Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa gallignani 2500sl

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:29

prasa gallignani 2500sl ja mam wiązanie mechaniczne w swojej. Ustawiam zgniot i gdy bele dobije do zadanego stopnia, to automatycznie sznurek sie puszcza i dźwięk klaksonu nas informuje o rozpoczęciu wiązania. Dla mnie jest to dobre rozwiązanie, bo nie musze żadnych sterowników w kabinie wozić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa gallignani 2500sl Dzisiaj, 04:23
  •  

#22 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:52

prasa gallignani 2500sl w mojej Gallignani 3120 L była wtyczka do prądu do ciągnika i konsola z przyciskiem. albo po zwinięciu beli wciskało sie ten przycisk i podawało sznurek, albo po włączeniu automatu na prasie wystarczyło cofnąć pół metra i też automat podawał sznurek ;)
wszystko było dobrze do puki wtyczka się nie zwaliła, a poza tym wiązanie na dwa sznurki nie jest ekonomiczne, teraz w Sipmie wiąże na jeden sznurek i jest podawanie sznurka mechaniczne. trochę męczące po dłuższym czasie, ale mniej nerwów i mniej pieniędzy na sznurek ;)

#23 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:13

prasa gallignani 2500sl u mnie wtyke podłączam tylko po to, aby klakson działał :D Ale w tym roku w 60-tce bez klaksonu wiedziałem kiedy bela dobita :D Ja też mam na 1 sznurek i również chwale to rozwiązanie. Może dłużej obwiązuje, ale sznurka idzie mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:28

prasa gallignani 2500sl u mnie 60-ka przy 70% komory zaczynała przemawiać :D a znowu 1014 za dużo paliwa ciągną i nie było wyjścia. :P
no właśnie co jeden sznurek to nie dwa, z jednego kłębka dwa razy więcej bel można zrobić ;) a wszystko wyrównuje czas na owijanie beli sznurkiem i paliwo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:23

prasa gallignani 2500sl Witam posiadam prase 2200sl siatka sznurek bardzo dobrze mi się sprawuje tylko mam jedno pytanko do was ona z boku z lewej strony posiada sterownik taki komputer niby i teraz coś się wydarzyło że po prostu nie podnosi się dzwigienka która pokazuje ilość siana czy słomy w komorze a jeżeli dzwigienka się nie podnosi to nie wiem kiedy zacznie się owijanie beli sznurkiem bo ta dzwigienka sygnalizuje wszystko gdy się podniesie do góry jednak co elektronika to elektronika