Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3070 nie odpala

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:20

Massey Ferguson 3070 nie odpala i jak chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3070 nie odpala Dzisiaj, 15:54
  •  

#22 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:48

Massey Ferguson 3070 nie odpala Pisales ze wymieniane byly koncowki....i rozumiem ze od tamtej pory zaczely sie klopoty, moze pompa nie daje odpowiedniego cisnienia?? (bo pompa nie byla sprawdzana??) jesli tak to na Twoim miejscu chaupniczym sposobem-wyciagnac wtrysk i podlaczyc go pod pompe abys widzial jak rozpyla, i tak sprawdzic kazde wyjscie z pompy :)

#23 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:28

Massey Ferguson 3070 nie odpala

Pisales ze wymieniane byly koncowki....i rozumiem ze od tamtej pory zaczely sie klopoty, moze pompa nie daje odpowiedniego cisnienia?? (bo pompa nie byla sprawdzana??) jesli tak to na Twoim miejscu chaupniczym sposobem-wyciagnac wtrysk i podlaczyc go pod pompe abys widzial jak rozpyla, i tak sprawdzic kazde wyjscie z pompy :)

Końcówki były sprawdzone (jedna albo dwie w ogóle nie dawały paliwa, nie pamiętam) i wymienione. Teraz rozpylają dobrze.

Kręci na rozruszniku, puszcza dyma, a nie odpala. Próbowaliśmy dzisiaj wszelkich sposobów by go odpalić i nic. No i dzisiaj ze znajomym doszliśmy do wniosku, że albo siadły pierścionki na tłokach i nie ma kompresji, albo to wina zaworów. Będziemy kombinowac dalej.

Edytowany przez dawid2m, 12 styczeń 2014 - 19:31.

#24 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:00

Massey Ferguson 3070 nie odpala Załatw przyrząd do pomiaru kompresji , majom w zakładach naprawczych pomp wtryskowej .W najprostszy sposób będziesz wiedział .A pompę wtryskową sprawdzałeś na stole ,u pompiarza.???

#25 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:50

Massey Ferguson 3070 nie odpala jestem na etapie generalnego remmontu silnika,uszczelka pod głowica miala przedmuchy wiec za tym idzie planowanie bloku i głowicy juz sa w zakładzie,pompe zawiozłem do sprawdzenia jeszcze nic na jej temat niewiem ,pierscienie i tuleje niemiały znacznego zuzycia ale jak juz robic to raz ,za ok 2 tygodnie bede miał zrobiony blok głowice korbowody posklaqdam w całosc to opisze wszystko co i jak i ile kosztowało :D

pozatym trzeba było postawic krok do przodu ... bo układ paliwowy to był juz tak dokladnie sprawdzony ze po nocach sie snił :D

#26 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 08:14

Massey Ferguson 3070 nie odpala A dlaczego ,poszyłeś w remont ,wymiana uszczelki ,dotarcie zaworów ,planowanie głowicy ,jeszcze Byś parkotał MF. Bardzo tuleje posiadały ???.Nie zrozum mnie źle .

#27 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:32

Massey Ferguson 3070 nie odpala Jezeli już przedmucha uszczelke raz to tylko kwestia czasu jak przedmucha kolejna, bez równania bloku i głowicy sie nie obejdzie, a zwlaszcza jeśli robi sie to dla siebie i chce sie mieć spokuj w trakcie sezonu potem
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#28 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:58

Massey Ferguson 3070 nie odpala Tak jak kolega nik23 napisał silnik tak czy tak musiałem wyjąć wiec zrobić raz porzadek mozna było to zrobić tanim kosztem ale lepiej zrobic porzadnie co prawda ciagnik wujka jego bedzie najbardziej bolała kieszeń bo to nie tani koszt ale bedzie spokój na lata

#29 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:08

Massey Ferguson 3070 nie odpala @dawid2m zapytaj w zakładzie ,co robią Twój silnik ,czy na wciśnięte tuleje dają gwarancje ,ze nie usiądzie .Bardzo mnie to ciekawi ,bo u nas żaden nie daje gwarancji ,mówi jak usiądzie to przywieź blok to splanujemy ,tłoki zbierzemy itp .Ja to nie dawno przerabiałem MF

Edytowany przez JANCZAK1176, 28 styczeń 2014 - 09:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kaptanluk

kaptanluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:56

Massey Ferguson 3070 nie odpala witam ja mam MF3125 ostatnio robiłem wtryski kupiłem nowe koncowki bo strasznie laly ale pompy nie zawoziłem do regeneracj ,w tamta zime to palił na tych starych wtryskach a teraz nie chce odpalic wcale li ciezko kreci a kupiłem nowy akumulator i nic a jak kreci to leci troszke dymu nie wiem co jest panowie pomuzcie .

#31 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:41

Massey Ferguson 3070 nie odpala Może ustawiłeś za duże ciśnienie na końcówkach ,masz słabą pompę wtryskową i nie może paliwo przebić na sprężynie iglicy .

#32 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:44

Massey Ferguson 3070 nie odpala Może rozrusznik już trzeba robić skoro na nowym aku słabo kręci

#33 Share kaptanluk

kaptanluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 16:14

Massey Ferguson 3070 nie odpala rozrusznik jest ok szcztotki nowe tulejki tez

a jakie powinno byc cisnienie ustawione na wtryskach ?

#34 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:40

Massey Ferguson 3070 nie odpala Tam coś znajdziesz ,podobny model MF 3120 ,klikasz w MF i są modele ciągników

http://www.spencerdi...e=11&Model=3050

Edytowany przez JANCZAK1176, 29 styczeń 2014 - 20:48.

#35 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:27

Massey Ferguson 3070 nie odpala Witam odebrałem silnik .co do gwarancji za usluge to niema ale gosciu powiedział ze jak by było cos nie tak to przywiezc i wiadomo ze było robione.
Ceny za części w zaokrągleniu
Pierścionki 150
Tuleje 290
Tłoki 770
Panewki 200
Komplet uszczelek 200
Tulejki korbowodowe 50
Zawory 170
Prowadnice 60
Robocizna za planowanie bloku i głowicy wciskanie tulei i remont głowicy i szlif wału 1400zł.
pompa paliwowa była ok gosciu tylko przejrzał i wymienił to co było potrzeba 250zł
jeszcze tylko wtryski musze zawiezc do ustawienia bo maja zamałe cisnienie powinno byc 210 mam ustawione 180
W sobote bede sie starał go odpalić :D

#36 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:49

Massey Ferguson 3070 nie odpala Luknij pompę wodną ,ja bym ją też wymienił ,moja uwaga jak, będziesz robił pierwszy rozruch ,to radze beż termostatu .Po 5 lub 10 mtg ,możesz zamontować i odpowietrz nagrzewnice .Byłem światkiem takich sytuacji ,płyn w chłodnicy ,a ciągnik zaczyna dymić ,lup gaśnie .

#37 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:00

Massey Ferguson 3070 nie odpala Silnik już złożony. Chodzi bez drgań. Ciśnienie oleju takie, że brakło skali na manometrze (ponad 4 bary). Pali od strzała :)
Jaki olej polecacie do skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:10

Massey Ferguson 3070 nie odpala i wiesz co było przyczyną że nie odpalał??