Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

Zauważcie że cały świat nie kręci się wokół grzebania w ziemi. Prędzej wokół ropy gazu i innych bogactw naturalnych. A ukraina i tak bedzie produkować na swoich polach, czy w uni czy poza nią. Chyba lepiej ich mieć po swojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przecież już teraz się mówi że niezbędny jest szereg reform aby Ukraina przystąpiła do wspólnoty. Reformy to nic innego jak przykręcanie śruby, znając usposobienie i charakter Ukraińców to tylko kwestia czasu jak powstanie następny majdan i wszyscy proeuropejscy przedstawiciele wyjadą na taczkach. Sami zobaczcie jak Ukraina jest nieprzewidywalna w 2005r prorosyjski Kuczma obalony poprzez pomarańczową rewolucje. Prezydentem Juszczenko (kierunek zachód) jedna kadencja 5lat, Tymoszenko premierem zaledwie 3lata. W międzyczasie wyborach prezydenckich wygrywa Janukowicz i zwrot na wschód Tymoszenko jako niewygodna ląduje w pace. 2013/14r rewolta i zwrot na zachód i to wszystko w zaledwie dziesięciu latach. Wątpliwe aby Unia pompowała kasę w tak nieprzewidywalny kraj, może jakaś umowa stowarzyszeniowa aby otworzyć sobie rynki zbytu w zamian za mgliste obietnice przyjęcia ''kiedyś'' do wspólnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do życia na Ukrainie jak i Rosji to nie ma tam podziału na bogatych średnich czy biednych, są po prostu albo bardzo biedni, albo bardzo bogaci (choc oni stanowią bardzo mały procent) bieda wszędzie aż piszczy, wystarczyło by tylko przejechac sie tam na wakacje, np Krym, po drodze zobaczycie wszystko, jest tam jakk kiedyś w Polsce, kto przyjechał z USA do nas mógł życ jak król, tam dużo zarobił u nas wszystko było tanio, tak samo jest na Ukrainie, za grosze możemy tam pojechac na wakacje i nieźle na nich życ. Można również stwierdzic że Ukrainia Białoruś czy Rosja to jedno i to samo, pozostałości po ZSRR, tak Polska też w nim była ale na szczęście sie od tego odbiliśmy i unia jako tako nas wyprowadziła do przodu choc biurokracja i nasz rząd robi wszystko żeby zniszczyc to co mamy, sprzedając lasy, ziemie obcokrajowcom czy bardzo duże złoża miedzi lub gazu za bezcen, oczywiście mówi sie że Europa, wszystko jest wspólne, trzeba sie dzielic, ale juz teraz można powiedziec ze nie mamy nic ;) wielkie sklepy, markety, stacje paliw, firmy to kapitał " z za granicy", bardzo dobre stwierdzenie jest że Niemcy I wś wygrali 100 lat później, kiedy my siedzielismy pod rządami Rosji oni sie rozwijali.. no ale cóż.

Co do Ukrainy, osobiście uważam że lepiej by było gdyby została przy Rosji, w tym roku z tego co obiło mi się o uszy wyprodukowali 16mln t kuku ? nie chce myslec co by się stało za 20 lat kiedy na prawdę wezmą sie za robote i zaleją nas swoim towarem, już w tym roku jedna z firm Polskich kupiła u nich tysiące ton QQ co odbiło sie na cenie krajowej, innym tematem jest to że przecież Chińczycy mają na Ukrainie kilka mln hektarów, tyle że oni tego potrzebują wiec to by pewnie poszło do nich, choc nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

??? konkrety pod jakim względem korzystne!!!

 

Przecież napisał że "może NIE być korzystnie"...

 

 

Tak poczytałem te wywody i się dziwię co wy tacy antyrosyjscy.. To co napiszę będzie brzmiało jak wypowiedź "wysłannika z Moskwy" i u nie jednego spowoduje "dul bópy" ale nie, po prostu to moje spostrzeżenie i światopogląd, nikt nie musi się z tym zgadzać.

Historia jest trudna, Polacy ciągle wypominają a to Katyń, a to Stalina, a to inne akcje. Tylko ja się zapytam- czy łatwiej się dogadać z niemcem czy z ruskim którym jakby nie patrząc ma słowiańskie pochodzenie? Nie jestem całkowitym zwolennikiem "rassijy" ale zamiast się patrzeć na żydomasoński twór jakim jest UE (zaraz będą gromy- "jaki twór, co on bredzi"... odsyłam do internetu, takie filmy jak "wezwanie do przebudzenia" to nie jakieś jaja tylko niestety smutna rzeczywistość) powinniśmy przyjaźnić się z Rosją. Ale przyjaźnić nie w sensie że oni nam przysyłają rządzących, bo tak to było za "sajuza" że Moskwa nam dyktowała władzę ale z dystansem i wzajemnymi korzyściami. W tej kwestii Korwin (nie jestem Korwinowcem, po prostu podoba mi się ten pogląd) ma racje że Rosja, Białoruś, Polska i kraje nadbałtyckie powinny się trzymać razem...

 

Inna kwestia że Putin to "chłop z jajami" czego nie można powiedzieć o socjalistach z brukseli czy z usa. I to nie jest jakiś oszołom. To były oficer KGB który na trzeźwo ocenia rzeczywistość i wie do jakich granic można się posunąć. Co do samej Rosji to sam z siebie piękny to kraj... jeśli ktoś chce pooglądać co i jak to jest taka strona English Russia, są tam fotoreportaże z Rosji i krajów byłego ZSRR. I jak się wejdzie w odpowiedni dział to widać że odkąd Putin jest u sterów władzy to Rosja zmienia się na lepsze.

 

 

 

Co do samego wejścia to jestem na NIE. I ze względów czysto ekonomiczno-gospodarczych jak i osobistych. Miałem ukraińców za sąsiadów, swołocz jakiej mało... Najpierw niech znormalnieją, potem można z nimi rozmawiać. A za (tfu) banderę należy ich olać w pi... a nie pomagać nie wiadomo po co i świeczki palić... krzyżyk na drogę co najwyżej.

  • Like 1

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Dzisiaj polityka działa na rzecz kapitału a nie dla lepszego życia ludzi. Wszystkie działania sa podporzadkowane kasie a nie dobru jednej czy drugiej strony. Ukraińcy to ofiary tego co sie dzieje. Oni przegraja nie ważne co zrobia. Wygra kapitał jak nie ze wschodu to z zachodu a prawdopodobnie to juz dawno ustalili jaki bedzie podział bo żadna strona nie chciała ustąpic a Janukowycz sam kradł i nie chcial sie podzielić. Więc zrobili to z jego pominieciem.

Na Ukrainie siedzieli na tym majdanie i tak przepychali sie z milicja tylko że to do niczego nie prowadziło więc podsycili atmosferę wykorzystujac do tego tzw. "Prawy Sektor" a moze jeszcze kogos innego nawet zwykłych kiboli bo im dużo nie trzeba , ważne żeby komus dokopać a komu i za co to juz mniej ważne. Owszem duzo ludzi jest tam bo wierza ze cos sie zmieni ale oni nie maja siły przebicia.

Jak by nie było Ukraina została sprzedana zanim sie obejrzą beda mieli nowoczesne markety pełne półki , moze jakies fabryki ale oni będa tam tylko robolami tak jak i my.

Nie ma juz czagoś takiego jak interesy państw bo te państwa działaja teraz w imieniu korporacji. Widać to wyraźnie teraz jak trzeba było nałożyć na Rosje sankcje nikt sie nie wyrywa , każdy kalkuluje i będzie sie układał z wrogiem tylko dla kasy. Chiny były bee do póki były biedne a teraz każdy im w d*pe włazi i nie patrzy juz na prawa człowieka a nawet przyklada swoje 3 grosze do wykorzystywania ludzi.

Sztucznie utrzymuje sie podziały w społeczeństwie a jak trzeba to skłóca sie całe narody po to aby nie myślały i nie mowiły jednym głosem. Było tak i jest ze jednostki rządzą milionami i myślicie ze tak łatwo ktos odda władze zrezygnuje z przepychu dla ogółu. NIe bo ludzie to wredne bydlęta bez skrupułów i jak tylko widza czyjąś słabosć to nie pomogą tylko wykorzystają to dla własnych celów . Po prostu mamy w genach samozniszczenie i jest to tylko kwestią czasu bo środki do tego juz mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w Polsce są ziemie 1 klasy i każdy kto ma takie ziemie wie jakie są problemy z uprawą kosztu uprawy nie zawsze rekompensują plony, ja 150 km ciągnikiem ciągam na 3 i 4 klasie 5 skib a znajomi na 1 ledwo 4 skib ciągną a uprawa przełóż uprawę o 1 dzień słoneczny to takie kamieniołomy się z tej ziemi robią ze żaden agregat tego nie rozbije !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kolego ągrotechnic teoretycznie masz racje.... Ale my się z ruskimi nie do gadamy po prostu nie mamy ,,argumentów.''...

Nie martwcie sie Ukraina predko do nas nie dołączy bo ruskie na nie pozwolą.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że "może NIE być korzystnie"...

 

 

Tak poczytałem te wywody i się dziwię co wy tacy antyrosyjscy.. To co napiszę będzie brzmiało jak wypowiedź "wysłannika z Moskwy" i u nie jednego spowoduje "dul bópy" ale nie, po prostu to moje spostrzeżenie i światopogląd, nikt nie musi się z tym zgadzać.

Historia jest trudna, Polacy ciągle wypominają a to Katyń, a to Stalina, a to inne akcje. Tylko ja się zapytam- czy łatwiej się dogadać z niemcem czy z ruskim którym jakby nie patrząc ma słowiańskie pochodzenie? Nie jestem całkowitym zwolennikiem "rassijy" ale zamiast się patrzeć na żydomasoński twór jakim jest UE (zaraz będą gromy- "jaki twór, co on bredzi"... odsyłam do internetu, takie filmy jak "wezwanie do przebudzenia" to nie jakieś jaja tylko niestety smutna rzeczywistość) powinniśmy przyjaźnić się z Rosją. Ale przyjaźnić nie w sensie że oni nam przysyłają rządzących, bo tak to było za "sajuza" że Moskwa nam dyktowała władzę ale z dystansem i wzajemnymi korzyściami. W tej kwestii Korwin (nie jestem Korwinowcem, po prostu podoba mi się ten pogląd) ma racje że Rosja, Białoruś, Polska i kraje nadbałtyckie powinny się trzymać razem...

 

Inna kwestia że Putin to "chłop z jajami" czego nie można powiedzieć o socjalistach z brukseli czy z usa. I to nie jest jakiś oszołom. To były oficer KGB który na trzeźwo ocenia rzeczywistość i wie do jakich granic można się posunąć. Co do samej Rosji to sam z siebie piękny to kraj... jeśli ktoś chce pooglądać co i jak to jest taka strona English Russia, są tam fotoreportaże z Rosji i krajów byłego ZSRR. I jak się wejdzie w odpowiedni dział to widać że odkąd Putin jest u sterów władzy to Rosja zmienia się na lepsze.

 

 

 

Co do samego wejścia to jestem na NIE. I ze względów czysto ekonomiczno-gospodarczych jak i osobistych. Miałem ukraińców za sąsiadów, swołocz jakiej mało... Najpierw niech znormalnieją, potem można z nimi rozmawiać. A za (tfu) banderę należy ich olać w pi... a nie pomagać nie wiadomo po co i świeczki palić... krzyżyk na drogę co najwyżej.

ja też znam ludzi z ukrainy ostatni gościłem ich u siebie i to nieprawa co wypisujesz nie można wszystkich wrzucać do jednego garnka bo w Polsce też są zaj,...by i przez pryzmat tych paru oszołomów zachód uważa nas za złodziej i morderców , a putin to kawał skur ....ysyna stoi na czele rosyjskiej mafii tam nie ma demokratycznych wyborów tam on wybiera kto ma wejść do władzy i na ukrainie było o samo mafiia zrobiła z janukowycza prezydenta oni się bogacili a ludzie ledwo wiążą koniec z końcem tam niema rolnika tam są oligarchowie tak ukraińcy ich nazywają z ponad 200000 hektarami na łeb sprawdz w słowniku co znaczy oligarchia

Edytowano przez krystianwarowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

panowie ile użytkowników tyle będzie opinii jeden mówi że wejdzie drugi że nie wejdzie a trzeci że ma to w d....... :D

ja osobiście sądzę że w przyszłości jeżeli Unia się nie rozsypie to ukraina wejdzie i wtedy jak dopłaty ruszą to będzie nie ciekawie u nas z cenami. Ale już w tedy będzie za puźno i wtedy będziemy wsopinać te czasy jak to było dobrze a ile będzie protestów ło głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

u nas to juz nie bedzie prawei rolnictwa bo jak obcokrajowcy beda mogli legalnie kupowac ziemie to juz bedzie koniec bo juz polak nic nie dokupi ziemi a mali beda sie wykanczac i tak nam to wyjdzie ta unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chris    0

Ja uważam, że tak jak nam tak i Ukraińcom UE bokiem wyjdzie jeśli dołączą. Nie mówię tu tylko o rolnictwie, ale w Polsce już nie ma nic polskiego... tylko lasy nam zostały. Ale i tego "próbujemy się pozbyć". Na Ukrainie będzie to samo!!! Rolnictwo to zagraniczne słupy w większości, fabryki w rękach obcokrajowców, albo przynajmniej większość udziałów, a do tego masa supermarketów. Jak się patrzy to już nigdzie się nie da zarobić. 30% Polaków żyje w nędzy... a parę% żyje w wybitnym dostatku. Czyż to nie oligarchia jak na Ukrainie i w Rosji. Przyjrzyjmy się w wielu aspektach dalej żyjemy jak za PRL!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego Chris wyjdzie im bokiem. Powiedzcie mi czym się różni nasza demokracja, której tak naprawdę nie ma od ustroju na Ukrainie. Tam i tu królują łapówki, większość majątku należy do 1-2 % społeczeństwa z tym, że u nas nazywa się ich obrotnymi ludźmi, biznesmenami, a tam oligarchami. Tu i tam brakuje ludziom na leki, służbę zdrowia, ciężko jest przeżyć od 1 do 1 zwłaszcza starszym. U nas i u nich wybory są fałszowane. Mogę nawet zaryzykować, że u nich może nawet mniej. Wejdą do unii to poznają unijne ceny a zarobki zostaną ukraińskie tak jak u nas.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to się nazywa kapitalizm , pamiętam jak nasz polski miliarder ,nie pamiętam który ale powiedział jak pierwszy milion nie ukradniesz to się w Polsce nie dorobisz , teraz to słyszę tylko w koło ze " nie będziesz bogaty jak nie będziesz chamowaty "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

CAŁA AMERYKAŃSKA KOALICJA z europejskim kibucem prowadzi od wielu lat politykę skierowaną przeciwko Rosji, Chrześcijaństwu i kulturze słowiańskiej, co oznacza też - przeciwko Polsce. Kto tego nie widzi do czego zmierza światowy syjonizm - jest istotą bezrozumną ! ! ! ! Od zakończenia II wojny światowej Rosja jest otaczana, okrążana i osaczana militarnie przez syjonistyczną koalicję USA. Wydarzenia na Ukrainie od początku były wymierzone w Rosję i jej interesy, a inspirowane, finansowane i wyreżyserowane w Waszyngtonie i Tel Awivie. Zamieszki na Majdanie były kierowane z USrAela przez żydowskie elity Ukrainy - walczyli i ginęli Ukraińcy, a władzę przejęli jewreje - Jaceniuk i Turczynow, którzy pierwsze co zrobili po przejęciu władzy, to natychmiast uwolnili żydówkę Tymoszenko - złodziejkę, oszustkę i malwersantkę ! ! ! ! ! NIE BĘDZIE ŻADNEJ WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ - tak, jak chcieliby tego jewreje - scenariusz zniszczenia Słowian i Chrześcijaństwa nie ziści się ! ! ! ! Prezydent Putin pokrzyżował plany czosnków na Ukrainie i całkowicie je zniweczył realizując swój scenariusz wydarzeń, którego żydo-unijno-amerykańska koalicja prowokatorów i wywrotowców nie brała pod uwagę. Działania wojsk rosyjskich i Putina nie są wymierzone wbrew pozorom w Ukrainę, ale bezpośrednio w agresywną politykę USrAela skierowaną przeciwko Rosji i kulturze słowiańskiej. Putin pokazuje w ten sposób żydostwu, że żadne inspirowane przez nich rewolucje nie przejdą w tej części świata oraz to, że Ukrainie nie pomogą ani USrAel, ani Unia Jewrejska i wszystko skończy się na "ujadaniu kanapowych piesków" i politycznych karłów (czyli na deklaracjach, straszeniu sankcjami i groźbach słownych), bo wystarczy, że pozakręca kurki z gazem i ropą, ogłosi embargo na europejskie produkty, a cała ta jewrejska zachodnia cywilizacja legnie w gruzach. Zachód nie pomoże Ukrainie tak, jak nie pomógł Polsce w â39 roku - Ukraina w tym konflikcie ma znaczenie drugorzędne, jest jedynie pionkiem w grze Ameryki. GOŁYM OKIEM WIDAĆ w Polsce, jak żydowska władza straszy społeczeństwo wojną i rosyjskim zagrożeniem, jak w polskojęzycznych mediach nakręcana jest spirala nienawiści do Rosji i Putina. Śmieszą mnie te groźne miny, groteskowe wystąpienia i pozy jarmułkowej trójcy pajaców: Sikorskiego, Tuska i Komorowskiego na sznurkach pociąganych z USrAela. Jakoś nikt nie mówi głośno o tym, że Polska jest pierwszą ofiarą tego konfliktu, że polscy rolnicy już ponoszą olbrzymie straty z powodu rosyjskiego embarga na dostawy wieprzowiny z Polski, a kurs złotego leci na pysk, co jest oczywistą konsekwencją mieszania się w wewnętrzne sprawy Ukrainy wichrzycieli i politycznych szumowin, które jeździły z Polski na Majdan i podżegały ukraiński naród do rozruchów. Rosja jest opoką oraz jedynym gwarantem niezawisłości i niezłomności cywilizacji słowiańskiej, jedynym realnym obrońcą chrześcijaństwa na świecie. Śmiertelnym zagrożeniem dla Rosji jest ŚWIATOWY SYJONIZM, który dąży do zniszczenia i unicestwienia jej wszelkimi sposobami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Człowieku,w jakim Ty świecie żyjesz? Jakiś ruski kanał tv ściągasz że takie pierdoły opowiadasz? Ciesz się że mieszkasz w miarę normalnym kraju bo gdybyś mieszkał w przecudownej rosji i takie antyrządowe brednie opowiadał to w najlepszym wypadku jechał byś orać bezkresne pola tundry gołymi rękami na kilka lat. Skąd sie takie ludzie w naszym kraju biorą, chyba powinni pojechać do rosji na dłużej i obejrzeć ten dobrobyt z bliska to by może przejrzeli na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

sawicki ostatnio się wypowiadał że za obecną sytuację w rolnictwie odpowiadają politycy bo mieszają się w sprawy Ukrainy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wydaje mi sie że to jest zabawa w złego i dobrego policjanta i dobrzy i źli sa po tej samej stronie. Ani Rosja ani USA czy UE nie przegra na tym co robia z Ukraina. To co teraz niby tracą to sa koszty a raczej inwestycja na przyszłość bo teraz niby stracą jakieś pieniadze na niby sankcjach to w przyszłości zyskają ogromne tereny do robienia jeszcze wiekszych pieniędzy.

Politycy przestali rządzić światem sa raczej kagańcem dla zwykłych obywateli których trzeba trzymac za mordę żeby zbytnio sie nie rozhulali i zaczeli zagrażać bogatym jednostkom. Elity uczą sie na historii i nie chcą powtórki gdzie lud mordował i przejmował majątki burżuazji dlatego trzymaja wszystkich w strachu przez wyimaginowanymi zagrożeniami które sami tworzą. No i oczywiście wszędzie walkuja w mediach ze nie bujcie sie ludziki my was obronimy i tak jest ze jednym gwarancje obrony daja Ruscy a innym Amerykanie , ONZ czy UE.

NA Ukrainie stwożyli dwa przeciwstawne ośrodki czyli Kijów i Krym a teraz rozszerzają na Wschód Ukrainy a co z reszta ? dlaczego w tv nie ma żadnych wywiadów z ludźmi ze Lwowa czy innych mniejszych miast czy rejonów . 90% Ukraińców nie wie co sie dzieje dlaczego ich kraj sie rozpada? Kto pierwszy zacznie tym ludziom wmawiać swoja racje to oni w to zaczna wierzyc nie ważne czy tak jest czy nie ale kłamstwo często powtarzane staje sie prawdą. Znajomy rozmawiał z Ukraińcami i w rejonie skad przyjechali za to wszystko co sie dzieje oskarżają Polaków i to ci Ukraińcy pytali sie tego znajomego dlaczego Polacy to robia i nie zostawia ich w spokoju. No ale jak w tv widza mordy Sikorskiego czy Tuska klapiących dziobami to co mogą myśleć. Zachodni politycy ograniczają sie do wyrażenia "zaniepokojenia" czy wprowadzenia jakis głupich sankcji i koniec. A za te wszystki embarga to nasz rzad z Tfuskiem na czele powinien pójść pod trybunał stanu za dzałania przeciwko własnemu krajowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Kolego master20002 Ty sam nie wiesz co piszesz przytaczasz rok 39 to fakt zostaliśmy sami ale czy WIESZ CO TO BYŁ PAKT LIWENTROP MOŁOTOW

trochę historii Kolego a potem pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Bardzo ciekawy artykuł jak na onet: http://biznes.onet.pl/lobbysci-w-waszyngtonie-wykorzystuja-ukrainski-kry,18491,5616099,1,news-detal

 

 

Kolego Traktor ten pakt nosił nazwę RIBBENTROP-MOŁOTOW. Uwierz mi, że historie znam i to dość dobrze, tą podręcznikową jak również tę przemilczaną, nie łykam wszystkiego co mi serwują media jak młody bociek. Mam swoje zdanie, szanuję zdanie innych jeżeli jest konstruktywnie ułożone.

 

Co do Ciebie kolego PawelWlkp podsumowując Twoją wypowiedz przytoczę stare mądre przysłowie: "Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była". Nie oglądam rosyjskich kanałów, bo wogóle mało oglądam tv. Myślisz, że u nas nie usuwa się niewygodnych ludzi? Pamiętasz co zrobili z gościem co prowadził stronę antykomor? No właśnie. Gość wyciągał tylko brudy niewygodne dla niego, prawdę o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu itp. Tak nawiasem mówiąc z ciekawości wkleiłem to też wczoraj na onecie pod jednym z artykułów i wielkie zdziwienie, bo byłem gotów przyjąć krytykę, masę ludzi się ze mną zgodziła.

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w latach 90 w Polskim sejmie przedstawiciel Litwy ze łzami w oczach prosił nas o pomoc .A teraz Polacy są tam traktowani jak wrogowie . Obawiam się że Ukraina za pomoc podziękuje nam w podobny sposób !


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wcale się nie mylisz. Już nie biorą naszych okien, mięsa i chyba przetworów mlecznych. Bracia....-jak to ich nazywa nasza władza.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Kolego master pozwolę se zacytować twoje słowa

" Rosja jest opoką oraz jedynym gwarantem niezawisłości i niezłomności cywilizacji słowiańskiej, jedynym realnym obrońcą chrześcijaństwa na świecie. "

 

teraz zapytam Cię , Rosja jakim jest gwarantem a mówisz że znasz historię

A to fakty

 

Pakt został podpisany w Moskwie przez ministrów spraw zagranicznych obu państw - Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa, którzy w imieniu swoich przywódców, Adolfa Hitlera i Józefa Stalina, dokonali podziału terytoriów państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Traktat był następstwem układu w Rapallo o współpracy gospodarczej i wojskowej zawartego w 1922 roku między Rosją Sowiecką a Niemcami (Republiką Weimarską), potwierdzonego układem berlińskim (1926). Po dojściu NSDAP i Adolfa Hitlera do władzy współpraca polityczna i wojskowa pomiędzy Niemcami a ZSRR

Pakt był rozstrzygający dla obu państw sygnatariuszy: III Rzeszy i ZSRR i obu dyktatorów: Hitlera i Stalina. Przede wszystkim zaś rozstrzygnął o losie państw potraktowanych jako przedmiot paktu oraz o kwestii wojny lub pokoju w Europie w roku 1939. Hitlerowi i III Rzeszy pakt zabezpieczał możliwość agresji na Polskę. Stalin wyrażał zgodę na agresję Niemiec na Polskę i zastrzegał udział ZSRR w rozbiorze terytorium Rzeczypospolitej, tworząc podstawy do rozszerzenia terytorium ZSRR na pozostałe kraje Europy w trybie tzw. kampanii wyzwoleńczych, czyli narzucania ustroju sowieckiego drogą agresji i okupacji wojskowej. Zgodnie z wypowiedzią Stalina z 19 sierpnia 1939 na posiedzeniu Biura Politycznego WKP(B) była to świadoma zgoda na wybuch II wojny światowej pomiędzy państwami imperialistycznymi, w której ZSRR pozostanie neutralny do czasu możliwości rozszerzenia terytorium na pozostałe kraje Europy w trybie tzw. kampanii wyzwoleńczych.

 

TERAZ DRUGA SPRAWA

WIELKI GŁÓD, CZYLI SOWIECKIE LUDOBÓJSTWO NA UKRAINIE W LATACH 1932 - 1933 - TADEUSZ M. PŁUŻAŃSKI Wysłane czwartek, 22, marca 2007 przez Krzysztof Pawlak

pluz01.jpgPo przewrocie bolszewickim, przez Rosję przetoczyły się w sumie trzy fale głodu: na początku lat 20., Wielki Głód lat 30. i po II wojnie światowej (w latach 1946-47). Głód w latach 30. - najtragiczniejszy w skutkach - szczególne nasilenie przybrał na terytorium ówczesnej Ukraińskiej SRR (dzisiejsza Ukraina wschodnia i centralna), pochłaniając kilka milionów ludzi. Klęska głodowa nastąpiła zatem w jednym z najbardziej urodzajnych regionów Europy. Jedyną przyczyną była stalinowska polityka terroru. Apogeum Wielkiego Głodu przypada na wiosnę 1933 r.

 

 

ZAPRASZAM DO ARTYKUŁU

 

http://www.asme.pl/117458612494346.shtml

 

i o czym Ty mówisz

bez urazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Panowie po co ta dyskusja .przecież tego państwa prawie niema ,ruskie wchodzą tam jak w masło.Armia wyposażona w jakieś stare tankietki poddaje się cywilom .Żal na to patrzeć .Putin jakby chciał to 1 maja odbierał by defiladę zwycięstwa w Kijowie.Ze 100 lat trzeba aby dołączyli do Unii .Miał rację Janukowicz że uciekł na emeryturę do Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A myślisz że jak ta nasza armia by miała stanąć naprzeciw rosyjskiej to inaczej by to wyglądało? Naszych kilka f16 i co pozatym? Zresztą teraz jakby po 15 zaatakowali to w wojsku nikogo nie ma. W piątek od 15 do poniedziałku mieli by czas. Pewnie wybory u nas też są fałszowane w Twoim mniemaniu. Wzrost gospodarczy i rozwój kraju to też propaganda, jedynie rosja się rozwija. Mając największe terytorium i najwięcej bogactw naturalnych połowa ludzi żyje na skraju ubustwa. Rzeczywiście tylko oni są w stanie zapewnić nam przyszłość kolorową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez freetaxi
      Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
       
      Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj