Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 00:47

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach To masz fajnie u Ciebie chyba łąk i siana nie brakuje skoro masz bydło. U mnie nie ma łąk a siano trzeba kupić. Kiedyś też mieliśmy bydło mięsne i mleczne, samych opasów było pod 80 szt. ale to czasy kiedy nie było takiej koniunktury na zboże. Wszystko wjeżdżało i wyjeżdżało na taczce. A pastwisko dla krów było na gruncie ornym. Teraz mamy same pole jakieś 160 ha więc też trzeba pracy i inwestycji. Poza tym budy na stary "taczkowy" system. Wiem co znaczy trzymać żywy inwentarz więc wiem ile kosztuje pracy. Mój mąż czasem wspomina że chciałby trzymać bydło ale łąk niema i kiepski interes siano kupywać. Zobacze może mi też się znowu koń zamani, nie wspomnę że syn mi wypomina że sprzedałam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 00:41
  •  

#1262 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:46

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A co za problem trawę posiać?? Gorzej z budynkami...

Basia to dawaj aktualne zdjęcie w całej okazałości :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1263 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:23

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach My nie mamy nawet ara łąki czy pastwiska.
Siejemy trawę nasienną i młucimy nasiona a jesienią zbieramy trawę na sianokiszonkę. Mąż kosi pokosówką w okolicy i jak kto ma trawę nasienną a nie ma bydła, to za skoszenie nie płaci, a my zbieramy trawę na jesieni. Jest z tego dodatkowy zysk, bo trawa za kg to ok 5-7 zł, a po wyczyszczeniu jest jakieś 3 tony u nas, więc to zawsze kilka tysięcy do kieszeni, oprócz sianokiszonki.

A pytanie do panów, proszę o poradę - chcę zrobić mężowi w prezencie urodznowym taki panel naścianę na narzędzia w warsztacie. Czy to dobry pomysł na prezent?

#1264 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:01

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A ma jako taki porządek w warsztacie? Bo mojemu nawet sprzątaczka na etacie by nie pomogła :o Choć Ci powiem ze w tym bałaganie jest w stanie wszystko znaleźć :blink: Kiedyś o tym myślałam też ale te kuwetki są strasznie malutkie. A ile zamierzasz przeznaczyć na prezent?

#1265 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:32

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach a z czego to chcesz zrobic? pomysł dobry

#1266 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:57

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Bałaga ma nieziemski. Ja nie chcę tego kupić Iwonalena tylko zrobić.
Płyta osb lub pilśniówka na to haczyli na narzędzia ładnie rozstawione i pogrupowane, puszki po konserwach lub jakieś pojemniki plastikowe zawieszone pod kątem na drobniejsze elementy i może listwa magnetyczna (taka do kuchni od noży) do szybkiego przyczepiania śrubokrętów -jakby się trochę namagnesowały to by trzymały tez lepiej wkręty (ale nie wiem czy to dobrze czy źle tak namagnesować śrubokręty). Proszę o rady.

#1267 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:52

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Pomysł na prezent niezły
Kiedyś widziałem w topagrar taki patent na drobne elementy , pokrywka od słoika przytwierdzona od dołu do półki a w słoikach właśnie drobne elementy i widać co gdzie jest
Śrubokręty to bardzo dobrze jak są namagnesowane , tylko pewnie listwa będzie łapać opiłki ale to szczegół
A na śruby mam zrobioną półkę z listew drewnianych 3 /3 cm i skrzynki z baniek pięciolitrowych po olejach ustawione właśnie pod kontem i w każdej banieczce inny rozmiar śrub .

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#1268 Share Waldi3219

Waldi3219

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:55

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Mam pytanko nie dotyczące tego postu, jak zadać pytanie bo jestem tu nowy ?

#1269 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:09

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Zadaj pytanie w google na końcu dopisz agrofoto

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#1270 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:28

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Widziałam ten patent kiedyś, ale to nie w warsztacie rolnika, bo wszystko w smarze jest wymazane - przynajmniej u nas. Po dwóch odkręceniach, nic by nie było widać przez szkło. :P Ja mam w domu swój komplet narzędzi, bo tych w garażu to się dotknąć nie można. Mąż ciągle coś ode mnie pożycza. ^^ A od znajomego w prezencie ślubnym wiertarkę Makity dostałam :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:06

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Buhaha :lol: :lol: mam to samo, nie dość że mam swoją skrzynkę jak Ty to mój tak samo tam żurawia zapuszcza. Mówi że tam jest wszystko. Nieźle, ja kupiłam wkrętarke makity na aku bo jego wiertarka jest zawsze brudna, i weź tu powieści wieszczek na ładnej czystej ścianie. :blink: :D Rozumiem że pożycza na wieczne nie oddanie :D

Wydaje mi się też dobrym rozwiązaniem na śrubokręty jest płyta z otworami przykręcona pod lekkim kątem. Przeciętne bańki na śruby to też fajny pomysł u nas się sprawdzają do pierwszego bałaganu :P

Edytowany przez iwona2lena, 29 styczeń 2014 - 14:16.

#1272 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:45

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach oczywiście wiertarke prawie zajeździł, łozysko się rozpada. Miałam jąw domu, ale teraz jest tak wysmarowana że już mu ja zostawiłam <_< , a powiedziałam, że ma mi kupić wkrętarko-wiertarkę. Ale już do mojego urządzenia wielofunkcyjnego go nie dopuszczam. :D W te otwory nie bedzie mu sie chciało celować, dlatego pomyślałam o listwie magnetycznej.

Iwona2lena mamy taki babski temat http://www.agrofoto....agrofotowiczek/ zapraszam tam.

A wy panowie jeśli chodzi o wystrój domu, czy decyzję o kupnie np mebli, zostawiacie swoim paniom, czy bierzecie czynny udział?

#1273 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:08

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach do twojego urzadzenia juz go nie dopuszczasz????? no co ty tak wczesnie zamykasz warsztat. bedzie chciał napewno nie raz jescze celowac...napewno..mowie ci

#1274 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:39

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Podoba mi się nazwa urządzenie wielofunkcyjne :D , ale dlaczego niby nie bedzie chciał celować :D

#1275 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 16:13

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ach panowie, a wy jak zawsze o jednym... :blink: ^^ :D

#1276 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:34

A ma jako taki porządek w warsztacie? Bo mojemu nawet sprzątaczka na etacie by nie pomogła :o Choć Ci powiem ze w tym bałaganie jest w stanie wszystko znaleźć :blink: Kiedyś o tym myślałam też ale te kuwetki są strasznie malutkie. A ile zamierzasz przeznaczyć na prezent?

Iwona bo to się nazywa bałagan uporządkowany :D maja jak mi posprzątała to dwa miesiące nic nie mogłem znaleźć

#1277 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:24

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Raczej artystyczny nieład :)

#1278 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:57

Witam :D
Banan zmieniłaś się :D Jak tam romanse na af??

Andrzej ale miedzy wami kiedyś iskrzyło (były wyładowania jak w czasie burzy )

#1279 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:14

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Co do prezentu to pomysł ciekawy tylko czy mąż będzie chciał z twego korzystać?? Na stół wygodniej rzucić klucze nie każdego wieszać :D Sam mam wieszak na cześć kluczy to wiem :D Pomysł z pojemnikami jest fajny. Mam te kuwety a Allegro w ilości około 100 sztuk rożnej wielkości. Początkowo miałem rożne pojemniczki ale mi to nie pasowało. Tu za siewnikiem je trochę widać. http://www.agrofoto....prawowo-siewny/
Jeśli chcesz mu to zrobić to najpierw pogadaj z nim o tym i niech on ci powie jak chce mieć rozmieszczone rożne rzeczy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:33

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ja tam się nie wtrącam-

Edytowany przez aletes, 25 styczeń 2016 - 16:30.