Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ???

423 odpowiedzi na ten temat

#241 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:35

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Lecz się na głowę i nie traktuj wszystkich swoją miarą. Dalsza dyskusja z Tobą jest bez sensu mały narcyzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Dzisiaj, 02:08
  •  

#242 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 05 maj 2014 - 15:21

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Ale dyskusja, szkoda że wczoraj tu nie byłem. Żyło się przed unią i żyje się teraz. Bez dopłat i z dopłatami. Faktem jest że dla unii przyjęcie Polski i innych krajów to był czysty biznes. Dają dopłaty, dofinansowania itp ale co za to kupujemy? Zagraniczne maszyny i ciągniki. Nie chodzi mi o to że są lepsze, chodzi o to że produkują je w swoich fabrykach i cały zysk zostaje za naszymi granicami. Następnie jak rolnik bierze kredyt to też w zagranicznym banku, a jak go nie spłaci to za pare groszy komornik sprzeda całą gospodarkę. Ceny maszyn stały się kosmiczne, porównajmy samochód za 100tys i ciągnik za tyle. Samochód to juz prawie limuzyna a ciągnik to najsłabszy i najuboższa wersja. Ja rozumiem że maszyna dla rolnika musi być taka żeby się umęczył w kurzu i brudzie. Zobaczcie co sie stało z naszym mięsem? jesteśmy rynkiem zbytu dla zachodnich towarów. Na mleko też przyjdzie czas. Wyprzedali nam cały swój złom, samochody i ciągniki. Przez unię narobiło się tylko cwaniaków, żeby wziąść dopłaty i nic nie robić bo nie opłaci. I nie zapominajmy że Polska też wpłaca sporo kasy do unijnego budżetu

#243 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 05 maj 2014 - 18:28

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Mądrego to i miło posłuchać [ poczytać :) ].

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 05 maj 2014 - 18:30.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#244 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:47

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Ja tam wole być w Unii Europejskiej niż być rosyjską kolonią i robić w polu T25 albo MTZ.
Była Gruzja,teraz Ukraina a później kto ...?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#245 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:16

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Mnie to tylko śmieszy gdy ogladam telewizję że gdy USA napadnie na jakis kraj to jest to walka z terroryzmem o uwolnienie biednych ciemiężonych ludzi w tych krajach a jak Ruscy to samo zrobia to ci wstrętni sowieci znowu napadli biedny bezbronny kraj :D . Nie to żebym Ruskich bronił .
Co do Ukrainy to uważam że Putin i Merkel poszli na kompromis i podzielili Ukrainę miedzy siebie a to co pokazuja w tv to tylko szopka medialna. Niestety Polska w tym sporze jest takim kundelkiem na smyczy unii ujadającym przy nogawce Putina i jak widać co jakis czas dostaje kopa w pysk.

#246 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 maj 2014 - 20:25

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? a mnie śmieszą takie idiotyczne wywody , ale co tam teraz taka moda - kto wymyśli co głupszego ?

#247 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:29

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Wiedziałem że nie zostawisz tego bez komentarza :D

#248 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:58

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? jest wiele absurdów w Twoich postach , ale nie chce mi się do tego odnosić ;)

#249 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 06 maj 2014 - 06:33

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? kolego okey trochę racji masz, co do USA to różnica jest taka, że oni najczęściej sami z takiego kraju wychodzą, Rosja jak już wejdzie to łatwo nie wyjdzie, Ropsonok kredyty można brać w Polskich bankach :)

#250 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 06 maj 2014 - 07:53

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Tak wojska wychodzą ale firmy Amerykańskie pozostają. Oni najpierw niszczą a później odbudowują :D .Wojna to biznes.
Rosji nie popieram ale i sie jej nie dziwię bo potrząc na historię to USA powiększa swoje strefy wpływu , Unia sie rozszerza, na wschodzie urósł gigant pod nosem Rosji a Rosja? A Rosja się skurczyła i straciła wpływy nawet w krajach gdzie dużą część stanowią Rosjanie.

@kozulek
Skoro piszę o absurdach tego świata to absurdy w moich wypowiedziach muszą być :) A że czasami trochę koloryzuję.... ;)

Piszę tylko swoje zdanie ,jeśli ktoś sie z tym zgadza to dobrze jeśli ma inne zdanie to też dobrze bo dobrze jest posłuchać co kros ma do powiedzenia w jakiejś sprawie. Problem z Tobą polega na tym że Ty tylko negujesz to co inni napiszą a nie przedstawiasz swoich kontrargumentów. Dlatego nie widzę sensu rozmowy z Tobą bo jedyną twoją odpowiedzią jest . populizm, głupoty , absurdy, malkontenctwo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 06 maj 2014 - 08:20

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Tylko który bank jest Polski? pare spółdzielczych. A jak się chce wziąść większą pożyczkę, np mln, to zostają tylko banki komercyjne bo te nasze wyliczają ile możesz najwyżej wziąśc i procent też wysoki

#252 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 06 maj 2014 - 14:21

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? dla rolników spółdzielcze mają niezłe oferty, no i jeszcze jest PKO
co do Unii i USA, one rozszerzając swoje wpływy, niosą pewien światopogląd, standard życia, Rosja też, wg mnie zdecydowanie lepsze dla ludzi jest ten zachodni, działania Rosji doprowadzają, że na świecie zamiast inwestować w walkę z największymi problemami ludzkości, rozwijać technikę, prowadzić nowe badania, tworzyć nowe leki, to większość krajów znowu zacznie coraz więcej inwestować w zbrojenia

#253 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 06 maj 2014 - 17:11

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? zbrojenia tez nalezy inwestowac tak na wszelki wypadek nigdy niewiadomo co bedzie kiedys

#254 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:46

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? fabryka która produkuje np silniki do ciągników czy ciężarówek może równie dobrze robić je do czołgów. Tylko najpierw to trzeba mieć taka fabrykę

dla rolników spółdzielcze mają niezłe oferty, no i jeszcze jest PKO
co do Unii i USA, one rozszerzając swoje wpływy, niosą pewien światopogląd, standard życia, Rosja też, wg mnie zdecydowanie lepsze dla ludzi jest ten zachodni

Co do tego zachodniego wpływu to czy on jest taki dobry? Homo nie wiadomo, związki partnerskie, aborcja, eutanazja, żądza pieniądza i zrobienie wszystkiego by go zdobyć, wygodne życie, jak w telenoweli, bez ślubne związki, hospicja, żebractwo (np Owsiak)

A kredyt to jest ostateczność. Nie wiem jak u was, ale w mojej okolicy kilka gospodarstw komornik sprzedał

Edytowany przez Ropsonok, 07 maj 2014 - 14:01.

#255 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 07 maj 2014 - 14:20

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? wole to co wymieniłeś, niż to co się dziej w Rosji, wiesz ilu dziennikarzy zniknęło tam w ostatnim czasie, wiesz jaki jest standard życia przeciętnego Rosjanina, w państwie które ma tak potężne złoża surowców i można by tak długo pisać

#256 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:29

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Rosja to młoda demokracja a raczej kapitalizm i ten wulkan jeszcze nie ostygł :)
W USA nie mowiac juz o czasach dzikiego zachodu ale rownież że tak powiem działo sie. Teraz wszystko sie ułożyło warstwami i większosc ludzi przyzwyczaiła sie do swojej warstwy i roli w społeczeństwie . W rosji jeszcze wrze a nie wszyscy chcą wybic się legalnie i zgodnie z prawem dlatego gina tam ludzie .
Porównując społeczeństwa w róznych krajach to nie wiele sie różnią, natomiast różnica jest w tzw. elitach rządzących i to kraje są postrzegane własnie poprzez ich pryzmat.
Paradoksalnie społeczeństwo w Rosji moze byc bardziej rozgarniete i myslace niż w Stanach dlatego trzeba je bardziej trzymac za mordę, w USA niestety duża część społeczeństwa to idioci a takimi łatwo sterować i da sie wszystko wmówić ;) .

#257 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:41

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? śmiesznie jest pisać o Rosji demokracja

#258 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 07 maj 2014 - 18:44

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Ustrój dzisieiszei rosji to dyktatura .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#259 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:12

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? Dlatego pisałem to z przymrużeniem oka :)
Putin trzymając kraj twardą reką pilnuje aby ta "demokracja" wyszła na dobre odpowiednim ludziom. W USA wprowadzili prohibicje aby szybko wzbogacić odpowiednia grupę ludzi , podobnie teraz dzieje sie w Rosji moze robia to trochę innymi metodami ale cel jest ten sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:58

Ukraina w Unii -dobrze czy źle ??? niestety teraz narobiło się ''ekspertów'' od wszystkiego i hulaj dusza ..takie bzdury może wypisywać tylko człowiek z ''zespołem Macierewicza'' ...nie warto tego nawet czytać a jeśli już to traktować to należy jako żart
byłeś choć raz w Rosji , rozmawiałeś z tymi ludźmi ? ja byłem wiele razy i do niedawna co najmniej raz w tygodniu zajeżdżał do mnie Rosjanin , więc daruj te wywody bo nie mają nic wspólnego z prawdą