Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446
Napisano (edytowany)

aha dostaje co rocznie te osławione dopłaty w wysokości niespełna 14tyś co ciekawe zamiast doganiać wysokością kraje starej 15 dziwnie się kurczą. Tymi wspaniałomyślnymi dopłatami cieszę się 2 dni po czym zostawiam w punkcie zakupu nawozów i tyle mojej radochy.

To teraz wyobraź sobie jak byś funkcjonował bez tych skromnych 14tyś pobieranych co rok przez 10lat .

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie sieje nawozów od 10 lat, przedtem też siałem i było mnie stać tylko że kosztował połowę tego co dzisiaj, a może mniej. Dopłaty doprowadziły do rozwarcia nożyc między środkami do produkcji a zyskami z produkcji rolnej.

dla przykładu

1996r 1dt saletry ->1,1dt żyta

2003r 1dt saletry ->1,6dt żyta

2004r 1dt saletry ->2,0dt. żyta

2005r 1dt.saletry ->2,8dt. żyta

nożyce nadal się rozwierają, więc nie rozumiem zachwytu co niektórych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
Napisano (edytowany)

kto to pisał?

 

''Co nam dala Unia, a no to że czuję się jak głupek i żebrak''

 

 

 

funkcjonuję w tych samych warunkach co wszyscy i jakoś daje rady , tak jak zdecydowana większość gospodarstw

mało mnie obchodzi zdanie nieudaczników i malkontentów , powiem więcej to miód na moje serce bo nie po to tyrałem jak wół żeby teraz nieroby miały lepiej niż ja

naucz się jednego że demokracja to wola większości a nie mniejszości - potem możemy dyskutować jak to zrozumiesz ,bo na razie piszesz ja to, ja tamto i myślisz że Twoje zdanie to jedyne słuszne i próbujesz zwidy wciskać - nachalny populizm nic więcej

daje do zrozumienia że można godnie żyć w tym kraju i należy korzystać z tego co jest a nie tylko narzekać

Ukraina przegrała swoją szansę i nikt jej nie uratuje - Polska dała rady w tym i ja , więc daruj sobie te idiotyczne wywody i porównania

 

nie wyczytałeś nic konkretnego w moich postach , bo tam nie ma tego co szukasz - ja nie pluje na swój kraj , rząd itp.... nie narzekam a mógłbym , pamiętam co było i doceniam to co jest

 

ponawiam pytanie

 

niby jak Twoim zdaniem Polska miała funkcjonować po za Unią ?

 

No to tak jak myślałem .

Dostosowałeś sie do systemu i nie interesuje Cie jaki on jest.

Więc kolejno.

1.Jaka wola większosci? W wyborach udział bierze ok 50% uprawnionych z tego na partie rządząca głosuje ok.25% więc gdzie tu jest większość.?

2. Gdzie pisałem ze moje zdanie jest jedyne słuszne? moje zdanie to tylko moje zdanie i tyle jesli ktoś je podziela to dobrze jeśli nie to też z tego powodu swiat sie nie zawali. Od Ciebie próbuje wyciągnać tylko twój punkt widzenia, a nie w przeciwieństwie do Ciebie nazywam od razu kogos kto ma inne zdanie głupkiem i malkontentem.

3.

daje do zrozumienia że można godnie żyć w tym kraju i należy korzystać z tego co jest a nie tylko narzekać
tak tylko to jest myslenie krótkowzroczne bo za naście lat twoje dzieci juz tak nie będą myślały.

4. Ukraina został rozebrana przez kraje zachodu (bez Polski) i ruskich a to co pokazują w tv to tylko medialna szopka. A dlaczego ? A no dlatego że wiekszość jest zajętych wiązaniem końca z końcem a garstka oszołomów i sprzedawczyków robi na tym interes.

5. Ja również nie pluje na swój kraj a wręcz przeciwnie staram sie ocalić to co pozostało. Pluje za to na aktualnych polityków i rząd bo oni nie działaja w interesie mojego kraju.

6.

niby jak Twoim zdaniem Polska miała funkcjonować po za Unią ?
A jak funkcjonowała przed unią?

 

Ty się dostosowujesz do rzeczywistości a ja chcę ja zmieniać . i dobrze bo to jest demokracja i wolnośc słowa ale nie życzę sobie żebyś nazywał mnie glupkiem tylko dlatego że myslę inaczej niż Ty. Jeśli będziesz pisał zwoje zdanie a nie tylko negacje innych to możemy dyskutować w przeciwnym razie nie ma to sensu.

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

@binek I to jest dobre porównanie a nie zasłanianie się dopłatami.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki do @kozulek2: kiedy byłeś ostatnio na urlopie?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

@kozulek2 pewnie był na urlopie jeszcze jak chodził do szkoły

Tak zastanawjam się Panowie/Panie dlaczego @kozulek2 idzie w zaparte (jak to jest teraz ) dobrze ,przecież od X lat nasze produkty mało co drożeją a koszty produkji rosną i o czym Ty kozulek piszesz

Te dopłaty należą nam się jak buda dla psa w gospoarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

UE nie przyniosła i nie przyniesie już nic dobrego. Niby dają nam te pieniądze, ale co z tego, spora część zostaje zagrabiona przez tych na górze, część idzie na potężną już biurokrację, a my dostajemy ochłapy, a potem nam mówią w TV i gdzie się da jacy to oni dobrzy, jak wspierają naszą polską wieś.Zauważcie, że może i dostajemy te dotacje, ALE jak znacząco wzrosły ceny maszyn oraz ceny nawozów!! To jest niewyobrażalne, że ludzie nadal tego nie widzą! Zauważcie również te wszystkie chore przepisy, ktoś ma prawo wejść do MOJEJ obory i mówić mi jak mam zajmować się MOIMI zwierzętami(wiadomo, że chcę na nich zarobić, więc nie zrobię im krzywdy), UE jest naładowana chorymi przepisami oraz korupcją, jest to raj dla krętaczy, dlatego będę głosował na KNP, oni przynajmniej będą pokazywać wszystkie absurdy tego systemu.

Edytowano przez kamil123472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

@kozulek

 

''Co nam dala Unia, a no to że czuję się jak głupek i żebrak''
a na to pytanie odpowiedziałem już w poście z którego wziąłeś ten cytat.

 

Po co w ogóle ludzie uczą sie iles tam lat w szkołach rolniczych skoro zaraz po ukończeniu nie wazne czy to zwykłej zawodówki czy studiów musza iść na płatny kurs gdzie jakis tępak bez szkoły nie odróżniający gatunków zbóż mówi Ci jak masz stosować śor i od niego zależy czy możesz wykonywać opryski swoim opryskiwaczem a jak nie dostosujesz się to kara . Po co ja glupi chodziłem te 6 lat do szkół rolniczych skoro do wykonywania swojego zawodu potrzebny jest mi jedno czy dwu dniowy kurs za 100zł .

Kupujac opryskiwacz jest instrukcja obsługi , kupując śor masz instrukcję stosowania. KRUS co jakiś czas wysyła różne ulotki informacyjne, Większosc rolników prenumeruje prasę rolnicza nie wspomne juz o informacjach dostępnych w internecie, sa różne pokazy polowe ,seminaria na różnego rodzaju targach rolniczych itd.

Co do mojego stosunku do wszelkiego rodzaju dotacji unijnych juz znasz tak że nie będę się powtarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

nie wiem po co Ty chodziłeś do szkoły rolniczej ? ja wiem , rolnictwo to dla mnie sposób na życie ....więc ja jestem cały czas na urlopie a wy na zesłaniu jak niewolnicy

 

słuchaj a żeby wyjechać swoim samochodem na drogę to też trzeba te 100zł w przegląd zainwestować

mało tego jakiś ''tępak'' Cię złapie i da Ci mandat

och jakie te życie okrutne nie ? jaki ten rząd zły i jaka ta unia nie dobra ? ile tych tępaków bez szkoły ? ;)

 

rozumiem że nie jesteś hipokrytą i nie pobierasz dopłat od tej złej unii - a może źle myślę ? a mój stosunek jest taki że jak dają to biorę, a te całe wymagania to śmiech na sali jak dla mnie :P

co zmienisz , jak masz jeden głos ? masz rację Ty chcesz ja mam to za sobą , tylko co tak na prawdę możesz ? NIC

więc zajmij się sprawami na które masz realny wpływ

 

kozulek2 napisz mi proszę co zmieniło się w twoim domu na + po przystąpieniu do unii,

 

 

jasne a potem zażądasz żebym może jeszcze foty w galery wstawił ?

 

Nie sieje nawozów od 10 lat, przedtem też siałem i było mnie stać tylko że kosztował połowę tego co dzisiaj, a może mniej. Dopłaty doprowadziły do rozwarcia nożyc między środkami do produkcji a zyskami z produkcji rolnej.

dla przykładu

1996r 1dt saletry ->1,1dt żyta

2003r 1dt saletry ->1,6dt żyta

2004r 1dt saletry ->2,0dt. żyta

2005r 1dt.saletry ->2,8dt. żyta

nożyce nadal się rozwierają, więc nie rozumiem zachwytu co niektórych użytkowników.

wszystko to prawda ,tylko jakie gwarancje że te nożyce by się zamykały ?

 

możesz mi wyjaśnić za co płacisz w tym skupie skoro nie siejesz nawozu od 10 lat ? bo zbaraniałem jak to czytam ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

@kozulek

nie wiem po co Ty chodziłeś do szkoły rolniczej ? ja wiem , rolnictwo to dla mnie sposób na życie ....

 

No wlaśnie chodziłem do szkoły i wiem jak byc rolnikiem i Unia nie musi mnie na siłę i za moje pieniadze doszkalać .

 

 

....więc ja jestem cały czas na urlopie a wy na zesłaniu jak niewolnicy
bez komentarza.

 

W ogóle skończmy tą dyskusję bo widzę że nie ma to sensu. Masz swój świat swoja filozofie życia która to nie bardzo chcesz sie dzielić bo do tej pory z twoich wypowiedzi wynika tylko tyle ze dla Ciebie najważniejsze jest "JA" a reszta i ich poglądy ....... no cóż to sami frajerzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

masz rację , każdy ma swój świat i ja niczego nikomu nie narzucam ...ot wyraziłem swoje zdanie i tyle ...niestety to Twoje nachalne , populistyczne poglądy - wręcz manipulacje(pranie mózgu) skłoniły mnie do zabrania głosu :( ...niestety frajerów do wyprania mózgu brak jak widzisz ;)

mało tego widać w koło ludzi którzy nie narzekają tylko idą do przodu , i to cieszy - te traktory te obory , te piękne obejścia itp. ...to jest właśnie obraz polskiego rolnictwa i takich ludzi nam trzeba

oportuniści i malkontenci potrzebni są tylko przed wyborami , powinieneś to wiedzieć .

i na koniec; nie nazwałem Ciebie głupkiem co próbujesz mi imputować , odniosłem się tylko do konkretnych wypowiedzi

''głupoty '' -czyli nie prawda.... ale bez obrazy, mogłem użyć słowa bzdury

 

bo jak to nazwać ?

''jakis tępak bez szkoły nie odróżniający gatunków zbóż mówi Ci jak masz stosować śor ''

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

kozulek2 moja wypowiedz "nie sieje nawozów od 10 lat'' była odpowiedzią na pytanie kolegi asharot jak bym funkcjonował bez dopłat. Miałem to na myśli że sieje w tym dziesięcioleciu za UE ale siałem przedtem i dopłaty nie sprawiły tego że nagle stać mnie na nawozy. Fakt źle się wyraziłem i mogłeś źle to odczytać. Fotek nie musisz wstawiać wystarczy słowo, zresztą sam nie mam żadnych fotek bo nie potrzebuje nikomu ani niczego fotkami udowadniać. Nożyce tak czy siak rozwierałyby się tylko czy w takim tempie? w trzech latach ponad 100% w stosunku do przychodów z produkcji rolnej i dziwnym trafem akurat w czasie wstąpienia do UE. Chyba trzeba mieć klapki na oczach żeby nie widzieć tak oczywistej oczywistości że jesteśmy goleni w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

taki właśnie jest kapitalizm , kto tego chciał jak nie ludzie ?

masz rozum to kombinuj , ponarzekać każdy potrafi - tylko co to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

KAPITALIZM!!?? KAPITALIZM!!?? Kapitalizm to by był gdyby państwo nie przeszkadzało produkować, a narzucając swoje podatki, dając jakieś śmieszne wymogi i przepisy rzuca kłody pod nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

@kozulek Zadowolony jesteś bo masz wiatr w żagle dzięki krowom, ale poczekaj niech putin zamknie całkiem rynek na nasze mleczne produkty, niech chinczyki przestaną kupować mleko w proszku albo po prostu niech unia uwolni mleko to raczej będziesz miał problem w ogóle utrzymać gospodarstwo a co dopiero myśleć o rozwoju. Twoje 55ha nie zapewni Ci uczciwego dochodu i nawet dopłaty nie pomogą. Nie życzę Ci źle ale szanuj innych i nie wyzywaj ich od leni czy niewolników.

Dam Ci jeszcze dobrą radę: oderwij się czasem od tej roboty i zrób sobie prawdziwy urlop, pojedź za granicę albo poleć gdzieś do egzotycznych krajów, takie dwa tygodnie odpoczynku w roku ładują akumulatory na cały następy rok a pieniądze to nie wszystko, przychodzi taki czas że nie cieszą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Lecz się na głowę i nie traktuj wszystkich swoją miarą. Dalsza dyskusja z Tobą jest bez sensu mały narcyzie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ale dyskusja, szkoda że wczoraj tu nie byłem. Żyło się przed unią i żyje się teraz. Bez dopłat i z dopłatami. Faktem jest że dla unii przyjęcie Polski i innych krajów to był czysty biznes. Dają dopłaty, dofinansowania itp ale co za to kupujemy? Zagraniczne maszyny i ciągniki. Nie chodzi mi o to że są lepsze, chodzi o to że produkują je w swoich fabrykach i cały zysk zostaje za naszymi granicami. Następnie jak rolnik bierze kredyt to też w zagranicznym banku, a jak go nie spłaci to za pare groszy komornik sprzeda całą gospodarkę. Ceny maszyn stały się kosmiczne, porównajmy samochód za 100tys i ciągnik za tyle. Samochód to juz prawie limuzyna a ciągnik to najsłabszy i najuboższa wersja. Ja rozumiem że maszyna dla rolnika musi być taka żeby się umęczył w kurzu i brudzie. Zobaczcie co sie stało z naszym mięsem? jesteśmy rynkiem zbytu dla zachodnich towarów. Na mleko też przyjdzie czas. Wyprzedali nam cały swój złom, samochody i ciągniki. Przez unię narobiło się tylko cwaniaków, żeby wziąść dopłaty i nic nie robić bo nie opłaci. I nie zapominajmy że Polska też wpłaca sporo kasy do unijnego budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mądrego to i miło posłuchać [ poczytać :) ].

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja tam wole być w Unii Europejskiej niż być rosyjską kolonią i robić w polu T25 albo MTZ.

Była Gruzja,teraz Ukraina a później kto ...?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mnie to tylko śmieszy gdy ogladam telewizję że gdy USA napadnie na jakis kraj to jest to walka z terroryzmem o uwolnienie biednych ciemiężonych ludzi w tych krajach a jak Ruscy to samo zrobia to ci wstrętni sowieci znowu napadli biedny bezbronny kraj :D . Nie to żebym Ruskich bronił .

Co do Ukrainy to uważam że Putin i Merkel poszli na kompromis i podzielili Ukrainę miedzy siebie a to co pokazuja w tv to tylko szopka medialna. Niestety Polska w tym sporze jest takim kundelkiem na smyczy unii ujadającym przy nogawce Putina i jak widać co jakis czas dostaje kopa w pysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a mnie śmieszą takie idiotyczne wywody , ale co tam teraz taka moda - kto wymyśli co głupszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wiedziałem że nie zostawisz tego bez komentarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jest wiele absurdów w Twoich postach , ale nie chce mi się do tego odnosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego okey trochę racji masz, co do USA to różnica jest taka, że oni najczęściej sami z takiego kraju wychodzą, Rosja jak już wejdzie to łatwo nie wyjdzie, Ropsonok kredyty można brać w Polskich bankach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Tak wojska wychodzą ale firmy Amerykańskie pozostają. Oni najpierw niszczą a później odbudowują :D .Wojna to biznes.

Rosji nie popieram ale i sie jej nie dziwię bo potrząc na historię to USA powiększa swoje strefy wpływu , Unia sie rozszerza, na wschodzie urósł gigant pod nosem Rosji a Rosja? A Rosja się skurczyła i straciła wpływy nawet w krajach gdzie dużą część stanowią Rosjanie.

 

@kozulek

Skoro piszę o absurdach tego świata to absurdy w moich wypowiedziach muszą być :) A że czasami trochę koloryzuję.... ;)

 

Piszę tylko swoje zdanie ,jeśli ktoś sie z tym zgadza to dobrze jeśli ma inne zdanie to też dobrze bo dobrze jest posłuchać co kros ma do powiedzenia w jakiejś sprawie. Problem z Tobą polega na tym że Ty tylko negujesz to co inni napiszą a nie przedstawiasz swoich kontrargumentów. Dlatego nie widzę sensu rozmowy z Tobą bo jedyną twoją odpowiedzią jest . populizm, głupoty , absurdy, malkontenctwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez freetaxi
      Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
       
      Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj