Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kioti DK551C mały problem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 19:32

Kioti DK551C mały problem Witam
Od pewnego czasu mam mały problem z moim Kioti, a mianowicie z układem paliwowym. :mellow:
Gdy ciągnik postoi przez noc to paliwo z pływa z powrotem do zbiorników, i rano złapie wypali resztę paliwa z pompy i przewodów i zgaśnie, po kilku próbach znowu odpali i zgaśnie, aż do puki nie zaciągnie paliwa. Jeśli najpierw przepompuje 2-3 razy pompką ręczną to od razu normalnie odpali i nie zgaśnie. Problem jest tylko po dłuższym postoju np przez noc... Jak już się go odpali to będzie pracował normalnie i nic się nie będzie działo, aż do puki nie postoi kilka godzinek. Moim zdaniem jest winien zawór zwrotny który powinien blokować aby paliwo nie wracało do baku, i tu jest moje pytanie gdzie on jest i jak on wygląda?

PS:Mechanik z serwisu mówił że to na 99% jest wina tego zaworku, i wystarczy go rozebrać wyczyścić i dokręcić trochę śrubkę regulującą siłę docisku sprężyny.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kioti DK551C mały problem Dzisiaj, 15:54
  •  

#2 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:11

Kioti DK551C mały problem Witam
Posiadam katalog częci jutro, jak znajde chwile czasu to sprawdze gdzie to jest i napisze

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:28

Kioti DK551C mały problem najlepiej jak byś wstawił skan albo zdjęcie , ale dokładny opis też będzie dobry
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 12:58

Kioti DK551C mały problem W katalogu niema mowy o jakimkolwiek zaworku zwrotnym w układzie paliwowym, ale z tego co sie orientuje taki zaworek jest w ręcznej pompce paliwowej, przy częstym pompowaniu rozszczalnie się tam membrana i paliwo się cofa do zbiornika. Z tego co sobie przypominam był już kiedyś podobny problem za forum i wymiana tej pompki pomogła. Koszt około 150zł za kompletną pompkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 18:55

Kioti DK551C mały problem rozwiązałem problem....
nie chciało mi się rozbierać oryginalnego zaworu więc założyłem jeszcze jeden kupiony w sklepie motoryzacyjnym, umieściłem go tuż przed oryginalnym, Na razie nic się nie dzieje, nawet jak ciągnik stoi tydzień, to odpala za pierwszym razem :)
Koszt naprawy 15zł :P
KPK Kumurun Team