Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa gallignani 2500sl

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mieciu68

mieciu68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:11

prasa gallignani 2500sl witam mam w planch zakup prasy gallignani 2500sl zmiennokomorowej prosze jakieś opinie na temat tej prasy jak sie sprawuje
jeżeli by ktos posiadal taka na sprzedanie to prosze pisać najlepiej woj wielkopolskie dolnoślaskie lub łódzkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa gallignani 2500sl Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:33

prasa gallignani 2500sl ale ta prasa jest stałokomorowa ;) Przynajmniej wg. zdjęć w google

#3 Share mieciu68

mieciu68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:13

prasa gallignani 2500sl tu jezst taka prasa i zmiennokomorowa http://otomoto.pl/ag...ni-A286479.html

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:08

prasa gallignani 2500sl po mojemu to ktoś kit wciska... To jest pasówka stałokomorowa. Pasy mają długość ok. 2m. i idą przez 2 walce i jest kilka takich "sekcji". Wiem bo sam mam podobną. Tu troche widać http://www.agrofoto...._403_152150.jpg

#5 Share mieciu68

mieciu68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:45

prasa gallignani 2500sl posiada ktoś prase gallignani 8600 warto kupić tatą jak ona sie sprawuje

#6 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:13

prasa gallignani 2500sl Co do pasowych to się nie wypowiem bo nie znam się. Ale jeśli chodzi o prasy walcowe Gallignani, to są bardzo dobre. Posiadam model 9520 i nie chcę żadne innej, Trzy lata pracuje, niekiedy w sezonie po 100 bel dziennie, jak narazie wszystko ok, nic się nie dzieje. Nic nie zmieniałem, oprócz palców podbieraka. Ustawona na środek zbija bele lepiej jak polskie sipmy na maxa. Ogólnie Polecam :)
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#7 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:25

prasa gallignani 2500sl bubel500- to chyba dobrze zbitego balota po Sipmie nie widziałes :D Ze twoja prasa dobrze zbija to nie znaczy ze polska prasa nie dobija, i głosic to wszedzie ;D
Użytkuje prase sipmę i wiem że balota jak sie chce to potrafii zbić -jak u was ktos ma "najbiedniejszą" wersje sipmy i prasuje c360 to peszek:D
Ja osobscie Napewno bym konkurował z ta prasą walcową,-oczywiscie wiem że ty zbijesz balota mocniej ale nie jest to jakaś ogromna róznica ;D

#8 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:40

prasa gallignani 2500sl

bubel500- to chyba dobrze zbitego balota po Sipmie nie widziałes :D Ze twoja prasa dobrze zbija to nie znaczy ze polska prasa nie dobija, i głosic to wszedzie ;D
Użytkuje prase sipmę i wiem że balota jak sie chce to potrafii zbić -jak u was ktos ma "najbiedniejszą" wersje sipmy i prasuje c360 to peszek:D
Ja osobscie Napewno bym konkurował z ta prasą walcową,-oczywiscie wiem że ty zbijesz balota mocniej ale nie jest to jakaś ogromna róznica ;D

Wiesz, miałem okazję pracować na Sipmie. Jak robiłem "próbnego" balota, to ustawiałem Sipmę na maxa i wyszła nawet nawet. Jak zrobiłem Gallignani na połowę, to taką uwaliła, że 5 chłopa nie mogło jej ruszyć :D
Polskie prasy jedynie może mają lepsze "blachy", bo jak zobaczę w grafice starsze Gallignani to sama rdza :P, moja jednak trzyma się bardzo dobrze.
Pozdro
Zetor Team

#9 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:46

prasa gallignani 2500sl A no jak 5 chłopa to ładnie zbitę, moją 4 mieliśmy duże problemy z nim
Ale to róznica co prasujesz, bo Szwagier raz prasował mokrą gorczycę to nie było opcji aby go ruszyć takżę od materiału tez wiele zależy :)

Pozdrawiam ;)

#10 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:44

prasa gallignani 2500sl 5 chłopa na ustawieniu na środek. Nie mówie o mokrej paszy tylko o słomie :D
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:51

prasa gallignani 2500sl Moja prasa Gallignani 3120 L wiążąca na dwa sznurki robiła mniej zbite bele niż moja nowa Sipma 1210 Classic wiążąca na jeden sznurek :)
Prasy Gallignani mają większe komory zwijania niż jest napisane. Moja robiła bele nawet 135cm na 120cm. no a sipma jak dojdzie do połowy czerwonego to czasem bela nie daje rady z prasy wyskoczyć, więc coś w tym jest :D
Ja osobiście jestem za Sipmą, nie ma problemu z częściami i wgl całkiem inna budowa...

#12 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 12:07

prasa gallignani 2500sl to ja nie wiem co ty za prase miałeś... Moja ma robić 120x120, a robi 123-125x120. W worki na sianokiszonke 120x120 spokojnie bela wchodzi.

#13 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:09

prasa gallignani 2500sl Jonek132-juz myslałem ze ta moja sipma jakaś dziwna jest ;) tyle ze ja mam wal-łanch. i na hakach,a ty chyba nie masz, nie?Ale juz masz tą zółtą ,to nową brałeś ?ile płaciłes? :)

Pozdrawiam!

Edytowany przez aresss, 02 styczeń 2014 - 18:32.

#14 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:00

prasa gallignani 2500sl aresss- brałem nową w sierpniu 2012 roku. to były (niestety) na tych nowych blachach za które musiałem dopłacać w cenie. wcześniej taka sipma kosztowała 48 tys a ja płaciłem 55 na standardzie. poza tym każda sipma jest walcowo-łańcuchowa ;)

rafal4610- moja prasa była normalna jak każda inna. może poprostu miała większą komore 140x120, nie wiem nie mierzyłem. pozbyłem się złoma, robie sipmą i jest git, w planach już jest case rb344 ale to za pare lat ;)

#15 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:38

prasa gallignani 2500sl Jonek132- walce na dole sie nie licza :P Ja oprócz nich mam 3 dodatkowe z przodu komory prasowania ;) symbol u mnie to jest z569/1,a z279/1 jest lancuchowa ,ty masz łancuchową, a łancuchowo- walcowa o ile dobrze pamiętam ma symobol 1221 :)

Pozdrawiam!

#16 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:10

prasa gallignani 2500sl aresss- może masz rację ;) nie znam się za bardzo na tych nowych oznaczeniach, wziąłem taką na jaką było mnie stać, ważne że stało-komorowa. a Tobie jak się pracuje tą z569/1 ?? :)

#17 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:08

prasa gallignani 2500sl Ogólnie prasa sprawuje sie dobrze, tylko ze moja potrzebuje jakies 15 km wiecej niz twoja :) Szwagier ma taka jak twoją i denerwuje mnie w tej prasie ze nie ma zamków i trzeba cisnienie na siłownikach trzymac,a u mnie haki trzymają to nie ma problemu ^^ Ale to kwestia przyzwyczajenia,a tak jak mowisz kupuje sie to na co stac B) Ale moja była używka takze wiesz :) szkoda tylko ze nie mam siatki,ale cięzko uzywaną w siatce dostac w dobrym stanie!

Pozdrawiam!

#18 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:17

prasa gallignani 2500sl bez tych zamków to tragedia normalnie, 60-ką otworzyć nie mogłem jak nowa przyszła, dopiero 1014 przełamał ;) teraz 912 sobie radzi elegancko, bo 60-ka na torfie sie topiła, prasa po wierzchu a szęśćdziesiątka po kolana... :D
u mnie sąsiad kupił sipme farma II 4 letnia z siatką i elektroniczne wiązanie to zapłacił 32 tysiące o.O głupiemu zawsze sie trafi :D
także dobrze szukaj a napewno znajdziesz coś ładnego i dobrego ;)

#19 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:08

prasa gallignani 2500sl Ja juz mam ^^ kupiłem za podobną cene jak piszesz u góry lecz bez siatki ;)

Edytowany przez aresss, 05 styczeń 2014 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:28

prasa gallignani 2500sl no to bezawaryjności ;)
ale lepiej nie odchudźmy od głównego tematu :)
nie wiem czy wszystkie pracy z rodziny Gallignani ale większość z nich ma elektryczne obwiązywanie, co może być niekoniecznie dobre. co innego jak się samemu uruchomi a co innego jak jest włączony automat i troszkę się cofnie- od razu podawany jest sznurek. :/ w tym aspekcie Sipma przewyższa pomarańczowe maszynki ;)