pawelbartoszewicz

claas 820 czy fx 38 który byście polecili dla początkującego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.Jestem świeży na tym forum .Chciał bym się dowiedzieć pare rzeczy o sieczkarniach claas 820 i nh fx 38.mam takie pytania.Co się psuje w tych typach sieczkarni. Silnik iveco czy mercedes mniej paliwa pali i koszty eksploatacji którego są tansze. Z góry dzieki pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

obydwa silniki spisują się dobrze chociaż w 820 brakuje mocy kolega ma 820 w tym roku weszło w nią 40 000 :( drugi ma fx 38 maszynka chodzi ale koszty eksploatacji są spore przykładowo noże 10000 :wacko: ja mam aktualnie mengele silnik 300 km z 820 megę startować dobrze ci radzę nie patrz uparcie na jakąś markę stan musi być dobry bo możesz kupić duuuuuuuuużą skarbonkę ja już ma, 9 z kolei byłem po nią w germani sam ale chodzi mażenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

jak w fx będziesz miał kłopoty z prądem to raczej go sam nie naprawisz tam jest sporo elektroniki musisz mieć w zasięgu dobrego znachora znam kilku chandlarzy co oddają ci fx za tanie pieniądze bo zprądem kicha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

mengele 5600 sf silnik volvo 300 km class 820 ma tylko 20 km więcej połowa sukcesu to stan maszyny i ustawienie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Silniki Volvo dobrze się spisują? Bo z tego co zaobserwowałem u znajomego to rzędowy 6 cylindrów w M-F to jedno nieporozumienie.

 

Jak wyżej napisał ma Mengele SF 5600 rocznik pewnie coś koło 1990. Serie Sf Mengeli można porównać z Claasem Jaguarem serii 6XX.

Na twoim miejscu bym nie patrzył na 820 tylko szukał 840 ewentualnie 860 bo to już wydajne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

jest jeszcze istotne jaką kaską dysponujesz bo 860 to już inne pieniądze niż 820 ,a przykładowo za120000 to jaką 860 kupisz ZAKATOWANĄ no i jeszcze będzie przy nim przystawka RU kicha musi być kemper 4500 to pojedziesz jeżeli to twoja pierwsza maszyna to lepiej kup sobie na początek coś tańszego NAUKI SĄ KOSZTOWNE a do dużej maszyny musisz mieć sporo roboty bo cena maszyny jest wysoka więc będziesz chciał te pieniądze odzyskać co nie ja kupiłem tą mengelkę z myślą o usługach miałem pecha takich jak ja z tym pomysłem było trzech i już kiszka niema się czym dzielić bitwa o klijenta trwa zchodzimy z ceny do 400 za ha ale dokąd to prowadzi maszyny zajedziemy a zysku nie budiet jeśli 820 to twój gurny pułap finansowy to na twoim miejscu daj krok do tyłu i poszukaj 695 magi silnik 360 km ale za te pieniądze to w super stanie i jeszcze ci coś się okroi ;) moja prawdopodobnie będzie na sprzedarz bo to się mija z celem chciałem zarabiać a nie tylko robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racje masz napewno . w mojm przypadku nie wiadomo czy tej roboty tyle bedzie. z drugiej strony kupić starą sieczkarnie to potem kto ją kupi.A jezeli na internecje sieczkarnie mają podane przebiegi około 4000godz to w rzeczywistości ile mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

ludzie nie wierzcie że maszyna dwudziesto letnia będzie miała 2500 godzin to bzdury niemiec jest taki rozrzutny że kupi maszynę żeby pracowała u niego pote sto godzin w roku nie nie on trzy razy przeliczy czy wyjdzie na swoje on też umie liczyć widziałem u mechanika samochodowego jak cofali przy krone godziny z 5700 na 1700 ja już wole ryzykować mniejszą kaską nie patrzę na rok marke tylko stan i moc bo to się liczy w sieczkarni urzywanej miałem już ich pare ina rzadnej nie straciłem a jerzeli liczysz na same usługi to nawet gdybym miał te pieniądze to nie zaryzykował bym takiej kasy a apropo starych maszyn rozkręce męgele na części i te 30000 terz wyciągne a ty rozkręć clasa 860 wytargasz zniej 70 000 ???????? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Wszystko zależy od funduszy i tego czy będzie miał co kosić.

W mojej okolicy już nie ma zarobku na sieczkarni i kosi się tyle co u siebie i dobrych znajomych i w sumie to w tym sezonie tylko z 50ha wykosiła a na drugi rok możne i jeszcze mniej będzie.

 

Jeśli mało roboty to szukaj coś w mniejszych pieniądzach i tyle. Jaguar 6xx, Mengele SF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

dokładnie tak jak piszesz ja wykosiłem moją też podobnie bo 40 ha i będzie stać rok nie tak miało być !!!!!!!!!!!! ;[ pamiętaj kolego że około 50 % tego co zarobisz to będą koszty paliwo amortyzacja itp :o załadamy że nic poważnego nie beknie ile ta maszyna musi robić żeby się zwruciła ?a maszyn przybywa bo jest dobra koniunktura dla producentów mleka .Ja sam dużo nie sieje bo 2 ha ; czyli sytuacja jak u poprzednika szajse !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Pamiętam że jak kupiliśmy to trochę było tego do skoszenia i od rana do nocy chodziła przez sezon ponad dwa tygodnie koszenia było. Teraz już w okolicy jest 840,860 krone500 na usługi i od 3 lat się wiele nie kosi.

 

Sprzedać w moim przypadku nie ma sensu bo mam zamiar posiać około 20ha na zielonkę w przyszłym roku, Kosze kiedy chce a dla mnie to ważne bo jak u mnie popada to w miejscu gdzie śą kopce to jest masakra a błoto nosić kołami w kopiec to mija się z celem.

A poza tym jak cie ma usługodawca zapisanego na konkretny termin to i czekać nie będzie, w tym roku to i w lekki deszcz ludzie kosili nawet. A taką robotę to ja dziękuje.

 

U nas nikt z mniej niż 600 z hektara ci nie wykosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

masz szczęście mieszkać w takim regionie jak czytałem na forach to od 370-480 zł za hektar to nie żadne kokosy!a jeśli ty siejesz 20 ha no to oczywiste że warto ją trzymać a u mnie na 2 ha i trochę usług około 40 ha w 20 kawałkach to nie bardzo nie wiem ile masz swojego bo tego to morzesz być pewien takie maszyny o kture się pytasz (class i fx) to by te 150 ha musiały robić w roku to warto ją ustawić w garażu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

detektor mają wszystkie przynajmniej powinny miesprawny 695 wychodziły na gniotowniku 690 były różne gniotownik i tarka 690 sl 99%było na gniotowniku 695 i 695 sl i 690 sl ma środek kabiny jak 820 zaś 690 ma kabinę starego typu i ma 320 km mega ma 360 km naj bardziej rużni się 690

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Seryjnie przystawka dziobowa 6 rzędów. Spotyka się z kemperem 3000 czyli 4 rzędy. Z 4500 się nie widzi, to już miała by co kręcić i ostro w d*pę dostanie.

Iwik wiesz może jaki konkretnie motor siedzi w 695/695sl chodzi mi o mercedesa o symbol motoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

mówisz i masz mercedes benc OM 442 2 x turbo ale nie jestem na tyle dobry co podbija moc w 695 mega bo 690 sl ma ten sam a moc trochę mniejsza UWAGA chłopaki jechać z kimś co w tym siedzi bo dużo maszyn ma silniki od 690 po prostu słabsze :rolleyes:

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Bo u mnie jest Mercedes OM 442A. Co oznacza literka A i LA bo spotyka sie teżbez literek?

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

witam wszystkich jestem użytkownikem 820 po trzech sezonach wykoszone 700 ha co do awaryjnosci tego sprzętu to jak dbasz tak masz ale dużo można przewidzieć w naprawie bardzo prosta ceny normalne koszty eksploatacji na hektar to paliwo 180zł części plus smary oleje 100zł stalnica starcza na 500 ha noże i walce jakieś 900-1000ha a co do ru to dobra przystawka jeżeli jest w dobrym stanie to nie będzie się zapychać ale ceny części do niej troszkę powalają:) ale nie zamieniłbym jej na kempera za te same pieniądze ponieważ za 40tyś kupisz pożdne ru a kemper będzie w stanie opłakanym. i na koniec do dam żę 320 km daje radę rekord to 19,5 ha w 10 godzin spalone 570 litrów paliwa

a to link z pracy na usługach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj