Polecane posty

JANCZAK1176    43

A dlaczego ,poszyłeś w remont ,wymiana uszczelki ,dotarcie zaworów ,planowanie głowicy ,jeszcze Byś parkotał MF. Bardzo tuleje posiadały ???.Nie zrozum mnie źle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Jezeli już przedmucha uszczelke raz to tylko kwestia czasu jak przedmucha kolejna, bez równania bloku i głowicy sie nie obejdzie, a zwlaszcza jeśli robi sie to dla siebie i chce sie mieć spokuj w trakcie sezonu potem


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Tak jak kolega nik23 napisał silnik tak czy tak musiałem wyjąć wiec zrobić raz porzadek mozna było to zrobić tanim kosztem ale lepiej zrobic porzadnie co prawda ciagnik wujka jego bedzie najbardziej bolała kieszeń bo to nie tani koszt ale bedzie spokój na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@dawid2m zapytaj w zakładzie ,co robią Twój silnik ,czy na wciśnięte tuleje dają gwarancje ,ze nie usiądzie .Bardzo mnie to ciekawi ,bo u nas żaden nie daje gwarancji ,mówi jak usiądzie to przywieź blok to splanujemy ,tłoki zbierzemy itp .Ja to nie dawno przerabiałem MF

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaptanluk    0

witam ja mam MF3125 ostatnio robiłem wtryski kupiłem nowe koncowki bo strasznie laly ale pompy nie zawoziłem do regeneracj ,w tamta zime to palił na tych starych wtryskach a teraz nie chce odpalic wcale li ciezko kreci a kupiłem nowy akumulator i nic a jak kreci to leci troszke dymu nie wiem co jest panowie pomuzcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Może ustawiłeś za duże ciśnienie na końcówkach ,masz słabą pompę wtryskową i nie może paliwo przebić na sprężynie iglicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Witam odebrałem silnik .co do gwarancji za usluge to niema ale gosciu powiedział ze jak by było cos nie tak to przywiezc i wiadomo ze było robione.

Ceny za części w zaokrągleniu

Pierścionki 150

Tuleje 290

Tłoki 770

Panewki 200

Komplet uszczelek 200

Tulejki korbowodowe 50

Zawory 170

Prowadnice 60

Robocizna za planowanie bloku i głowicy wciskanie tulei i remont głowicy i szlif wału 1400zł.

pompa paliwowa była ok gosciu tylko przejrzał i wymienił to co było potrzeba 250zł

jeszcze tylko wtryski musze zawiezc do ustawienia bo maja zamałe cisnienie powinno byc 210 mam ustawione 180

W sobote bede sie starał go odpalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Luknij pompę wodną ,ja bym ją też wymienił ,moja uwaga jak, będziesz robił pierwszy rozruch ,to radze beż termostatu .Po 5 lub 10 mtg ,możesz zamontować i odpowietrz nagrzewnice .Byłem światkiem takich sytuacji ,płyn w chłodnicy ,a ciągnik zaczyna dymić ,lup gaśnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Silnik już złożony. Chodzi bez drgań. Ciśnienie oleju takie, że brakło skali na manometrze (ponad 4 bary). Pali od strzała :)

Jaki olej polecacie do skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj