Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:05

Ale podliczyc 58.5% do kredytu wychodzi Ci szybko rata. Proste jak but.

Tak tylko są na to wzory (będąc na studiach liczyliśmy takie symulacje ale dziś już nie pamiętam wzoru bo są "kalkulatory kredytowe" co ładnie wszystko policzą) te 58,5 % jest do konkretnego okresu kredytowania jak i oprocentowania.

Normalne jest że bank to nie instytucja charytatywna , ale niekiedy kredytu nie należy rozpatrywać ile odsetek zapłacimy tylko czy dana inwestycja ma sens (zarobi na siebie).

I tak dla przykładu kupując samochód osobowy na kredyt dokładamy do interesu (oczywiście mam na myśli użytek prywatny), ale kupując ciężarówkę na kredyt która rocznie robi ok. 150 kkm mamy jakiś tam zysk mimo spłacania rat kredytu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 06:58
  •  

#1562 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:42

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach W kredycie chodzi o to że np biorąc 100.000 na 10 lat ile po tych 10latach będziemy musieli oddać czy to będzie 120.000 czy 150.000. Najbardziej obiektywnym jest chyba łączny koszt kredytu z RRSO na czele. Co z tego że oprocentowanie tylko 5% jak dochodzą prowizje, ubezpieczenia, założenie konta w danym banku, karta itp to wszystko są koszty kredytu

#1563 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 maj 2014 - 22:08

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach obiektywizm, obiektywizmem, ale żaden bank nie da nic za darmo, koszty sa mniej więcej wszędzie porównywalne -jak nie w racie, to w utrzymaniu konta są wliczone, a cały koszt musi jeszcze uwzględnić przewidywaną inflacje... za 30 lat za te 100 tysi może będzie można kupić tyle co dziś za 10... :D -wprawdzie ja tego nie pamiętam, ale z opowiadań, słyszałem że reforma sprawiła, iż ludzie którzy zaciągnęli kredyt na dom, spłacili go po reformie jednym czy dwoma prosiakami

-ehhh gdyby człowiek był prorokiem :)

#1564 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:41

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach a ci co nie splacili to potem stworzyli samoobrone

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#1565 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:32

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach yyy... @!jacus mógłbyś nieco rozwinąć swoja myśl...? ;) niestety nie znam początków samoobrony... a to pewnie jakaś ciekawa historia może być :D

#1566 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:41

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach 99 % rolnikow splacilo kredyty jak to u nas mowili 'jajkami' a 1% sie nie chcialo i to oni na czele z andrzejem l. potem stworzyli samoobrone bo petla kredytowa im sie na szyi zacisla w czasach balcerowicza.

#1567 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:03

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach kilka stron wcześniej była debata na temat prawa do posiadania broni, tu jest fajnie omówione (gdzieś koło 8.30 ale warto całość obejrzeć), i jeszcze kilka innych spraw (np. UE kiełbasie i węglu :D )
-

może niektórzy już widzieli, ale pewnie nie wszyscy ;)

Edytowany przez marobas, 18 maj 2014 - 09:10.

#1568 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:33

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach wtedy podawalem liczbe zabojst na 1000 osob w polsce i usa i kazdy mogl latwo wyciagnac wniosek czy powszechny dostep do broni jest potrzebny[jak by sie nie chcialo szukac to w usa jest 3 razy wiekszy] niestety ten pan ma typowa ceche bogo-ojczyznianych publicystow bardzo daleko obchodzi niewygodna prawde i fakty statystyczne, nie wspominajac o zyciu prywatnym[niedawno na ten temat czytalem obszerny artykul] co innego glosi a co innego robi. taki problem maja prawie wszyscy prawicowi dziennikarze :D

#1569 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:49

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach a tak wracając do samoobrony, bo kilka postów wcześniej było o niej wspominane... to taka ciekawa wypowiedź pana ś.p. Leppera, może z lekka przybliży dlaczego stał się ofiarą "seryjnego samobójcy": " "

-to co jemu sie zarzucało jest jak zabawa w piaskownicy, przy tym co reszta sobie wyczynia... -warto posłuchać, tak ot w obliczu kolejnej afery podłsuchowej, gdzie nie będzie się rozliczać tych co są winni, a tych co ich "nakryli i ujawnili" ... -takie mamy państwo "istniejące tylko teoretycznie"

Edytowany przez marobas, 15 czerwiec 2014 - 14:51.

#1570 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 30 listopad 2014 - 15:29

zostały wspomnienia choc teraz by sie przydał lepper

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 30 listopad 2014 - 19:25

Ja polityki nie lubię ale to prawda.Lepper powalczył by trochę o nas.Rząd trochę się chyba zapomniał.

#1572 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 20:43

KRISS75 troszeczkę się mylisz... gdyby o nas zapomnieli to byłby mały problem, oni o nas doskonale pamiętają, bo jesteśmy dla nich dojną krową; polskiego przemysłu już nie ma, jest tylko jakiś handel i to głownie w zagranicznych rękach, wiec teraz jeszcze będą starania aby i polskie rolnictwo sprowadzić do poziomu przemysłu, prawo rynku doprowadzi do tego że zostaną tylko najsilniejsi (i z tego co wskazują rokowania to głównie niemcy na polskiej ziemi) , a Ci troszke mniejsi to pójdą z torbami bo na podatki za pole nie wyrobią jak sie skończą dopłaty

#1573 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 01 grudzień 2014 - 22:12

Tylko ta dojna krowa traci już resztki mleka :P

#1574 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 15:06

Jeden z naszych znajomych zmienia niedługo stan cywilny. Ślub i wesele zaplanowane są na koniec maja. Zastanawiamy się nad zorganizowaniem wieczoru kalwalerskiego. Tylko nie chcemy żeby była to jakaś zwykła popijawa. Jakieś pomysły? Sugestie?

Edytowany przez rusto, 15 kwiecień 2015 - 15:08.

happy

#1575 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2015 - 06:28

pic i szalec az do rana

#1576 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 13:17

Napisz jeszcze skąd piszesz. Opcji jest dużo - macie zgraną ekipę?

Byłem na kilku wieczorach kawalerskich i zanim zacznie się pić idzie się na jakieś quady, paintball, gokarty etc. Zależy co tam sobie lubicie. Ważne aby fajnie spędzić czas.

Zajrzyj na link - wybierz lokalizację i później pakiet. My właśnie byliśmy na quadach, później kręgle, kilka piweczek i na baletu.  (takie pakiety można dowolnie mieszać). Dostajecie opiekunkę, nami zajmowała się taka Ania, świetna babka. Wszystko nam zorganizowała na tip-top i pożartować można było.

#1577 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 13 maj 2015 - 19:20

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Perfum o zapachu obory:D
A tak na poważnie ja od jakiegoś czasu używam Givenchy Blue Label i Hugo Boss In Motion. Nie są to co prawda nowości, ale sprawdzone wg mnie zapachy i godne polecenia.

Pozdrawiam.

Edytowany przez bieniek_88, 13 maj 2015 - 19:23.

#1578 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 maj 2015 - 07:05

Mam pytanie z trochę innej beczki. Głównie do Panów ale i do Pań. Jakich perfum używacie na co dzień? Szukam jakiegoś nowego zapachu który będzie się długo utrzymywał i przede wszystkim będzie przyjemny w zapachu. Do tej pory używałem wody toaletowej Adidas, ale ostatnio mocno się popsuli. Bardziej pachnie to alkoholem niż prawdziwymi perfumami jak kiedyś.

Ja aktualnie Love & Desire. Są to perfumy z feromonami. Nie wiem czy dostaniesz w stacjonarnych drogeriach ale ja zamawiałem przez internet. Super sprawa, jeszcze za żadne perfumy nie dostałem tylu komplementów tak więc coś w tym musi być.

Zapach sie mocno trzyma . Powiedziałbym,że naprawdę dobrze jak na takie perfumy ze średniej półki. O wiele lepiej niż najdroższe. 

#1579 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 maj 2015 - 06:34

Zastanawiałem się swego czasu nad kupnem właśnie takich perfum z feromonami ale jak  do tej pory to nie było żadnej okazji. Myślisz,że rzeczywiście maja takie działanie? Czy nie jest to aby jedynie efekt placebo? W sensie,że jak masz je na sobie sam automatycznie czujesz się lepiej i ta pewność siebie działa na inne kobiety ? 

Wiadomo,ze coś w tym jest. Ta świadomość,że masz na sobie ładny zapach sprawia,że masz wiekszą pewność siebie tak jak piszesz a to podoba sie kobietom. Sam jednak jestem zdania,że coś w tych feromonach musi być bo jeszcze nie zebrałem tylu komplementów za żadne inne perfumy.

No i  jeszcze swego czasu porównałem je sobie z jakimis zamawianymi feromonami no name z sieci ( na allegro od jakiegoś nieznanego sprzedawcy) to jednak Love & Desire działały o wiele lepiej. 

Tak wiec jak widzisz są feromony i feromony. Warto jest kupić te porządne. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:50

wezcie odpowiednich swiadkow i nie powinno by zadnych problemow,trwaly rozpad zwiazku, nie mieszkacie ze soba macie innych partnerow itp i nie powinno byc problemow,pare miesiecy i po sprawie, tylko jak macie dzieci to ich zal bo to one traca na tym najbardziej...