Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona wahadłowa polska-hydropak

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 10:23

Brona wahadłowa polska-hydropak Witam.Mam pytanie do użytkowników polskich bron wahadłowych,czy jest możliwość zaczepienia (sprzęgnięcia) za nią bezpośrednio siewnika?Dorabiał ktoś może szelki lub hydropak?Orginalnie niestety tego chyba nie stosowali w fabryce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona wahadłowa polska-hydropak Dzisiaj, 05:47
  •  

#2 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 00:34

Brona wahadłowa polska-hydropak Obecnie brony aktywne z hydropakiem produkuje Unia Group, Akpil oraz Bomet. Ceny nie są jakieś duże ale jak z jakością to nie wiem:)

#3 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 12:56

Brona wahadłowa polska-hydropak Masz rację kolego ale mi nie chodziło o brony wirowe,ale wachadłowe U-238(dwa rzędy zębów pracujące na przemian).Takie coś naprawde nie drogo można kupić na rynku wtórnym tylko nie wiem jak by to sie spisywało no i właśnie czy dało by radę wpiąć odrazu siewnik za nią.

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 18:01

Brona wahadłowa polska-hydropak Odpuść sobie bo szkoda tego do domu ciągnąć. Myślisz że jakby to było coś warte to sprzedawane byłoby w cenie złomu użytkowego? Jak chcesz mieć porządny aktywny agregat to tylko i wyłącznie brona wirowa

#5 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 21:05

Brona wahadłowa polska-hydropak Brona wirowa "robi" super robotę to nie podlega żadnej wątpliwości,lepsze od niej są tylko chyba agregaty talerzowe ale to wyższa półka cenowa :) .Jednakże pociągne jeszcze temat "wachadłówki " <_< .Może bardziej jako alternatywy dla biernych agregatów upr.siewnych które potrafią się zapychać,a tu zawsze to jakąś aktywną pracę wykonuje i może lepiej by sie to spisywało? :huh: Czy faktycznie nadaje się to tylko na eksponat do ogródka? :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 22:26

Brona wahadłowa polska-hydropak To zależy głównie od gleby jaką masz, jak jest ciężka i wymaga agregatu aktywnego to tylko i wyłącznie wirowa. Co do agregatów talerzowych są to bierne i dużo słabsze od takiej aktywnej brony wirowej. Zresztą ciężko coś pisać, każdy ma inne gleby i inne problemy ale jak masz ziemię taką że ładnie uprawiasz biernym to po co Ci aktywny wynalazek w postaci brony wahadłowej jak możesz mieć 2 wałki plus 2 rzędy łapek i siewnik z tyłu, jak coś się popsuje to najwyżej spawarka w rękę lub łożysko czy tulejka do wymiany, no może jakaś redliczka:)

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2013 - 20:35

Brona wahadłowa polska-hydropak Jak by nie patrzeć to brona wahadłowa ma jedną dość znaczącą przewagę nad wirową, a mianowicie ma sporo mniejsze zapotrzebowanie na moc i jest lekka. Do małego ciągnika i na lekkie gleby to można próbować. Jeśli masz dość mocny ciągnik to oczywiście lepsza będzie wirowa

#8 Share radar83

radar83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 18:05

Brona wahadłowa polska-hydropak Ciągnik to Mtz :mellow:. Klasa ziemi to druga, trzecia.Widziałem w dwóch miejscach pole po bronie wahadłowej Amazone REV.Oczywiście nie to samo jest co po wirowej ale to też zależy chyba od prędkości jazdy?Amazone różnią się tym że od polskich że mają wał packera i to może robić lepszą robotę od polskiej? <_< Widział ktoś w akcji U238 z wałem strunowym i pole po niej?Zastanawiam się czy jeśli trafią się spore bryły w polu to czy U238 poprostu nie poprzesuwa ich w inne miejsce i finał :wacko:

#9 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 18:16

Brona wahadłowa polska-hydropak Co kruszy grudy na ciężkiej ziemi? Wał. Agregat aktywny z wałem strunowym, rurowym to pomyłka.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:12

Brona wahadłowa polska-hydropak A to zależy od ziemi:) Na ciężkie, zbite gliniaste to na pewno lepszy ciężki wał ale są takie ziemie gdzie ciężki wał robi klepisko.