Skocz do zawartości

Zdjęcie

regulacja zaworów

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kali1209

Kali1209

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:42

regulacja zaworów Witam, prosze bardzo o nie usuwanie tematu, nigdy nie mogę załapać jak się ustawia zawory w ciągnikach remontuje teraz ursus 3512 silnik perkinsa 3-cylindrowy, jak się powinno ustawiać w którym momencie? jak zawór ssący jest otwarty na maxa to reguluje wydech a jak wydech to ssący. proszę bardzo podpowiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
regulacja zaworów Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2610 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:50

regulacja zaworów Jak masz wyjęte wtryski to ustawiasz tłok w górnym położeniu i zawory muszą być oba zamknięte

#3 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:21

regulacja zaworów Jak nie masz w miarę rozeznania w tym temacie to lepiej poproś kogoś co ustawi tobie luzy zaworowe bo wiem po sobie że jak pierwszy raz regulowałem zawory według instrukcji i z szczelinomierzem to i tak zrobił potem mnie znajomy bo naprawdę trzeba mieć wyczucie szczelinomierza aby przesówał się nie za lekko nie za ciasno ,teraz to robię innym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9145 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:31

regulacja zaworów najprościej bez rozkręcania niepotrzebnie przewodów ustawiaj na mijankę. kręcisz wałem i jest moment kiedy zamyka się wydechowy zawór a otwiera ssący. Prawie równocześnie. W czterogarowcu ustawiał byś wtedy zawory na tłoku który jest w górze a nie ma mijanki. W trzycylindrowym zrób sobie znak na kole pasowym na przeciw charakterystycznego miejsca, obróć wałem o 360 stopni tak by po obrocie znak pokrył się z tym punktem i możesz na tym tłoku ustawić oba zawory. i tak z każdym cylindrem. Prościej już się nie da.
KPK Kumurun Team

#5 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 19:48

regulacja zaworów Dokładnie mijanka i jeszcze raz mijanka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2610 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 22:00

regulacja zaworów Ale jak kolega pisze że remontuję to remontuje to chyba rozbiera ten silnika a nie tylko przegląda więc może zrobić to moim sposobem a druga sprawa wtryski na leżało by też sprawdzić.

#7 Share Kali1209

Kali1209

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 11:34

regulacja zaworów tak wtryski sprawdzone, może ktoś jeszcze da jakąś podpowiedz co do ustawiania zaworów w 3-cylindrowych.

ale skoro mam 1 tłok w GMP, zrobię znak, obrót o 360 stopni wałem to drugi tłok będzie w GMP, i jak znowu obrócę wał o 360 to trzeci będzie w GMP?

#8 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2610 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:10

regulacja zaworów Jak zrobisz 1/3 obrotów to będziesz miał następny tłok w GMP a obracając o 360 stopni to będziesz miał ten sam tłok na GMP ale widzę kolego że nie nie masz pojęcia ogólnego o silniku więc daj to jakiemuś mechanikowi żebyś bigosu nie narobił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kali1209

Kali1209

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 22:40

regulacja zaworów nie narobię, ustawiałem już w c360 ale w 3 cylindrowym dlatego pytam obrót o 1,3 obrotu. to tak jak mam na 1 tłoku gmp 1,3 obrotu 2 tłok gmp i 1,3 obrotu 3 tłok gmp, tak rozumiałem

są znaki na kole zamachowym bo TDCI znalazłem to na pierwszym jest gmp a reszta są pozostałe znaki na dwa tłoki

Edytowany przez Kali1209, 01 grudzień 2013 - 22:40.

Dodaj odpowiedź