Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Ziemi

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:06

Kupno Ziemi Aha, czyli jeśli sprzedającemu pozostanie min. 1 ha, to wszelkie zaległości (podatek rolny, spółka wodna itp.) obciążają nadal sprzedającego. Jeśli nawet Urzad Skarbowy zleci komornikowi egzekucje, to komornik będzie licytował
pozostały majątek sprzedającego, czyli ten 1 ha, a do mnie się nie przyczepi, natomiast jeśli bym zakupił wszystko (ziemię + budynki) od sprzedającego i praktycznie nic mu nie zostanie to wtedy komornik będzie mnie się czepiał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Ziemi Dzisiaj, 01:24
  •  

#22 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:28

Kupno Ziemi wiesio

ile byś nie kupił, czy ile by tam nie zostało sprzedającemu, który ma zaległości w krus, zus albo w podatku rolnym, według ordynacji podatkowej po zakupie odpowiadasz na równi ze sprzedającym za zaległy podatek rolny i składki zus, krus w raz z odsetkami do dnia zakupu, i 5 lat wstecz od momentu wydania decyzji o ich uregulowaniu.

#23 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 15:53

Kupno Ziemi Z tego co mi wiadomo to jeśli komornik ma jakieś roszczenia to ma możliwość w Księdze Wiedzystej wpisać się w dziale: Prawa, roszczenia i ograniczenia. Bo taki przypadek znam.
Ja kupiłem działkę, na której nie był płacony podatek za nieruchomośći i na mnie ten dług nie przeszedł. Aczkolwiek właściciel ma jeszcze dom na innej dzialce, na który tez nie płacił podatku.
WIESIO zacytowałeś zaległość wobec : Zaległości do Urzędu Skarbowego i ZUS, a mowa była o urzędzie gminy, bo odnosiłem się do zaległości podatkowej. A jak jest zaległośc w Urzędzie Skarbowym, lub ZUS to się nie wypowiem.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:20

Kupno Ziemi Wiesio ja tak kupowałem pare lat temu i gościowi zoztało 1,2 ha i długi na mnie nie przeszły, z podatku, spółki i KRUS bo on dalej miał gospodarstwo rolne. Jakby nie było 1 ha, czyli zakończył by działalnosć rolniczą, to długi ja przejmuje. Tak mi wtedu notariusz tłumaczył., ale wszystko się zmienia, więc lepiej popytać się u notariusza.
US od razu wpisuję do Ksiąg zaległość. Nie krórzy nawet o tym nie wiedzą. Bo wystarczy ze mają małe zobowiązanie i już jest wpis.

#25 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:32

Kupno Ziemi Dzięki wszystkim za pomoc, jutro zadzwonię do notariusza , mam nadzieje że się wszystko wyjaśni.

#26 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:10

Kupno Ziemi witam
wiadomo czy wogole beda jakies kredyty na zakup ziemi lub gospodarstwa w 2014 roku?

#27 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:15

Kupno Ziemi Tak komercyjne. Na około 8 proc. w skali roku, słyszałem tez o 6.5 %, ale szczegółów nie znam.

#28 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:57

Kupno Ziemi

Z tego co mi wiadomo to jeśli komornik ma jakieś roszczenia to ma możliwość w Księdze Wiedzystej wpisać się w dziale: Prawa, roszczenia i ograniczenia. Bo taki przypadek znam.
Ja kupiłem działkę, na której nie był płacony podatek za nieruchomośći i na mnie ten dług nie przeszedł. Aczkolwiek właściciel ma jeszcze dom na innej dzialce, na który tez nie płacił podatku.

Wiesio ja tak kupowałem pare lat temu i gościowi zoztało 1,2 ha i długi na mnie nie przeszły, z podatku, spółki i KRUS bo on dalej miał gospodarstwo rolne. Jakby nie było 1 ha, czyli zakończył by działalnosć rolniczą, to długi ja przejmuje. Tak mi wtedu notariusz tłumaczył., ale wszystko się zmienia, więc lepiej popytać się u notariusza.

długi nie przechodzą tylko w momecie kupna jesteście za nie współodpowiedzialni jak pisałem wyżej, czytajcie ze zrozumieniem.
w momencie zakupu księga wieczysta może być czysta, a to nie ma większego znaczenia, bo należy pytać o zaległości w krus czy ug,
@tomek73 a to że gościowi zostało więcej jak hektar lub mniej też nie ma znaczenia,

#29 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:56

Kupno Ziemi padło hasło "komornik"
Na jakiej zasadzie on sprzedaje ziemię? Nie chodzi mi o licytacje, przybicie itp ale co dalej? Tzn wygrywający kupuje od kogo? Nieruchomość jest wpisywana do nowo utworzonej księgi wieczystej na podstawie jakich dokumentów?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#30 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 21:24

Kupno Ziemi to wogole ma nie byc kredytow preferencyjnych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 22:30

Kupno Ziemi LowRider 8 lat temu jak kupowałem to miało znaczenie, bo gość dalej miał gospodarstwo , czyli nie zakańczał działalności rolniczej, a dług był na gospodarstwie. A dług nie jest na danym polu, tylko na gospodarstwie. Chyba że ma wpis na hipotece, ale to inna rzecz.

Jak na księdze jest wpis na 100 zł, to może tam dług w wysokości nawet 1 000 000 zł.

Komornik sprzedaję pole, nieruchomość na licytacji czystą i pieniądze wpłacam komornikowi, od razu, lub do 60 dni, i z komornikiem podpisuję akt. Dołączam do mojej ksiegi, lub tworzę nową.
Ja tak kupiłem.

#32 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2013 - 22:31

Kupno Ziemi

padło hasło "komornik"
Na jakiej zasadzie on sprzedaje ziemię? Nie chodzi mi o licytacje, przybicie itp ale co dalej? Tzn wygrywający kupuje od kogo? Nieruchomość jest wpisywana do nowo utworzonej księgi wieczystej na podstawie jakich dokumentów?

sąd to musi klepnąc , dostajesz glejt tak jak np. na dział spadku i wpisujesz się do księgi jako własciciel

http://kamienicznik....i-od-komornika/

Edytowany przez kozulek2, 22 grudzień 2013 - 22:46.

#33 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 06:08

Kupno Ziemi Panowie, wszystko jasne w temacie, LowRider ma rację, dzwoniłem wczoraj do notariusza, czyli sprzedający zalega z podatkiem rolnym, Urzad Gminy przekazuje kwity do Urzędu Skarbowego, naczelnik kieruje wniosek do komornika, ten może przeprowadzić egzekucję z majątku sprzedającego lub działek które już są naszą własnością, zależy jakie ma kaprycho, a bardziej z kogo mu będzie łatwiej ściągnąć, dodam że księga wieczysta może być "czysta" .

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 17:18

Kupno Ziemi Kiedyś jak kupowaliśmy ziemię z długiem to notariusz zaznaczył gdzie i ile trzeba przelać, tzn. UG, Krus i sprzedający.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 grudzień 2013 - 23:02

Kupno Ziemi dokładnie - dobry notariusz zadba o wszystko a przynajmniej o wszystkim powie kupującemu przed aktem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#36 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:26

Kupno Ziemi kredyt na ziemie to w bankach spoldzielczych szukac
u mnie jest na 5.5% komercyjny bez doplaty na 15 lat

#37 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:16

Kupno Ziemi no to taki kredyt nie jest zly tylko ze tak jesli ktos chce zaczac gospodarzyc np za kika lat tzn przejmie gospo po 2016 roku to juz praktycznie nie ma szans nawet jesli odstanie 20 ha to jak ma sie rozwijac i ziemie ciekawe gdzie dokupi jak ceny powyzej 50 tys juz sa i nie ma gdzie nawet kupic a co dopeiro bedzie po 2016 roku jak obcokrajowcy beda mogli kupywac ?

#38 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:36

Kupno Ziemi Jankes młody jesteś, a już jęczysz jak stara baba w kościele .Na razie się ucz , a co będzie to się okaże , może obcokrajowcy nie będą " kupywać "

#39 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 15:07

Kupno Ziemi ba moge sie wyłuczyc teraz chodze do rolniczej apozniej sie okaze ze co bede musial znalezc dodatkwe zrodlo dochodu bo nie wyzyje z tylu hektarow i c owtedy inny zawod potrzebny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:13

Kupno Ziemi witam odświerzam temat, czy ktoś wie coś na temat nowych kredytów preferencyjnych, chodzi o zakup gospodarstwa budynki itp