Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:25

No jak ktos jest buc (nie obrazam nikogo tylko ogolnie pisze) i woli w burdelu mieszkac no to sie nie da . :wacko:

Rozumiem do mnie aluzja.
Może pomóc jak się nudzi i nie ma co robić, ja mam dosyć swojej roboty i nie mam czasu siedzieć w garach, ani na odkurzaczu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 07:20
  •  

#1222 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:29

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Wlasnie kazdy ma swoja prace, sprzatanie i utrzymanie domu w czystosci to tez praca.

No i trzeba jakos o to walczyc, zeby nie trzeba bylo co chwile sprzatac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1223 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:35

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A mi przyszło takie pytanie: gdzie jest granica między własnym zdaniem, uległością, zgadzaniem się z partnerem, przytakiwaniem mu/jej... Coś pomiędzy stanowczością a uległością. Do jakiego poziomu należy za wszelką cenę stawiać na swoim a kiedy należy iść na kompromis?

#1224 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:41

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Xawier wszystko zależy od tego co osiągniesz swoim postępowaniem lub co możesz stracić to trzeba oceniać wraz z przebiegiem sytuacji.

#1225 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:49

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Zarówno jeśli chodzi o coś istotnego jak i o jakąś pierdółkę... A może bardziej chodzi mi o samą zasadę... czy to my mamy ustępować czy druga strona? A co jeśli ta druga strona nie chce iść na kompromis? Jeśli to raz to ok ale kolejny i kolejny... czy zawsze mamy ustępować jeśli raz już to zrobiliśmy? W jaki sposób mamy walczyć o "władzę" w związku?

#1226 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:31

W jaki sposób mamy walczyć o "władzę" w związku?

Kolego...trwały i szczęśliwy/udany związek, to ciągły kompromis - kompromis w związku to współpraca, a jeśli współpraca, to nie ma mowy o władzy i władcach ;)
Nie myl również, uległości z kompromisem.

You Shook Me All Night Long

#1227 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:50

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No właśnie... gdzie jest granica pomiędzy uległością a kompromisem? Czy w ogóle da się to określić? Czy wszystkie decyzję mamy wspólnie podejmować? O jakich sprawach sami możemy decydować?

#1228 Share weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:46

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Xawier wszystko zależy od tego kto lub co spowodowało zatarcie między dwojgiem ludzi należy przemyśleć i wtedy wyciągnąć wnioski czy ulec czy kompromis .Wspólne decyzje zależy jak podchodzi się do wspólnego życia .

#1229 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:20

Czy w ogóle da się to określić? Czy wszystkie decyzję mamy wspólnie podejmować? O jakich sprawach sami możemy decydować?

Hmmm.... decyzję jakie majtki czy skarpetki założyć to raczej możemy sami podjąć, bez konsultowania z drugą osobą :P

#1230 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:33

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Oj Mała Mi... a czy mamy założyć szalik czy też nie to już trzeba wybrać się na konsultację? :P

Edytowany przez Xawier, 28 styczeń 2014 - 13:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:36

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Jak masz więcej szalików a nie wiesz jaki kolor będzie pod kurtkę pasował to owszem, konsultować :P

#1232 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:53

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Oby całego dnia na takie konsultacje nie trzeba było poświęcać bo nie będzie czasu na pracę... Jakie ostatnio ważniejsze decyzje podejmowaliście z partnerem?

#1233 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:59

Czy w ogóle da się to określić? Czy wszystkie decyzję mamy wspólnie podejmować? O jakich sprawach sami możemy decydować?

To w dużej mierze będzie zależało od Twoje drugiej połowy ,czy chce razem z Tobą uczestniczyć w sprawach Waszego życia ,nawet tych najdrobniejszych .W moim związku nie ma osoby dominującej ,ponieważ większość istotnych ( i nieistotnych też ) spraw załatwiamy razem i razem podejmujemy decyzje ,dokonujemy wyborów . Jak jest czasem tak ,że mijamy się w przekonaniach ,to wtedy idzie w ruch siła argumentu (nie mylić z pięścią :D ).
Druga sprawa jest taka, czy nie jest lżej w życiu jak razem podejmujemy decyzje ? W razie czego nie mamy do siebie pretensji . ;)
Tak naprawdę ,w dość dobranym związku nie występuje słowo ''dominacja '' ,jest za to często pytanie ''Co o tym sadzisz jakbyśmy ...?''

Jakie ostatnio ważniejsze decyzje podejmowaliście z partnerem?

Aktualnie u mnie ,to sprawa remontu ciągnika ,a może dwóch ,ponieważ oba pozostawiają wiele do życzenia ,no i zakup kwoty mlecznej spędza nam sen z powiek . :unsure:
Edit : Ostatnio takich ważnych decyzji nie było u nas ,ale to chyba dobrze ,bo wtedy naprawdę trzeba się głowić i nocami rozmyślać . :rolleyes: ;)

Edytowany przez Meg5, 28 styczeń 2014 - 14:10.

#1234 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:06

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Witam po chorobowej przerwie. Angina + 40 stopni gorączki.

Po kolei:
Mąż złota rączka do każdej pracy - w kuchni ma dwie lewe ręce, kanapki + herbata, to jedyne co zrobi. Kawy już nie,bo nie pije. :P

W domu nie pomaga, bo nie ma czasu. Nawet malować pokoje musiałam sama, ale to już moje hobby, więc nie mam nic przeciw.
Moją pracą jest chów bydła, więc nie mogę nazywać pomocą mężowi takich obowiązków jak obrządzanie byków, jeżdżenie po zboże i rozładunek, zwożenie siana i słomy, czyszczenie trawy nasiennej, prowadzenie dokumentacji rolniczej, itd. To po prostu moja praca. Część rzeczy robimy razem, część robię sama. A prowadzenie domu zostaje mnie, ale ja znowu nie orzę w polu, nie rozwożę obornika, nie sieję, nie spawam i nie remontuję maszyn itp.

Choć nie powiem, czasem narzekam, że mąż w domu nic nie robi. B)

A co do wspólnych decyzji, to ostatnio była czy kupić nowy, czy używany ciągnik i czy ryzykować i cielęta z zagranicy ściągać.
Granica między uległością, kompromisem a dyktatem ustala się w każdym związku inaczej, to zależy od charakteru partnerów. Ja jak bym się dała, to mąż by mnie zdominował, jest strasznie uparty i to ja najczęściej idę na kompromis lub ustępuję, ale jak na czymś mi naprawdę zależy to nie ma siły, żeby mnie powstrzymać. :lol:

#1235 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:15

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach nikolajj to tak jak u nas...zona tez sama maluje bo lubi.tez podobnie to wszystko wyglada itd.. :P :lol: smiac mi sie chce....bo wiesz czemu

Edytowany przez nikolas29, 28 styczeń 2014 - 18:17.

#1236 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:40

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach nikolajjj nic dodać nic ująć , takie sprawy codzienne ważne i mniej ważne w każdym związku układają się inaczej i jeśli obojgu to odpowiada to jest OK
Moja to lubi czasem w lecie pojeździć ciągnikiem ,szczególnie rozbijać pokosy trawy ja najczęściej wtedy siedzę na łące i czekam kiedy skończy no bo jak coś pójdzie nie tak to będę musiał pomóc
A co pomyśli sobie jakaś osoba która to zobaczy , może - ten się chlał a biedna dziewczyna zapierdziela na traktorze.

Edytowany przez Marecki2922, 28 styczeń 2014 - 18:42.

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#1237 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:56

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No to ja musze sie pochwalic ze umiem elektryke robic. :rolleyes:

Jak robimy w domu prad to moj mi mowi jak trzeba kable poscic i jakie i skad i dokad.

No i ja wkladam takie jakie kazal i w scianach przyklejam.

Zarabista taka praca elektryka.

No tylko ze w kurzu jak sie wycina rowki na te kable :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1238 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:06

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A jak gdyby podłączyć plus na minus a kabelek na masę to zadziała :D

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#1239 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:08

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach banan575 no nie wiem czy taka fajna praca... Wiem bo wykonuje czasem takie instalacje. Odpowiedzialność niesamowita bo za ludzkie życie odpowiadasz, a i czasem Ciebie może pi***gnąć :D , a to nic miłego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:31

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A ze ja taka w pradach nie glupia to Wam napisze jak sie wykonuje instalacje do wylacznikow schodowych.

A wiec od tablicy do zarowki puszcza sie 2kabelki NIEBIESKI i ZOLTOZIELONY

I od tablicy do pierwszego wylacznika puszcza sie 1 kabelek BRAZOWY, potem od tego pierwszego wylacznika do drugiego wylacznika puszcza sie 2kabelki, i od tego drugiego wylacznika puszcza sie 1 kabelek do zarowki.

I tak oto jest instalacja na 2wlaczniki na klatke schodowa. :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze