Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:40

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Witam mam ciągnik forda model 8630 powershift częśći do niego nie są drogie ale mam ostatnio z nim problem nie chce jechać do tyłu oststnio jak cofał to jak by się ślizgało,teraz wogle mechanik powiedział że to albo sprzegło lub uszczelniacz na rewersie i jeszcze kto potrafi taką skrzynie robić bo w innych ciągnikach też stosowane
Jeżeli wiecie pomóżcie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 29 listopad 2013 - 21:06

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Ale jak jedziesz pod górę z obciążeniem wysokim biegiem to sprzęgło ślizga? Czy nie?
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#3 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 12:15

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu do przodu jeździ i się nic nie ślizga a do tyłu nie da radę ruszyć słychać że bieg wskakuje ale nie rusza i jeszcze błąd wyskakuje na wyświetlaczu

#4 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 17:15

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Ta skrzynie stosowano w new holand chyba tam jest bodajże kilka sprzęgieł sterowanych elektrohydraulicznie a sama skrzynia składa się z dwóch skrzyni. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za usterka. A jaki błąd ci wywala? Jeżeli coś złe napisałem odnośnie skrzyni proszę o poprawki. Nie miałem nigdy styczności z fordem

A błąd ci wyświetla na wyświetlaczu w kabinie kod? Np 15? Jak w nh? Czy jak bo naprawdę niemialem styczności z Ford
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 20:59

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Robiłeś kalibrację skrzyni?
Edit:
Może by zmienić tytuł tematu bo w ogóle nie wiadomo o co dokładnie chodzi bez otwarcia.

Edytowany przez mtracz, 30 listopad 2013 - 21:57.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2013 - 22:32

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Tytuł tematu poprawiony, a autor otrzymuje ostrzeżenie na podstawie pkt. 1.5 taryfikatora ostrzeżeń.

#7 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 22:58

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Błąd Jest H i bieg np H 8 na wyświetlaczu przy biegach,jest w nim 18 biegów do przodu i 12 do tyłu rewers jest hudrauliczny

#8 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 23:56

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu http://newholland-ford.fsl.pl spróbuj tam poczytać co nieco albo zapytać o twój problem. Mi nieprzychodzi nic do głowy jak ci pomóc.

#9 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 grudzień 2013 - 08:27

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Napisz do użytkownika @mariusz(ZDUN) może on Ci coś poradzi.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#10 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 10:26

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Napisałem do niego jeżeli ktos coś wie więcej co tan błąd oznacza to proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 6004jh

6004jh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 13:54

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu siema
posiadam też forda 8630 i mam identyczny problem jak ty.
jak ciągnik jest zimny to troche coś tam cofnie ale zaraz wyświetlacz zaczyna migsć i już nie cofa, przy większym biegu coś tam ciągnie do tyl ale najwyżej do metra cofni i też nie mamy pojecia bo biegi słychać jak zmienia . olej w skrzyni jest, nawet filtry powymienialośmy ale to nic nie dało . dzwoniliśmy do speca z mazowsza który sie zajmuje zachodnimi maszynami to powiedział że to mogą być tarcze pozdzierane albo sprzęgiełka zepsute ale ciągnik trzeba był by zawieść pod Warszawe , a ja z pod Kłodzka jestem też troche lipa. serwis new hollanda nie daleko mnie sie znajduje, prawde mówiąc nie wiem czy sie nie opłaca do niego brać , powiedzą pewnie z 20 tyś albo nawet i więcej . kiedyś wogóle nam biegi ne wskakiwały ani do przody ani do tyłu zadzwoniliśmy do serwisu new hollanda który sie znajduje ne daleko mnie , przyjechało dwóch magików jeden do ciągnika weszedł cos tam niby robił drugi podeszedł do ciągnika i poodłanczał przewody które sa za schodkami koło akumulatora popsikał 2 razy WD-40 , podłączył wszystko z powrotem . wszystko zaczeło działać i skasowali nas 800 zł .

#12 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 10:22

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu U mnie sytuacja jest taka że ciągnik już stoi u mechanika i jest naprawiany mechanik na pewno wymieni wszystkie tarczki sprzęgłowe koszt 2000tyś czyli naprawa nie wyjdzie za drogo,a serwis nh może dużo brać za takie naprawy więc radzę poszukać fachowca lub dopytać się przed naprawą ile będzie kosztowała i czy się połaca robić,u ciebie mogą być zapchane zawory jeśli napisał byś mi jaki to błąd może i bym ci pomógł w każdym razie mój już jest naprawiany :)

#13 Share 6004jh

6004jh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 15:23

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu u mnie w ciągniku wyskakuje na wyświetlaczu H 6 i miga bez względu czy będe redukował biegi czy zwiekszał cały czas tak miga na wstęcznym

#14 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 17:36

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Tak tak to powinny być zawory znajdują się one pod gabiną przy akumulatorze trzeba je wyczyścić,jeżeli jest tam ktoś u ciebie kto naprawia new holland'y powinien zrobić to bez problemu :D Zajrzyj na mój kanał na youtube:http://www.youtube.com/channel/UC72S_sUcAcf1h0Mp79KXZ1Q

#15 Share 6004jh

6004jh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 18:14

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu ale o to chodzi że słychać w skrzyni jak biegi przełancza. powiedz mi jaki u cb płond na wyświetlaczu wyskakiwał ?

#16 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 19:02

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu ja bym najpierw przeczyścił te zawory,może ciśnienia nie ma (nie świieci się jakaś czerwona kontrolka na górze?),też może być rozszczelnienie rewersu i puszcza olej i nie ma uciągu a jak do przodu jedzie bez problemu?

#17 Share 6004jh

6004jh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:41

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu na desce żadna kontrolka nie świeci,do przodu z biegami żadnych problemów nie ma bo normalnie jezdzi
tak jak pisałem wcześniej z tymi zaworami kiedyś mieliśmy problem , wtedy anie do przodu ani do tyłu nie wchodziły.
a tobie na wyswietlaczu też H 6 migało jak przestał jezdzić ?

#18 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 22:22

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu Tak,to jeszcze zobacz te zawory,jak coś to ci napiszę co u mnie było bo masz podobny problem:/

#19 Share 6004jh

6004jh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 23:11

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu ok dzięki za fatyge :) jak bedziesz miał ciagnik zrobiony to napisz co tam było u Ciebie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MrZloty95

MrZloty95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 10:03