Skocz do zawartości

Zdjęcie

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:12

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Witam

Mamy problem z w.w ciągnikiem. W dniu dzisiejszym padły w nim hamulce. Pedały wciskają się do końca, brak oporu, brak hamowania. Płyn w zbiorniczku jest, przewody odpowietrzaliśmy (może za mało? ale nie było widać poprawy). Pompki suche, nie mają wycieków. Po demontażu jednej z pompek zauważyłem że przy wciskaniu pedału w pompce tworzy się ciśnienie a przy puszczaniu pedału- podciśnienie- czy to prawidłowe zjawisko?
Jeżeli nie pompki to jaka jeszcze może być przyczyna? Czy jest jakaś regulacja hamulcy? (czy może są samonastawne?) Gdzie jeszcze szukać przyczyny? Dodam że kilka dni temu zauważyłem że pedał hamulca można wcisnąć 'do końca' ale wyczuwalny był opór, hamulce działały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Dzisiaj, 00:49
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:23

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Czy kilkukrotne wciśnięcie pedału pomaga? Gdy hamulce już były słabe to czy po kilkukrotnym użyciu poprawiało się. Pedał był twardszy wcześniej łapał? Płyn powinien wracać. Gdyby nie wracał po odpuszczeniu pedału hamulce by trzymały. A przecież hamujemy tylko gdy ciśniemy pedał. Nie wiem jak wygląda ten układ. Ale jeśli są cylinderki to czy są suche?

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:38

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Kilkukrotne wciśnięcie pedału nie pomaga. To samo tyczy się kiedy hamulce były słabe- nie było poprawy jak kilka razy wcisnąłem. Jak układ był sprawny, pedał łapał wcześnie i po chwili był twardy.
Do cylinderków nie zaglądałem bo nie wiem jak tam to jest zbudowane, przydały by się jakieś rysunki z katalogu części, ale Agco nie udostępnia tego szerszej publiczności...

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 23:00

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r albo się tarcze skończyły ale pedał by był albo czegoś nalałeś co się tam nie powinno znaleźć co dolewałeś?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 09:45

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Hamulec reczny/postojowy chyba tam jest. Czy jest on mechaniczny od dźwigini do samej tarczy? Czy działa na te same tarcze co hamulce hydrauliczne? Jeśli tak sprawdź czy ręcznym da się hamować. Będziesz miał pewność, że tarcze jak i mechanizm ich uruchamiania działa poprawnie a problem lezy w układzie hydraulicznym. W sumie hamulce padły dośc nagle w nie starym ciagniku. Może faktycznie ktoś wlał inny płyn. Nie zaglądałes do cylinderków, skąd więc pewność, że dobrze to jest odpowietrzone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:05

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Hamulec postojowy jest sterowany pneumatycznie, niestety on nie działa od momentu jak ciągnik został przyprowadzony (wiosna) więc nie mam jak sprawdzić.

Co się dowiedziałem dzień przed usterką jeden z kierowców dolał płynu hamulcowego typu DOT 4, a z instrukcji ciągnika wynika że układ należy napełnić olejem Pentosin CHF 11 S, czy tu może leżeć przyczyna? Czy sama wymiana płynu wystarczy czy jednak trzeba będzie wymieniać uszczelniacze?

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:41

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Wymień płyn potem zobaczysz. Cały układ trzeba osuszyć z mieszanki, która w nim powstała.

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 20:17

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Jeżeli zmieszamy płyn hamulcowy z olejem powoduje to zniszczenie uszczelek gumowych

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 21:34

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Udało mi się naprawić hamulec postojowy i ten hamulec działa, ciągnik idzie zatrzymać.
Układ hamulcowy opróżniłem z DOT 4 zalałem olejem Fusch (odpowiednikiem tego Pentosina) i odpowietrzyłem ale pedał nadal miękki. Wygląda na to że trzeba będzie rozbierać tłoczki, ale poczekam z tyn aż uda mi się pozyskać jakieś rysunki jak to jest zbudowane. Na szczęście prace dobiegają ku końcowi i będzie czas do tego zajrzeć.

Dzięki za dotychczasowe informacje.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:55

Padły hamulce w Fendt 820 Vario TMS 2007r Nie tylko uszczelniacze w cylinderkach, ale także zawór sterujący powietrzem (hamulec przyczepy) o ile Twój ciągnik to ma. Znam to z autopsji :D