F312

Na co zwrócić uwage przy zakupie używanej dyskówki

Polecane posty

F312    0

Witam.

 

Mam zamiar zakupić używaną kosiarkę dyskową 2.70 - 2.80 m.

Chciałbym się dowiedzieć na jakie elementy warto zwrócić uwagę oraz jaką markę polecacie?

 

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

miałem kunh , taką z kondycjonerem bardzo dobra maszyna a uważaj przede wszystkim czy nie ma luzów na dyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odświeżę trochę temat ponieważ od dłuższego czasu rozglądam się za używana dyskówką o szerokości od 2.40 do 2.80m i wychodzę z pytaniem do was. Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy lepiej jak ma po 2 czy 3 noże na dysku? Jakie dyski są lepsze owalne, okrągłe czy trójkątne? I jak to jest z tym centralnym zawieszeniem?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

2 albo 3 noże to w koszeniu niema różnicy ewentualnie jak zarąbiesz w kamień to jest różnica bo gdzieś 10 zł jeden kosztuje co do kształtu dysku to wymysł producenta a co do tego centralnego zawieszenia to jak najbardziej na nierówne łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dzięki za podpowiedz. Czyli u mnie przemawia kosiarka z centralnym zawieszeniem bo nie wszystkie łąki równe. Co jeszcze moglibyście podpowiedzieć? Co sprawdzić ?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ślizgi czy nie zjechane mocno, tak samo dyski a przede wszystkim listwa tnąca czy nie jest pęknięta bądź zgięta, po za tym czy nie jest spawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Taka z centralnym zawieszeniem to będzie trochę kosztować,

kupić kosiarkie dyskowo to duże ryzyko,ja kupiłem 3 lata temu Fela 240sm,z bocznym zawieszeniem ,ogólnie dobrze kopiuje teren,ale jak padła skrzynia przekładniowa to więcej kosztowała niż kosiarka 5000tys .każdy tryb 500zł,łożysko 100zł.sprzedałem na złom za 600zł,teraz mam krone nową 280 z centralnym,części do krone są tańsze.

woleł bym samasza nową niż zachodnią starą,kolega kupił potingier nowa cat 260 ,to była żle złożona ,zetor 100KM nie mógł jej rozkręcić,więc sprzedeł dalej,wyglądała wzorowo.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

2 albo 3 noże to w koszeniu niema różnicy ewentualnie jak zarąbiesz w kamień to jest różnica bo gdzieś 10 zł jeden kosztuje co do kształtu dysku to wymysł producenta a co do tego centralnego zawieszenia to jak najbardziej na nierówne łąki

Nóż kosztuje ok 6 zł nie 10 a po drugie dyski na 3 noże mają mniejsze obroty i z tego co wiem to tylko Vicon robi na 3 noże i tam dysk ma 2,8 tyś obr/min. a np; w Sipma 3,2tyś obr/min.

Mam Vicona DMP 3200( w galerii) i nawet Zetor 3320 daje z nią rade(ma ciężko) polecam ten model.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

mam vicon 2.4m DMP 2401 TC z 2005r na sprzedaż stan bdb zapraszam na oględziny 511155042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Osobiście zastanawiam się nad Niemeyer-em 260 SM mam taką blisko i nałkiem nie żle wygląda. Miał ktoś stycznośc z taką i mógłby coś o niej powiedzieć?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28
Napisano (edytowany)

Mały of topic. Może wiecie ile mógłbym wziąć za kosiarkę dyskową KUHN GMD66 Select w bardzo dobrym stanie z 2006r. ?

Edytowano przez Matiboos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

ptaszyna

 

a co ty sipme porównujesz do wicona

 

Zastanawiałem się czemu Vicon robi na 3 nożach a większość na 2 i akurat mi wpadły dane techniczne sipmy a dane mojego Vicona mam w instrukcji i z tego wynika że w Viconie są niższe obr. dysków a jakie to ma znaczenie to zbytnio nad tym nie rozmyślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Obroty dysków mają duże znaczenie przy niskiej trawie. Podmuch powietrza od dysków pochyla trawę przez co przy niskiej runi łąki występują tzw. strzygi. Firmy produkujące kosiarki pracują nad rozwiązaniami mającymi na celu zmniejszenia lub wyeliminowaniu tego zjawiska. Np. vicon ma 3 noże KUHN wprowadził belkę tnącą optidisk w której odległości między dyskami są zmniejszone dzięki czemu nie ma owych strzyg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ciekawa info. chociaż zastanawia mnie czemu montują skręcone nożyki co tworzy mały wiatraczek, ale działa to tak że powietrze jest zasysane od dołu pod dmuch*jąc trawę nad dyskiem przez co lepiej nad nim przepływa. Ale fakt jest taki że pole po dyskówce wygląda dużo lepiej jak po rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest taka sprawa w mojej kosiarce niemeyer sm 260 że ciągle czaskają noże a my już ją z 4 razy razkręcaji i składali i dalej czaskają. jak możecie jakoś doradzić jak ustawić dyski to bende wdzięczny. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jak masz dwa noże na dysku to ich się nie ustawia chyba że przestawiłeś na trybach, może masz nożyki za długie bo są różne długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

jest taka sprawa w mojej kosiarce niemeyer sm 260 że ciągle czaskają noże a my już ją z 4 razy razkręcaji i składali i dalej czaskają. jak możecie jakoś doradzić jak ustawić dyski to bende wdzięczny. pozdro

Kolego napisz do mnie na PW to Ci wszystko wytłumaczę, bo sam mam kosiarkę Niemeyera SM 260.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukecki    1
Dnia 16.05.2014 o 14:12, AlaCapone napisał:

Kolego napisz do mnie na PW to Ci wszystko wytłumaczę, bo sam mam kosiarkę Niemeyera SM 260.

@AlaCapone mógłbyś kolego wytłumaczyć o co chodzi bo mam ten sam problem a nie mogę napisać do ciebie na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj