Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3070 nie odpala

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:15

Massey Ferguson 3070 nie odpala Witam.
Mam taki problem z moim MF 3070. Kupiłem go miesiąc temu. Wszystko było pięknie przez 2 tygodnie aż do czasu, gdy pewnego dnia chcę go odpalić a on kręci, kręci rozrusznikiem i nie odpala. Odpalałem go "z pociągu" i jakoś poszło. Próbowałem odpalić go używając "samostartu" - też się udało. Gdy ciągnik chodzi, wszystko jest ok - chodzi równo, nie puszcza dymów. Ale gdy się go zgasi i ponownie chce sie go zapalić po paru minutach, to kręci rozrusznikiem lecz nie odpala. Wygląda to tak, jakby niby był zapowietrzony. Odpowietrzałem go niejednokrotnie, ale problem się ciągle powtarza. Ma włożone nowe wtryski, wyregulowane ciśnienie paliwa oraz dostał nowy akumulator.
Co może być przyczyną nieodpalania? Czyżby układ paliwowy zasysał gdzieś powietrze? Czemu na początku odpalał, a teraz nagle przestał?

Edytowany przez dawid2m, 01 grudzień 2013 - 18:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3070 nie odpala Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share Odys2011

Odys2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:26

Massey Ferguson 3070 nie odpala nie odpalaj go na zaciąg bo zatrzesz zębatki może masz coś z pompą wtryskową na jaki kolor kopci jak go odpaliłeś ?

Edytowany przez Odys2011, 01 grudzień 2013 - 18:27.

#3 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:33

Massey Ferguson 3070 nie odpala Może być coś z układem paliwowym sprawdz czy szkło jest dobrze przykręcone czy dobrze uczelki są ułożone na szkle moze byś jeszcze coś w pompie paliwoweja z ciągu nigdy nie pal go ma smarowane sprzegło pod ciśnieniem

Wymień filt paliwa niewielki koszt u mnie w 3p tak było nie chiał palić

#4 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:41

nie odpalaj go na zaciąg bo zatrzesz zębatki może masz coś z pompą wtryskową na jaki kolor kopci jak go odpaliłeś ?

Na siwo.

Wymień filt paliwa niewielki koszt u mnie w 3p tak było nie chiał palić

Od razu wymieniłem filtr paliwa na nowy.

Edytowany przez dawid2m, 01 grudzień 2013 - 18:50.

#5 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:52

Massey Ferguson 3070 nie odpala to gdzieś musi łapać powietrze sprawdz dobrze przy filtrze

#6 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:54

Massey Ferguson 3070 nie odpala Sprawdzę i napiszę co i jak.

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 grudzień 2013 - 17:08.
Cytowanie poprzedniego posta

#7 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 23:53

Massey Ferguson 3070 nie odpala Sprawdź przewody paliwowe a dokladnie to łaczenia , tam są chyba takie same gumowe uszczelniacze jak w polskich licencyjnych MFach albo zawór zwrotny nie trzyma

#8 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 19:32

Massey Ferguson 3070 nie odpala U mnie było identycznie jak u ciebie, przepatrzyłem wszystko, przewody, filtry itd. okazało się że padła pompka paliwowa, wymieniłem ją i teraz już wszystko gra:)

#9 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:49

Massey Ferguson 3070 nie odpala W pompce zasilajacej sa dwa zaworki, jeden ma zamykac by paliwo nie wracalo do baku a drugi by nie mieszalo sie w pompce, mialem raz taki problem, tyle ze mi jak sie zapowietrzyl to juz nie zapalil, proponuje nowa pompke zasilajaca lub porzadne czyszczenie starej ale na czyszczenie gwarancji niedaje.

Ps u siebie rozebralem wydmuchalem kompresorem i dziala juz drugi rok bezproblemowo. Tylko po grzebaniu w pompce odpowietrz uklad
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#10 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 07:38

Massey Ferguson 3070 nie odpala Pompka może być przyczyną ale nie musi a nowa ile kosztuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 08:25

Massey Ferguson 3070 nie odpala Okolo 100zl
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#12 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 12:55

Massey Ferguson 3070 nie odpala Ciągnik jest wuja a ja poprostu sie tym zajmuje, sprawdze jeszcze raz w sobote wszystko dokładnie moim przypuszczeniem jest ta pompka bo juz tyle razy wszystko przepatrzyłem i to samo ,jeszcze jest czasem tak ze jak juz go odpale pojade orać popracuje nim z godzine i nagle się zapowietrza (gaśnie) i tak nagle nie to ze schodzi z obrotów tylko nagle gaśnie.ale czemu było wszystko ok jak był kupiony ,palił od razu i chodził pare razy cały dzień w polu i też było ok.słyszałem ze te pompki są bardzo awaryjne to prawda?

#13 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 14:01

Massey Ferguson 3070 nie odpala najlepiej podłącz przez przezroczysty wężyk paliwo z bańki i będziesz widział czy ciągnie paliwo czy może łapie powietrze

#14 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 16:17

Massey Ferguson 3070 nie odpala Nie tyle sa awaryjne tylko w baku zdarza sie ze sa roznego rodzaju paprochy, i gdzies musiales dobrze potrzasnać traktorem i sie zmaciły a do wezyka je zassalo. Ja mialem lepsze przeboje z kombajnem mf 187. Pompe, wtryski wozilem do naprawy, filtry zmienialem, pompki żasilajace i dalej nic. Az pewnego dnia calkiem stanal i juz wogole ńie odpalil. A ze bylo to w sezonie to grzebalismy w czym sie dalo. I zaciekawilo mnie czy idzie paliwo z baku i sprobowalem dmuchnac do rurki żeby uslyszec bulgotanie w baku. Chociaz dmuchalem z calej sily niepomoglo niedalem rade przepchnac. Wiec zdjelismy bak i okazalo sie ze 5 cm na dnie w baku bylo badziewa, kombajn byl 7x rocznik. Ale przyczyna klopotu byla wyzej, te rurki jak wychodza z baku tam jest skrecanie ( laczenie) i takie zwezenie i tam zalepilo tymi dziadami. Jak to zrobilismy to mial niesamowite kopyto a ja 3 lata takim mulem jezdzilem.

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:51

Massey Ferguson 3070 nie odpala Też tak miałem w MF 3060 że gasł znienacka pomogło zrobienie smoka w zbiorniku na końcu rurki zasysającej paliwo. Sprawdź jeszcze sitko w pompce czy czyste jest ono pod tym dekielkiem półokrągłym na górze pompki przykręcony na jedną śrubkę na pewno są tam jakieś ,,gluty" itp. chyba że ktoś tam czyścił ale mało prawdopodobne uważam że to powinno pomóc skoro przejrzałeś całą instalację paliwową poza tymi rzeczami

#16 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:01

Massey Ferguson 3070 nie odpala Wymieniłem przewód od baku do pompki, przejżałem jeszcze raz układ paliwowy, wyczyściłem zbiornik.
Lecz mimo tego, że ciągnik jest silny, to kopci i trochę kiepsko odpala. Poza tym jest wszystko ok. Ciagnik ma przejechane 7600mtg - to chyba należy mu się remont silnika...?

#17 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2244 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:02

Massey Ferguson 3070 nie odpala no ostatnie, w co mozna wierzyć w używanym ciągniku to licznik motoodzin.... jak dobrze ciągnie i oleju nie ubywa to silnik raczej dobry. Sprawdzić tylko pompe wtryski i przewody

#18 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:02

Massey Ferguson 3070 nie odpala Wylej paliwo ze zbiornika i leć po verve lub dynamica i wtedy zobacz. Może coś się zmieni... Dlaczego nie wymieniłeś pompki?

#19 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:37

Massey Ferguson 3070 nie odpala Możliwe że masz problem z łopatkami pompy paliwowej rotacyjnej (MIELI PALIWO) .Spróbuj odkręcić ten dekielek boczny pompy na cztery śrubki kluczyk 8 ,a w nim też siedzi sitko dokładnego oczyszczania ,uważaj na ten zaworek , po odkręceniu dekielku ukazom się łopatki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:57

Możliwe że masz problem z łopatkami pompy paliwowej rotacyjnej (MIELI PALIWO) .Spróbuj odkręcić ten dekielek boczny pompy na cztery śrubki kluczyk 8 ,a w nim też siedzi sitko dokładnego oczyszczania ,uważaj na ten zaworek , po odkręceniu dekielku ukazom się łopatki .

Odkręciłem na samym początku, sikto wyczyszczone także tam powinno być ok.

Dlaczego nie wymieniłeś pompki?

Pompkę wymieniłem na nową (oczywiście chodzi o tą pompkę "ręczną" z prawej strony silnika) ;)