Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:46

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Opisz jeszcze krzyżowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 15:43
  •  

#1242 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:57

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No napisalam to co wiem jak na schody zrobic :D

Krzyzowego nie znam :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1243 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:00

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach To i tak bardzo dużo wiesz na ten temat

#1244 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:07

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzielne dziewczyny :) Ja już od paru miesięcy moją łazieneczkę chcę pomalować, ale jakoś nie mam na to weny...kafelki są biało-zielone,fuga zielona i nie wiem jak ściany maznać?Teraz są białe---bebebe--- myślę o pasach?...

#1245 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:12

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach @Aletes moj jak robil lazienke to plytki na wszystkich scianach kladl do sufitu,

Tylko sufit byl do pamalowania na bialo;
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1246 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:09

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Witam :D
Banan zmieniłaś się :D Jak tam romanse na af??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1247 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:00

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ciekawa jestem koleżanko Basiu czy mąż nie będzie zazdrosny ja Cię prąd popieści? :P
Ja też jak jest remont lubię malować, nawet kupiłam sobie fajny wałek odcinający bo klejenie papierowej taśmy mi się uprzykrzło. A syn na dodatek zapragną mieć sciany każdą w innym koloże :blink: teraz to moment malowanie idzie.

Co do decyzji to jak coś Kupujemy to razem podejmujemy decyzję od kupna ziemi po przyczepę. A jak pierdułki (drobne AGD lub jakieś klucze itp.) - jest hasło "to by mi się przydało... To odpowiedź jest jedna "... jak Ci potrzebne to bierz." Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i zasobności konta.

I tu ja mam pytanie: Które z Was trzyma kasę? Bo czasem nie mogę zrozumieć jak każdy sobie ma "wypłatę", jak jesteśmy razem to wszystko wspólne, kasa też!

Edytowany przez iwona2lena, 28 styczeń 2014 - 22:24.

#1248 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:12

Moją pracą jest chów bydła, więc nie mogę nazywać pomocą mężowi takich obowiązków jak obrządzanie byków, jeżdżenie po zboże i rozładunek, zwożenie siana i słomy, czyszczenie trawy nasiennej, prowadzenie dokumentacji rolniczej, itd. To po prostu moja praca. Część rzeczy robimy razem, część robię sama. A prowadzenie domu zostaje mnie, ale ja znowu nie orzę w polu, nie rozwożę obornika, nie sieję, nie spawam i nie remontuję maszyn itp.

Mało jest takich kobiet/Pań, szczerze podziwiam,choć jedną taką znam i cenię wysoko.

#1249 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:14

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ptaszyna czy przypadkiem nie masz na imię Piotr?

#1250 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:40

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Mam na trzecie z bierzmowania, ale pewnie nie o to Ci chodziło?

Wracając do mojego poprzedniego posta, to Ksiądz po kolędzie jak się dowiedział że mój chłopak chce iść na szkołę rolniczą to pierwsze co przyszło mu do głowy to że będzie się miał ciężko ożenić. Stąd min. moje uznanie dla dziewczyn które nie wstydzą się wsi i pracy na roli.

Edytowany przez ptaszyna, 28 styczeń 2014 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:42

Ciekawa jestem koleżanko Basiu czy mąż nie będzie zazdrosny ja Cię prąd popieści? :P
Ja też jak jest remont lubię malować, nawet kupiłam sobie fajny wałek odcinający bo klejenie papierowej taśmy mi się uprzykrzło. A syn na dodatek zapragną mieć sciany każdą w innym koloże :blink: teraz to moment malowanie idzie.

Co do decyzji to jak coś Kupujemy to razem podejmujemy decyzję od kupna ziemi po przyczepę. A jak pierdułki (drobne AGD lub jakieś klucze itp.) - jest hasło "to by mi się przydało... To odpowiedź jest jedna "... jak Ci potrzebne to bierz." Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i zasobności konta.

I tu ja mam pytanie: Które z Was trzyma kasę? Bo czasem nie mogę zrozumieć jak każdy sobie ma "wypłatę", jak jesteśmy razem to wszystko wspólne, kasa też!

Dyskutujemy i w większości problemów ostateczną decyzję podejmuje ja,chociaż nie ukrywam czasami okazuje się że to żona miała rację.Cóż nie myli się tylko ten co nic nie robi.

Co do kasy to wspólna praca-wspólna kasa.

#1252 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:43

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No o pierwsze mi chodziło...Myślałem, że Cię znam ale jednak kogoś innego miałem na myśli

#1253 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:53

Witam :D
Banan zmieniłaś się :D Jak tam romanse na af??

Oj o 180°.

Odkad mnie widziales 6lat temu to bylam mloda siksa :D

A co do kasy,to mam kase i jej nie mam, wszystkie wydatki moj rozlicza, moj jest oszczedny jak cholera, liczy kazdy grosz.

A jak trzeba przewalic to i przewali kase.

@Iwonka prad mnie nie popiesci bo bez pradu przewody klade to nic mi nie grozi. A :rolleyes: w prad pazurkow nie pcham

Edytowany przez banan575, 28 styczeń 2014 - 22:55.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1254 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:20

nikolajjj nic dodać nic ująć , takie sprawy codzienne ważne i mniej ważne w każdym związku układają się inaczej i jeśli obojgu to odpowiada to jest OK
Moja to lubi czasem w lecie pojeździć ciągnikiem ,szczególnie rozbijać pokosy trawy ja najczęściej wtedy siedzę na łące i czekam kiedy skończy no bo jak coś pójdzie nie tak to będę musiał pomóc
A co pomyśli sobie jakaś osoba która to zobaczy , może - ten się chlał a biedna dziewczyna zapierdziela na traktorze.

Albo że leń i kobietę wykorzystuje... :D

No to ja musze sie pochwalic ze umiem elektryke robic. :rolleyes:
Jak robimy w domu prad to moj mi mowi jak trzeba kable poscic i jakie i skad i dokad.
No i ja wkladam takie jakie kazal i w scianach przyklejam.
Zarabista taka praca elektryka.
No tylko ze w kurzu jak sie wycina rowki na te kable :rolleyes:

A może twój to specjalnie cie nauczył żeby się nie zakurzyć...
Gniazdka powymieniam, ale jednak z prądem wole nie igrać. Mąż pod tym względem jest fachowcem. Zreszta w bliskiej rodzinie ma 5-ciu elektryków, to co ja się będę wysilać.
Jak wyrwałam wtyczkę od elektryki przy przyczepie, to tel. do wuja i miałam zrobione, a mój mi tak bardzo głowy nie zmył. :lol:

Dzielne dziewczyny :) Ja już od paru miesięcy moją łazieneczkę chcę pomalować, ale jakoś nie mam na to weny...kafelki są biało-zielone,fuga zielona i nie wiem jak ściany maznać?Teraz są białe---bebebe--- myślę o pasach?...

Ja bym na fioletowo walnęła. Lubię odważne kolory.

Dyskutujemy i w większości problemów ostateczną decyzję podejmuje ja,chociaż nie ukrywam czasami okazuje się że to żona miała rację.Cóż nie myli się tylko ten co nic nie robi.

To ci się chwali KRISS, bo mój to jak ja jednak miałam rację to mówi "I musiałaś wykrakać..." :lol: :D

Edytowany przez nikolajjj, 28 styczeń 2014 - 23:26.

#1255 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:25

Po kolei:
Mąż złota rączka do każdej pracy - w kuchni ma dwie lewe ręce, kanapki + herbata, to jedyne co zrobi. Kawy już nie,bo nie pije. :P

W domu nie pomaga, bo nie ma czasu. Nawet malować pokoje musiałam sama, ale to już moje hobby, więc nie mam nic przeciw.
Moją pracą jest chów bydła, więc nie mogę nazywać pomocą mężowi takich obowiązków jak obrządzanie byków, jeżdżenie po zboże i rozładunek, zwożenie siana i słomy, czyszczenie trawy nasiennej, prowadzenie dokumentacji rolniczej, itd. To po prostu moja praca. Część rzeczy robimy razem, część robię sama. A prowadzenie domu zostaje mnie, ale ja znowu nie orzę w polu, nie rozwożę obornika, nie sieję, nie spawam i nie remontuję maszyn itp.

Choć nie powiem, czasem narzekam, że mąż w domu nic nie robi. B)

A co do wspólnych decyzji, to ostatnio była czy kupić nowy, czy używany ciągnik i czy ryzykować i cielęta z zagranicy ściągać.
Granica między uległością, kompromisem a dyktatem ustala się w każdym związku inaczej, to zależy od charakteru partnerów. Ja jak bym się dała, to mąż by mnie zdominował, jest strasznie uparty i to ja najczęściej idę na kompromis lub ustępuję, ale jak na czymś mi naprawdę zależy to nie ma siły, żeby mnie powstrzymać. :lol:

Nawet sobie nie wyobrażasz jak wiele nas łączy :D :lol:

Mam czasem "déjà vo" (deżawi) jak czytam Twoje komentarze :blink: :lol:
Mam do Ciebie pytanie czy szanowny Małżonek ma zodiaku barana?

#1256 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:28

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Nie, gorzej - lew :D
Haha... Miło znaleźć pokrewną duszę.
Do tego jeszcze koniary.

Edytowany przez nikolajjj, 28 styczeń 2014 - 23:32.

#1257 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:37

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Pytam bo to ja w związku zawsze uparta (baran) a mój Wodnik dokładnie jak Ty jeśli data urodzin jest prawdziwa :P Czyli niedługo stawiasz flachę B)

A konia masz? Ten co na awatarze?

Edytowany przez iwona2lena, 28 styczeń 2014 - 23:40.

#1258 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:46

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Prawdziwa. Baran uparty, a lew jeszcze bardziej, ale wodniki wiedzą jak was podejść :lol:

Miałam. Tak ten z awataru. Kupiłam, objeździłam i sprzedałam jak zaszłam w drugą ciążę - śl. Zaner :wub: , teraz chodzi w zaprzęgu u Kwiatków, brał udział w Mistrzostwach Polski i Świata.

#1259 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:50

Opisz jeszcze krzyżowy

No napisalam to co wiem jak na schody zrobic :D

Krzyzowego nie znam :rolleyes:

Z tego co wiem krzyżowy stosuje się pomiędzy schodowymi żeby mieć do jednego światła trzy włączniki. Tak mam na przedpokoju ale to już zabawa dla elektryka :wacko:

@nikolajjj moja ta co na awatarze też w rodowodzie miała śl. - też sprzedana czasem żałuję decyzji ale nie małam czasu dla niej a na koniu trzeba jeździć. (Też wybrałam macierzyństwo)

Edytowany przez iwona2lena, 28 styczeń 2014 - 23:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 00:07

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzieci podrosną i znowu konie pójdą w ruch. Ja planuję tak za pół roku zacząć za jakimś się rozglądać :P