Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:16

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Tarczki nie będą miały winy u ciebie bo w tej skrzyni masz 2 kosze. 1 od biegów parzystych drugi od nieparzystych i wstecznego(chyba tak jest) Jeżeli były by winne tarczki to nie jechał by do przodu na tych biegach co na tym samym koszu. Bo jak mniemam do przodu jedzie normalnie bez zastrzeżeń? Też zacząłbym od zaworów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Dzisiaj, 18:22
  •  

#22 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:47

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Tak tak do przodu jedzie bez problemu

#23 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:06

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Witam,wymieniona jest cewka i już działa :D

#24 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 07:51

Witam,wymieniona jest cewka i już działa :D

Witam, u mnie był też ten sam problem i nie chciał jechać do tyłu, błąd H6. Możesz powiedzieć którą cewkę wymieniłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 28 listopad 2015 - 07:56

Pisz na prywatną wiadomość,to się prędzej doczekasz odpowiedzi ,przynajmniej od razu widzi,a tak na marginesie to szukaj w necie pdf niepłatnego katalogu,obojętnie w jakim języku.Powodzenia :)

#26 Share karamba23

karamba23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 23:06

ja w swoim fordzie 8630 wyrzuciłem ten sterownik skrzyni , lewarek i całą elektronikę, dałem pokrętło i podłączyłem pod nie cewki i chodzi mi 2 lata. tam przy cewkach są dokładne liczby i litery np (rev-wsteczny, f1 wolne f2 szybkie a liczby się mnoży przez litery kolejno). cewki cały czas muczą mieć plus a sterowane są masą. a i jeszcze jedno. są 6v więc napięcie trzeba obniżyć o połowe i jeśli chodzi o elektronike tego ciągnika to wszystko. a mechanicznie jest niezniszczalny tylko oleju i filtrów pilnować

żeby sprawdzić czy problem leży w mechanice czy elektronice wystarczy dać mase na 3 cewki np f2 ,a ,1 i mamy zapiętą 9wiątke do przodu, sprzęgło też uprościłem żeby mi nigdy nie szwankowało a mianowicie z potenciometra dałem bezpośrednio do cewki mc2 i wszystko stało się proste i nie do uszkodzenia chyba że przewód się urwie;p

#27 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 00:04

ja w swoim fordzie 8630 wyrzuciłem ten sterownik skrzyni , lewarek i całą elektronikę, dałem pokrętło i podłączyłem pod nie cewki i chodzi mi 2 lata. tam przy cewkach są dokładne liczby i litery np (rev-wsteczny, f1 wolne f2 szybkie a liczby się mnoży przez litery kolejno). cewki cały czas muczą mieć plus a sterowane są masą. a i jeszcze jedno. są 6v więc napięcie trzeba obniżyć o połowe i jeśli chodzi o elektronike tego ciągnika to wszystko. a mechanicznie jest niezniszczalny tylko oleju i filtrów pilnować

żeby sprawdzić czy problem leży w mechanice czy elektronice wystarczy dać mase na 3 cewki np f2 ,a ,1 i mamy zapiętą 9wiątke do przodu, sprzęgło też uprościłem żeby mi nigdy nie szwankowało a mianowicie z potenciometra dałem bezpośrednio do cewki mc2 i wszystko stało się proste i nie do uszkodzenia chyba że przewód się urwie;p

Fajnie sobie poradziłeś. Ale czy wiesz który to elektrozawór jest od reversu (wstecznego co mi pokazuje błąd H6)?

Chciałbym go sprawdzić ale nie wiem który i gdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share karamba23

karamba23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 07:49

wiem jest z prawej strony pod kabiną oznaczony jest po prostu "rev" rev-wsteczny f1 wolne do przodu f2 szybkie mc1 i mc2 to sprzęgła a,b,c,1,2,3 to przełożenia które mnoży się przez siebie