Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#541 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:06

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach U mnie jeszcze czas na karpika ;) na razie sprzątanie, zakupy i ustalanie menu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 11:42
  •  

#542 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:08

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach A co do przyszykowania sie do swiat to kupujecie cos w sklepach ,czy macie to ze swojego gospodarstwa, np CIASTA WEDLINY itp.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#543 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:37

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No nA święta to mam szyneczke którą sam wędziłem 2 dni, a potem następne 2 byłem chory bo sie przeziębiłem. widze ze w moich rejonach najdrozszy karp bo po 15 za kilo, a inne ryby tata kupował to niewiem. A ciasta to zawsze się robi swoje.

#544 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:05

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach szynke to sie wedzi 2 godziny[lata praktyki] bo potem i tak sie parzy, kielbasa tez swojska, placki troche swoich, troche z cukierni[darmowy deputat], jesc duzo juz nie moge, nie pije, gosci tez nie bede mial-wiec oszczednosciowa wersja swiat, z reszta jak sie ma krowy to trudno mowic o jakim wiekszym swietowaniu. prezentow pod choinke tez nie uznaje[od tego jest mikolaj]-czasy sie zmieniaja i swieta tez nie takie same jak 30 lat temu,- to se nie wrati,
jak mawial nasz stary proboszcz na kazdej pasterce :
jezus narodzil sie w betlejemskim zlobie, lecz biada ci czlowiecze jesli nie narodzil sie w tobie.

a wszyscy rozmawiaja o zakupach, prezentach, jedzeniu, piciu- niedlugo bedziemy sobie zyczyc jak amerykanie -season greetings

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#545 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:41

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Niestety masz rację w ówczesnych czasach zapominamy ,albo odstawiamy Boga na sam koniec ,jak i na co dzień tak i od święta .

#546 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:49

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Najgorsze jest to, że co nowe pokolenie to jest coraz gorzej.

#547 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 00:01

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ale wina nasza bo tak wychowujemy ,nie ma co się oszukiwać.

#548 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 07:34

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach jacus to jak mija Ci Adwent? jak przygotowania duchowe na święta?:)

#549 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2013 - 09:07

Niestety masz rację w ówczesnych czasach zapominamy ,albo odstawiamy Boga na sam koniec ,jak i na co dzień tak i od święta .

a póżniej sie dziwić ze huragany gradobicia a dlaczego? bo co 7dni jest niedziela czasem są i świeta a o pójśćiu do koscioła to juz nikt nie pamieta....

#550 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2013 - 09:22

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Nie każdy wierzy, nie każdemu podoba się obecna postawa Kościoła więc jeśli nie chodzi do kościoła to już jego sprawa, patrzmy na siebie najlepiej na tym wszyscy wyjdziemy.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 09:56

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Razor tyle tylko że Kościół to też wierzący, to też katolicy nie tylko hierarchia ;)

#552 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:37

Ale wina nasza bo tak wychowujemy ,nie ma co się oszukiwać.

Nie zgodzę się z Tobą.Ja swoje starałem się wychowywać po katolicku,od małego do kościoła itp. ale wpływ innej młodzieży,medii a nawet katechetów czasami robi swoje.

#553 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:52

Nie każdy wierzy, nie każdemu podoba się obecna postawa Kościoła więc jeśli nie chodzi do kościoła to już jego sprawa, patrzmy na siebie najlepiej na tym wszyscy wyjdziemy.

Każdy ma wolną wolę, ale mimo iż nie wierzący to jakieś wartości człowiek powinien jednak mieć, między innymi szacunek dla starszych, dla drugiego człowieka, a tego zaczyna brakować, ludzie po prostu zaczynają zwierzęceć i popadać w degenerację. Nie oszukujmy się że tak nie jest i nie zwalajmy na inne czasy, czy nowoczesność.

#554 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:30

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach MAT912 ma racje pogaństwo sie szerzy i tyle

#555 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:51

Każdy ma wolną wolę, ale mimo iż nie wierzący to jakieś wartości człowiek powinien jednak mieć, między innymi szacunek dla starszych, dla drugiego człowieka, a tego zaczyna brakować, ludzie po prostu zaczynają zwierzęceć i popadać w degenerację. Nie oszukujmy się że tak nie jest i nie zwalajmy na inne czasy, czy nowoczesność.

To, że ktoś jest niewierzący wcale nie oznacza że jest złym człowiekiem. Znam takich co chodzą co niedziele do kościoła a przez resztę tygodnia nie przejmują się zbytnio dekalogiem. Każdy powinien mieć jakieś zasady w życiu i się ich trzymać. @Nikolas29 co masz do pogan? To że ktoś jest katolikiem, żydem muzułmaninem buddystą ect. nie musi oznaczać że jest dobrym człowiekiem. Kościół, to jak ktoś wyżej wspomniał, nie jest człowiek w sutannie, tylko relacja między wierzącym a Bogiem i wg mnie instytucja jaką jest Kościół nie jest uzasadniona. Nie mam zamiaru nikogo obrażać- wyrażam tylko własne zdanie.

#556 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:02

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Mam podobne zdanie na ten temat co @Xawier więc pozostało mi się podpisac pod jego postem :)
Wiara w Boga a nie instytucję jaką jest kościół, jednak mam nadzieje że nowy Papież sporo pozmienia bo wydaje się - za przeproszeniem, równym gościem :)

#557 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:47

To, że ktoś jest niewierzący wcale nie oznacza że jest złym człowiekiem. Znam takich co chodzą co niedziele do kościoła a przez resztę tygodnia nie przejmują się zbytnio dekalogiem. Każdy powinien mieć jakieś zasady w życiu i się ich trzymać. @Nikolas29 co masz do pogan? To że ktoś jest katolikiem, żydem muzułmaninem buddystą ect. nie musi oznaczać że jest dobrym człowiekiem. Kościół, to jak ktoś wyżej wspomniał, nie jest człowiek w sutannie, tylko relacja między wierzącym a Bogiem i wg mnie instytucja jaką jest Kościół nie jest uzasadniona. Nie mam zamiaru nikogo obrażać- wyrażam tylko własne zdanie.

Mylicie pojęcia, Kościół to nie jest ani ksiądz, którego niektórzy nie lubią i dlatego na złość jemu określają się jako niewierzący, nie jest to budynek w którym zbierają się wierni {chociaż nosi taką nazwę} Kościół jest to wspólnota ludzi wierzących. I teraz mi powiedz z łaski swojej, dlaczego ta jak ją nazwałeś "instytucja" nie jest uzasadniona?

#558 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:53

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Xawierowi zapewne tak samo jak mi nie chodzi o Kościół jako wspólnotę, ale Instytucję Kościelną którą tworzą hierarchowie, księża i nie wiadomo jeszcze kto inny...

#559 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:24

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dokładnie Razor275 to miałem na myśli,jeśli ktoś chce wierzyć w Boga to nie potrzebuje do tego budynku, księdza biskupa itp wyznaję zasadę, że mamy inne poglądy? ok ale szanujmy się. Kościół bardziej kojarzy mi się z budynkiem i całą hierarchią ale to jest mój punkt widzenia. Nie mam nic do Katolików, do samych księży też nie. Znałem takich ludzkich, co wiedzieli jakie życie jest. Znam również takich co wszystkich starają się umoralniać a sami mają dzieci na boku, jeżdżą po alkoholu, publicznie kłamią... więc dla mnie Kościół jako księża (i cała hierarchia) nie spełniają swojego zadania. Natomiast Kościół jako wspólnota ludzi wierzących, wyznających i żyjących wg pewnych zasad moralnych etycznych itp to jest potrzebna ogółowi jak i jednostce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:54

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Bo księża jak i hierarchowie kościelni chyba o czymś zapomnieli, a zapomnieli o tym że to oni powinni służyć ludziom, {bo do tego są powołani} a nie na odwrót, zresztą tu leży też trochę wina i po stronie wierzących, bo pomijając już sam szacunek dla duchownej osoby trochę ludzie mylą Pana Boga z osobą księdza, jeżeli obrazi się na księdza, bądź samo zachowanie, czy jego życie osobiste rzutuje już że co niektórzy nie idą do Kościoła. Ksiądz to jest tylko człowiek i nigdzie nie jest napisane że nie można mu zwrócić uwagi jeżeli minął się z powołaniem, i właśnie przez takie przez wieki umacnianie hierarchów kościelnych w przekonaniu że to zwykli ludzie są dla nich, a nie na odwrót, trochę namieszało im w głowach.