Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

2086 odpowiedzi na ten temat

#221 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 21:53

No tak, ale najczęściej startują od zera dlatego, że nie nie chcą być na tej gospodarce :P

Kris jak jest rodzenstwo 4 dzieci to wszyscy na tej gospodarce nie zostana i ta trojka najstarsza musza od tego zera zaczynac.

Nie dla wszystkich gospodarka pisana jest.

@wodnyelfie akurat to te 1200 to nie mój wymysł tylko pewnych osób (które już nie pracują w firmie). Ja jak zaczynałem prace to za 600zł i chodziłem bo liczyłem że może kiedyś coś będzie lepiej zawsze to jakiś grosz zostawał (nie trzeba było dokładać do interesu). Teraz jak się sprawdziłem to i 1800zł na rączkę wyciągam

Moja siostra zalatwiona prace miala przez plecy, to zaczela prace od 1700zl netto teraz ma 2500netto
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Dzisiaj, 11:41
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2013 - 21:56

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ja akurat mam tę gospodarkę, a rodzeństwo woli mi czasem pomóc niż pracować tu zamiast mnie.

#223 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:03

Ludzie nie maja wyjscia. Ci co zostaja na domowiznach to im latwo, a ci co wiedza ze nie zostana na domowiznie to musza jednak startowac od zera

Dokładnie, tak było w moim przypadku. Ukończyłem szkołę. Wakacje jeszcze spędziłem na wsi bo ojcu pomagałem przy adaptacji stodoły, a od września do pracy w stolicy. Z domu to tylko ciuchy i pościel zabrałem. Nawet na wyjazd pożyczałem. W sumie jakby się tak zastanowić i przeliczyć rachunki to na czysto w kieszeni zostaje mi tyle samo co bym odkładał zarabiając na Warmii. Może niewiele więcej tu. Niestety nie każdy ma takich rodziców jakich chciałby mieć i wolę żyć na odległość. W sumie zaraz będzie półtora miesiąca od sprzeczki po której się do nich nie odzywam i oni do mnie też. Jak kasę potrzebowali to wiedzieli gdzie zadzwonić, a jak nie mają interesu to nic ich nie interesuje. Nawet nie zadzwonili zapytać się jak mi prawko idzie :(
Teraz nawet się rodzina odwróciła to naprawdę zaczynam się czuć samotny i po 2 latach bycia samotnikiem chciało by się mieć kogoś z kim można spotkać się i pogadać :unsure:
Wieczny kawaler ;)

#224 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:03

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach No widzisz jedni chca na gospodarce inni niechca a jeszcze inni nie maja wyjscia i musza. :rolleyes:

Ale dzisiejsze czasy sa takie ze ktos kto ma leb to kombinuje jak tylko moze byle miec pieniadze. A sa Ci co mysla i kase maja; bo dla nich inni pracuja.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#225 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:24

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Ciekawe macin87 jak byś musiał jeżdzić w jedną stronę 40 km i zarabiać 1800 to byś inaczej pisał . Ja mam 2100 i lipa jeżdżąc 40 w jedną stronę samemu :mellow:

@wodnyelfie akurat to te 1200 to nie mój wymysł tylko pewnych osób (które już nie pracują w firmie). Ja jak zaczynałem prace to za 600zł i chodziłem bo liczyłem że może kiedyś coś będzie lepiej zawsze to jakiś grosz zostawał (nie trzeba było dokładać do interesu). Teraz jak się sprawdziłem to i 1800zł na rączkę wyciągam

#226 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:33

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach 1500, 2000, czy 1200zl to juz nie gra rol,i jak masz zone i dziecko to trzeba zapierdzielac za kazdy grosz zeby dziecku bylo co do gara wlozyc.

Ale jak to mowia jak za zycia biede poznalas to inaczej do zycia podchodzisz, inaczej traktujesz te zarobione 1500zl , a jak jestes bogata to tego nie czujesz jak ktos inny niema na chleb.

Edytowany przez banan575, 06 grudzień 2013 - 22:35.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#227 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:35

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Moja średnia wypłata to ok 2200. Czasem więcej, czasem mniej się zarobi. Mnie w stolicy ratuje karta miejska. Za stówkę jeździsz czym chcesz i ile chcesz przez miesiąc, ale znów 600 za pokój ehhh
Ja na życie ok 1500zł potrzebuje. To 700 zostaje, ale trzeba kupić co jakiś czas jakiś ciuch, kosmetyki, wydać parę złotych na alkohol czy wyjazd na wieś lub inną formę rozrywki i tak naprawdę cały ch... zostaje. Jakbym teraz wpadł i dziecko miałbym na utrzymaniu to byłoby biednie.

Dlatego też robię prawko na tiry, bo z tej kasy nie wyżyje :(

biede poznalas to inaczej do zycia podchodzisz, inaczej traktujesz te zarobione 1500zl

Zgadza się. U nas w robocie Warszawiak jak przyjdzie to chwilę porobi i się zwalnia. Bo praca za ciężka, lub kasa za mała. A my Warmiacy (sporo Warmiaków tu pracuje) robimy bo kasa jest w porównaniu z tym co u nas oferowali :(

Edytowany przez samczyk1991, 06 grudzień 2013 - 22:40.

Wieczny kawaler ;)

#228 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 22:48

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Wiec zapamietajcie to sobie na zawsze gdy Twoja panna zajdzie w ciaze to nigdy to nie jest przymusem do slubu. Mozna na poczatku wziasc sobie tylko slub cywilny.

Bo nigdy nie wiadomo z jakim diabelstwem macie do czynienia i w jakie gowno mozecie wpasc.

Edytowany przez banan575, 06 grudzień 2013 - 22:50.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#229 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 00:40

A jak to jest żyć na maxa? Jeść brudnymi rękoma ,skakać po drzewach ,bić się z innymi itp? Tylko żeby nie było to życie na maxa do czasu ,a potem choroby ,nie zaraz śmierć ,bo to by zbyt pięknie było .

Kochana Ty masz chyba kompleksy, albo jakiś uraz z dzieciństwa sorry ale nic innego nie przychodzi mi do głowy... I nie musisz zaraz rzucać mi jakimiś niesmacznymi sugestiami, każdy wie co dla niego dobre, ja wolę wyciskać z życia co się da, korzystam, a jak ktoś woli życie w stylu zakonnicy to już jego sprawa...

Kiedyś żyło się jak pan za 3 tyś ? Ty chyba nie pamiętasz jak się żyło ? Pieszo zasuwałeś do PKS-u ,by w zatłoczonym dojechać gdziekolwiek . Domy chyba nie muszę pisać jak wyglądały kiedyś ,a jak dziś wyglądają ,jakie masz wygody itp? Nast. sprawa jaki sprzęt był na wsi ,chyba nie ma co porównywać co? Kiedyś dojarka to był luksus .

I tu się różnimy przystanek PKS był 0.5 km ode mnie, obecnie od 10 lat nie kursują autobusy do nas. Domy, warunki, wygody jak na tamte czasy było ok ciepła woda w kranie była, samochód też był...
Było 5-7 krów doiło się ręcznie i nikt się nie krzywdził...

Nie narzekam tylko jestem realistą nie chodzi mi o to czy była dojarka, fendt na podwórku etc. tylko chcę przez to powiedzieć, że wszystko się zmienia na gorsze ludzie na każdym kroku kombinują jak tu by zarobić na czyjejś krzywdzie nikt nie szanuje rolnika bo to bezrozumny robol

>podniesiemy ceny śruty, nawozów, paliwa etc.??
<a jak rolnik się zbuntuje i nie kupi??
>jak to nie kupi nie ma innego wyjścia będzie musiał kupić!!!

Wszyscy byli wniebowzięci jak dowiedzieli się że unia będzie dawała dopłaty do hektara, jaki był efekt?? wszystkie środki do produkcji podrożały kilkukrotnie żeby rolnik oddał to co dostał za darmo bo nie ma innego wyjścia!!! Trzeba być ślepym i bardzo naiwnym żeby tego nie zauważyć...

Oby nie było gorzej?? Będzie gorzej oszukaństwo, machlojki, nabijanie kieszeni "grubym rybom" się szerzy

Co do pracy w kraju: Siostra na wiosnę obroniła magistra, na wakacje wyjechali ze szwagrem do Anglii do pracy, po 2.5 mies przywieźli do domu 45 tys zł... Po przyjeździe zaczęli szukać pracy tutaj żeby dostać kredyt na mieszkanie, szwagier po miesiącu odpuścił pojechał do niemiec, siostra 2 mies szukała pracy w zawodzie - bezskutecznie...
W końcu poszperała w necie wypisała ponad 40 adresów laboratoriów, po trzech dniach biegania po nich nie znalazła nic, żadnej oferty, wszędzie wymagają stażu, a praktykantów nie chcą "bo trzeba ich na każdym kroku uczyć" to skąd do cholery wziąć ten staż???
Kilka dni temu dostała ofertę za 1300 zł w hotelu, gdzie pracowała podczas studiów i nie ma wyjścia jak na razie musi przyjąć lepsze to niż nic...

Tak jak mówi koleżanka banan tylko poprzez znajomości można załatwić coś konkretnego, kilka lat temu brat cioteczny starał się o pracę w firmie transportowej, pierwsze ich pytanie to jaki ma staż w zawodzie? koniec rozmowy... Ale na szczęście dzięki znajomemu matki, udało mu się załatwić robotę na żwirowni - pojeździł kilka miesięcy wrócił do tej samej firmy i przyjęli go, na żwirowni jeździł starą TATRĄ a w firmie gania tirem po całej europie... Taka to jest polityka u nas

Edytowany przez pedro2, 07 grudzień 2013 - 00:43.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#230 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 09:37

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Pedro ja nie mam żadnych kompleksów ,nawet przez myśl mi to nie przeszło . Z to Ty masz i to dużo ...Powiedz ,w domu już Cię słuchać nie mogą ,że tu tyle się udzielasz ? A podobno gadulstwo to domena kobiet ? :huh:
I na koniec ! W związku z tym ,że obecne czasy są złe i nic dobrego nie wróżą ,ja na Twoim miejscu zaczęła bym walkę z tym . Zacznij od nieopłacania internetu i nie udzielania się w nadmiarze ,bo nawet czytać się tak obszernych postów nie chce . Pozdrawiam Młodego Pana ,który mimo młodego wieku ,wie jak kiedyś było ,jak się żyło i jak to ludzie w ogóle nie narzekali . ;) Mi jest dobrze jak jest ,ponieważ zgrzeszyłabym jakbym napisała, że mi źle i na pewno lepiej żyje mi się jak moim rodzicom .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 10:21

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Jak się ma plecy to nawet stanowisko dla Ciebie specjalnie zrobią i wtedy nawet bez doświadczenia czy wykształcenia będziesz pracować -_-

Co do zarobków: czy to rzeczywiście źle wymagać wypłaty zapewniajacej godne, spokojnie życie do tzw.pierwszego? w porównaniu do krajów gdzie ludzie nie idą za niską stawkę do pracy tam wypłaty są wysokie i ludzie nie muszą ani się martwić kasą ani już tym bardziej się zastanawiać czy jak kupi to to mu braknie na tamto. Już o zasiłkach z urzędu skarbowego nie wspominając.

Edytowany przez WodnyElf, 07 grudzień 2013 - 10:42.

#232 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 11:58

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Każdy ma swoje zdanie i każdy inaczej wszystko postrzega, ja myślę racjonalnie, nie bujam w obłokach, a jeśli wg Ciebie wszystko wygląda inaczej to ok, obyś nie obudziła się z ręką w nocniku ;) Pozdrawiam

#233 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 12:45

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Też myślę racjonalnie i mam pewne granice w gonieniu za pieniądzem . Starcza mi od wypłaty do wypłaty ,nawet czasem coś odłożę i dziękuje Bogu ,że mam to co mam ,byle zdrowie dopisywało .
Ale rozumiem takich ludzi jak koleżanka Elf ,też swego czasu byłam w takiej sytuacji ,bo sensownej pracy brak ,a pracować chęci były ,by stać się niezależną osobą . Wiem też to ,że ludzie za grosze robią ,ale niech mi ktoś wytłumaczy ,dlaczego wybrali pracę,która jest niepewna ,za marne pieniądze jak przejąć gosp. rolne po rodzicach i w nim pracować ?
Żadna z moich koleżanek nie została na gosp . ,ale narzekać, narzekają że mało ich mężowie zarabiają ,bo one nie pracują . Przepraszam bardzo ,jak się chce żyć wygodnie ,gdzie nawet warzyw się nie posieję ,ponieważ się nie chcę i się kupi gotowe ,a to wszystko kosztuje .Jak kogoś stać ok ,niech kupuje ,ale często nie ma pieniędzy i chęci do pracy też nie ma, a wygodne życie kosztuje ,dlatego dziś coraz trudniej pokryć ludziom ich potrzeby . Te wygody ,które dziś ma przeciętny człowiek ,kilkanaście lata temu nawet się ludziom nie śniły .
Dziś wielu ludzi bolą rachunki za światło za wywóz śmieci itp. Kiedyś było lepiej ,ponieważ śmieci się wywoziło na dzikie wysypiska i nic to nie kosztowało . Tylko jakby nie ukrócili tego procederu ,to nie wiem jakby to i tak już zdewastowane środowisko wyglądało .

#234 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:11

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Polska jest jeszcze bardzo młodą demokracją i potrzeba czasu aby było jeszcze lepiej-ale będzie :wub: pozdrawiam !

#235 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:48

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach polska to biedny kraj. Bieda jest ze wszystkim, a najgorsza bieda to w sluzbie zdrowia.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#236 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 18:24

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Meg nie będziemy się spierać, ale nie zrozumiałaś o co mi chodzi, a mianowicie nie o sprawy materialne, wygody, luksus w domu i w obejściu tylko o to, że ludzie bardzo się zmienili każdy wypatruje interesu przy każdej możliwej okazji, żeby z kogoś zedrzeć i samemu się "nachapać" czyjąś krzywdą... Zaczynając od samego dołu od prostych, zwykłych ludzi po osoby rządzące interesami naszego państwa Ci są najgorsi co widać i słychać...

Podam przykład mojej mleczarni: ciągną mleko z litwy (dają im lepsze ceny niż nam) zamiast dać szansę swoim dostawcom, którzy ograniczają się z produkcją bo brakuje kwoty mlecznej... Nie ma nie wiadomo jakich oczekiwań tylko żeby dali szansę nam, a na pewno byśmy zapełnili tą brakującą ilość surowca, którą importują... Wiem, że to nie jest takie proste mleczarnia ma limit, jest limit krajowy i rządzi tym UE, ale nikt nie zada sobie trudu, żeby coś zrobić, bo przecież łatwiej jest ściągnąć wszystko zza granicy i nie chodzi tu tylko o mleko...

#237 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 18:37

Jak kogoś stać ok ,niech kupuje ,ale często nie ma pieniędzy i chęci do pracy też nie ma, a wygodne życie kosztuje ,dlatego dziś coraz trudniej pokryć ludziom ich potrzeby .

Święte słowa najlepiej tylko narzekać.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#238 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 19:47

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach narzekaja Ci co im sie nie chce robic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#239 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:03

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Pedro ,to że teraz drugi rok z rzędu grozi przekroczenie kwoty mlecznej ,to nie znaczy ,że jakby zwiększyli nam limity, to byśmy dużo więcej tego mleka nagle naprodukowali .Twoja mleczarnia sprowadza mleko z zagranicy ,ponieważ najwyraźniej ma możliwości przerobowe i chce wykorzystać dobrą sytuacje na rynku . Jak się zmieni ,a na pewno tak będzie ,wątpię że nadal będą kupować mleko z Litwy . My w danym roku jesteśmy w stanie o parę % zwiększyć swoją produkcję mleka ,ponieważ nie wierze ,że ten kto się w to bawi nie wykorzystuje swoich możliwości na maxa nawet jak przekroczy limit ,przy takich cenach za surowiec .

Narzekać każdy na coś narzeka ,taka natura człowieka ,ale róbmy to zgodnie z sumieniem .
Parę mądrych słów ... ;)

Edytowany przez Meg5, 07 grudzień 2013 - 20:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:28

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach Banan w służbie zdrowia nie ma biedy tylko jest zła organizacja , najpierw są pieniądze a potem jest leczenie .powinno wszystko być prywatne
najpierw leczenie a potem pieniądze z ubezpieczenia rozliczone za konkretne zabiegi lecznice