ale za 4-5 lat otrzymam tą ziemię od nich i z niej będę planował żyć, a narazie potrzebuje ubezpieczenie w krus by mieć staż pracy w rolnictwie jakis by móc potem starać się o premie MR, jeśli nie uda mi się w żaden sposób to zostanie mi ubez. w PUP. proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ubezpienie w krus jako domownik Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share rolmasz

rolmasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Produkcja naklejek na maszyny rolnicze. Ponadto bibordy banery szyldy oklejanie tirów busów itp

Napisany 03 grudzień 2013 - 14:54

ubezpienie w krus jako domownik nie wiem jak będzie w następnych naborach ale jak ja starałem się na Młodego Rolnika z dofinansowania UE to jednym z warunków było "nie podlega ubez. w KRUS" i nawet zaświadczenie trzeba było załatwić z KRUS i to potwierdzić.
Póki co idź na bezrobotnego i będziesz co miesiąc podpisywał się Urzędzie Pracy ale w zamian będziesz miał ubezpieczenie. Przyjdzie czas to złożysz wniosek na MR i ubezpieczysz się w KRUS.

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 grudzień 2013 - 12:08.
Cytowanie poprzedniego posta

Potrzebujesz naklejki na ciągnik czy maszynę rolniczą? pisz

#3 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:35

ubezpienie w krus jako domownik Nie jestem w temacie, ale wg mnie można być ubezpieczonym w Krusie jako domownik i dostać premię dla młodego rolnika. Aby dostać premię nie możesz być ubezpieczony w Krusie jako rolnik, tzn. nie możesz mieć na siebie żadnej dzierżawy. Nawet na tej stronie piszą, że

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o
przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:
1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub

http://helpdesk.cdr....yksztacenie-kru

Ubezpieczenie jako domownik, nie wyklucza cię w obecnej chwili z możliwości ubiegania się o premię dla młodego rolnika. Ale najlepiej podjedź do ARIMR i się upewnij.

#4 Share zetorek7211

zetorek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 11:56

ubezpienie w krus jako domownik tak rozumiem panowie że staż pracy w gospodarstwie to ubezpieczenie w krus jako domownik... ale czy mogę się jako domownik ubezpieczyć jako domownik w krus gdy rodzice ubezpieczają się w zus-ie a mają gospodarstwo 7ha swoje 5ha dzierżawy ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:39

ubezpienie w krus jako domownik Oczywiście że możesz ,idziesz z rodzicem właścicielem do krusu i on ubezpiecza cię jako domownika . Jeśli ma do 1 ha przeliczeniowego to na wniosek ,powyżej z mocy ustawy .

#6 Share zetorek7211

zetorek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 13:25

ubezpienie w krus jako domownik aorientuje sie ktoś jakie to sa koszty ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:38

ubezpienie w krus jako domownik Tu masz wysokość składek w KRUSie: http://www.krus.gov....eczne-rolnikow/