33012345

czy dmuchawą do siana moge rozładowywać zboże

Polecane posty

33012345    0

jeśli ktos stosuje taką metode prosze o wskazówki ora gdyby było to możliwe o filmik z pracy ponieważ nie moge znaleśc na yt żadnego filmu tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mało wydajny sposób i później sporo sprzątania,bo zboże wszędzie pryska- nie polecam tej metody.... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Ja stosuję taki sposób, robię to tak że mam w przyczepie z tyłu zsyp podjeżdzam pod dmuchawę wywracam przyczepę do tyłu i się sypie do dmuchawy. Wyrzucane jest do pomieszczenia na stropie obory, pomieszczenie jest dosyć małe 3x4 i praktycznie cały kusz wybija z tamtąd. W tym roku zaślepiłem tą dużą dziure w dmuchawie zrobiłem mały otwór na wąż elastyczny fi 15cm ale to nie zdało egzaminu słabo ciągneło i śrutowało zboże. Czas opróżnienia przyczepy d-47 około 20 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

Stosowaliśmy tą metodę przez rok czasu , i nigdy więcej , dużo sprzątania , długi okres wysypywania przyczepy , nie polecam tej metody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

Stosuję to kilkanaście lat,wysypując,taśmą wprost z rozrzutnika,dmuchawa stojąca. . Wady wysypuje się z ogromną predkością przez każdą szczelinę a przy kontakcie ze skorą to nie jest miłe :wacko: ,ale złączenia łatwo można uszczelnić folią z bel,rozsypywanie na posesji ziarno, -plandeka pod dmuchawę,i z każdej strony po minimum 5 m.uszczelniona musi być ściana przeciwna i boczne,gdyż radość sąsiadów i innych wróbli będzie nadpodziw ogromna.,Na peryferiach pomieszczenia ,jeśli zostawisz coś,to oczywiście będzie to wzbogacone o wszelki śmieć....Pora na zalety B) ,jak wyczujesz co jest grane rozładunek zbiornika kombajnu 3 - 4 t.zajmuje do 10 minut,jak nie masz dalej jak 1 km.to się wyrobisz sam :) Ziarno masz już przewiane i leży no początku pryzmy,możesz siać :rolleyes: ,wszelkie śmieci są na końcu w twoich niezebranych rupieciach. :lol: .Przed kolacją zażyjesz kąpieli bez sprzeciwów,nie łudż się,że nie zarwiesz zbożem jak będziesz filował czy dobrze leci.Oczywiście multym kurzu,nie zapomnij tylko wywiesić pranie :ph34r:;) :lol: . Pytaj a podpowiem.

 

 

 

-

 

 

 

:wacko:

wW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Witaj Kolego ,

W prehistorycznych czasach , gdy byłem kierownikiem w Państwowym Gospodarstwie Rolnym używaliśmy zwykłej dmuchawy do siana -do rozładunku zboża .

W moim gospodarstwie też mam dmuchawę ,ale do zboża (silnik 7 KW 2800 obr/min) i rozładowywaliśmy tym ustrojstwem pszenicę ,jednak wydajność przy sypaniu do silosów MIZERNA w stos. do mocy silnika-7KW.

Mam od paru lat długą żmijkę z silnikiem 4 KW u dołu i koszem zasypowym ,żmijka = podajnik ślimakowy wrzuca zboże górnym włazem na środek silosa , wydajność ok. dwukrotnie większa niż dmuchawy , a zboże nie jest tak mocno i agresywnie jak w dmuchawie przenoszone -więc i mniej uszkodzeń mechanicznych .

Polecam żmijkę , a ideałem byłby przenośnik kubełkowy - tu uszkodzeń jest jeszcze mniej , ale jest to urządzenie raczej stacjonarne , żmijka zaś mobilne- łatwe do przeniesienia .

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Zgadzam się z kolegą Leszkiem - dmuchawę do zboża odesłaliśmy na emeryturę ,używamy dwóch żmijek - jedna sypie z przyczepy na ustalone miejsce na strychu nad chlewem (tam trzymamy zboże ),druga z tegoż miejsca w odpowiednie do gatunku boksy . Idzie dużo sprawniej i odpada certolenie się z idealnym podjeżdżaniem pod dmuchawę.

Co do dmuchawy do siana - baaaaaaaaaaaaardzo wolno podaje zboże , można w tym czasie wypalić paczkę papierosów,oplewić ogródek albo wyszczotkowac piesa,zależy od upodobań . Nie polecam .


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

      Oj z tym popkornem :lol:  :lol:  :lol: ,może najpierw rybkę , boczuś i sru do piekarnika,najpierw ty się pociesz ;)  :P  ,a nie dodadkowa radocha przed podziałem spadku dla krewnych, jakbyś coś do ust to wiesz co....... :rolleyes: ,granat,a niech i oni się ,,rozerwą' :blink: :o  '.        No to może o dmuchawie.       Stojąca,i jak pisalem ze 3 posty wcześniej ,2 zbiorniki bizon 10 minut,ty spocony[a] od zamiatania na rozżutniku a silnik ,,7''po pierwszym już dobrze nagrzany.Oczywiscie jest kilka szczegółów które się nie przeskoczy   odpowiedni zsyp,silnik przytwierdzony na stałe do dmuchawy i paski.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj