Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 23:27

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże jeśli ktos stosuje taką metode prosze o wskazówki ora gdyby było to możliwe o filmik z pracy ponieważ nie moge znaleśc na yt żadnego filmu tego typu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 23:35

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże mało wydajny sposób i później sporo sprzątania,bo zboże wszędzie pryska- nie polecam tej metody.... :mellow:

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 07:44

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże a do tego zdarza się że taka dmuchawa działa jak śrutownik...

#4 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 08:08

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże Ja stosuję taki sposób, robię to tak że mam w przyczepie z tyłu zsyp podjeżdzam pod dmuchawę wywracam przyczepę do tyłu i się sypie do dmuchawy. Wyrzucane jest do pomieszczenia na stropie obory, pomieszczenie jest dosyć małe 3x4 i praktycznie cały kusz wybija z tamtąd. W tym roku zaślepiłem tą dużą dziure w dmuchawie zrobiłem mały otwór na wąż elastyczny fi 15cm ale to nie zdało egzaminu słabo ciągneło i śrutowało zboże. Czas opróżnienia przyczepy d-47 około 20 min

#5 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 28 listopad 2013 - 15:24

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże Stosowaliśmy tą metodę przez rok czasu , i nigdy więcej , dużo sprzątania , długi okres wysypywania przyczepy , nie polecam tej metody .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 30 listopad 2013 - 08:30

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże Stosuję to kilkanaście lat,wysypując,taśmą wprost z rozrzutnika,dmuchawa stojąca. . Wady wysypuje się z ogromną predkością przez każdą szczelinę a przy kontakcie ze skorą to nie jest miłe :wacko: ,ale złączenia łatwo można uszczelnić folią z bel,rozsypywanie na posesji ziarno, -plandeka pod dmuchawę,i z każdej strony po minimum 5 m.uszczelniona musi być ściana przeciwna i boczne,gdyż radość sąsiadów i innych wróbli będzie nadpodziw ogromna.,Na peryferiach pomieszczenia ,jeśli zostawisz coś,to oczywiście będzie to wzbogacone o wszelki śmieć....Pora na zalety B) ,jak wyczujesz co jest grane rozładunek zbiornika kombajnu 3 - 4 t.zajmuje do 10 minut,jak nie masz dalej jak 1 km.to się wyrobisz sam :) Ziarno masz już przewiane i leży no początku pryzmy,możesz siać :rolleyes: ,wszelkie śmieci są na końcu w twoich niezebranych rupieciach. :lol: .Przed kolacją zażyjesz kąpieli bez sprzeciwów,nie łudż się,że nie zarwiesz zbożem jak będziesz filował czy dobrze leci.Oczywiście multym kurzu,nie zapomnij tylko wywiesić pranie :ph34r: ;) :lol: . Pytaj a podpowiem.

-

:wacko:
wW

#7 Share LESZEK1

LESZEK1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 11:20

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże Witaj Kolego ,
W prehistorycznych czasach , gdy byłem kierownikiem w Państwowym Gospodarstwie Rolnym używaliśmy zwykłej dmuchawy do siana -do rozładunku zboża .
W moim gospodarstwie też mam dmuchawę ,ale do zboża (silnik 7 KW 2800 obr/min) i rozładowywaliśmy tym ustrojstwem pszenicę ,jednak wydajność przy sypaniu do silosów MIZERNA w stos. do mocy silnika-7KW.
Mam od paru lat długą żmijkę z silnikiem 4 KW u dołu i koszem zasypowym ,żmijka = podajnik ślimakowy wrzuca zboże górnym włazem na środek silosa , wydajność ok. dwukrotnie większa niż dmuchawy , a zboże nie jest tak mocno i agresywnie jak w dmuchawie przenoszone -więc i mniej uszkodzeń mechanicznych .
Polecam żmijkę , a ideałem byłby przenośnik kubełkowy - tu uszkodzeń jest jeszcze mniej , ale jest to urządzenie raczej stacjonarne , żmijka zaś mobilne- łatwe do przeniesienia .
Pozdrawiam Leszek

#8 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,bydło mięsne,książki.

Napisany 23 luty 2016 - 21:56

Zgadzam się z kolegą Leszkiem - dmuchawę do zboża odesłaliśmy na emeryturę ,używamy dwóch żmijek - jedna sypie z przyczepy na ustalone miejsce na strychu nad chlewem (tam trzymamy zboże ),druga z tegoż miejsca w odpowiednie do gatunku boksy . Idzie dużo sprawniej i odpada certolenie się z idealnym podjeżdżaniem pod dmuchawę.

Co do dmuchawy do siana - baaaaaaaaaaaaardzo wolno podaje zboże , można w tym czasie wypalić paczkę papierosów,oplewić ogródek albo wyszczotkowac piesa,zależy od upodobań . Nie polecam .

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 24 luty 2016 - 08:19

Oj z tym popkornem :lol:  :lol:  :lol: ,może najpierw rybkę , boczuś i sru do piekarnika,najpierw ty się pociesz ;)  :P  ,a nie dodadkowa radocha przed podziałem spadku dla krewnych, jakbyś coś do ust to wiesz co....... :rolleyes: ,granat,a niech i oni się ,,rozerwą' :blink: :o  '.        No to może o dmuchawie.       Stojąca,i jak pisalem ze 3 posty wcześniej ,2 zbiorniki bizon 10 minut,ty spocony[a] od zamiatania na rozżutniku a silnik ,,7''po pierwszym już dobrze nagrzany.Oczywiscie jest kilka szczegółów które się nie przeskoczy   odpowiedni zsyp,silnik przytwierdzony na stałe do dmuchawy i paski.........