Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług Lemken

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 10:05

pług Lemken Za zwyczaj odbija w góre i wraca zdarza sie też ,że korpus przesuwa się na boki i mija kamień w tym roku ścieły mi sie śruby zamiast odbić w góre , fajne rozwiązanie bo jak jedno zabezpieczenie nie zadziała to następne działa. Ogólnie to lekkie pługi po za tym że mam na Vario (te modele są cięższe mój ma około 1200kg) bardzo lekko orze sie nimi poprzednio maiłem czeski obrotowy lekki mniejsze skiby miał i mniejszą szerokość roboczą miał ale ciagnik przy nim miał ciężej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług Lemken Dzisiaj, 08:57
  •  

#22 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:59

pług Lemken mam taki sam pług tyle że 3+1 i zamiast przedpłużków mam ścinacze...
powiem tak pług orze ładnie i lekko mimo że 3 odkładnie mam już do wymiany.
kupiłem go w maju za równiutkie 5000zł (zdj w galerii) + nówka odkłania (leży w garażu:))
ale mam pytanko do znawców tematu...
a mianowicie pług obraca się dobrze nie stwarza problemów w tym temacie, ale po obróceniu powolutku coś puszcza i zaczyna się obracać z powrotem...
Poprzedni właściciel podejrzewa tą kostkę bo siłownik niby uszczelnił... jaka jest wasza sugestia?
oczywiście w orce to nie przeszkadza.

i jeszcze jedno:
jeśli macie pług na dwa węże to jak u was wygląda obrót? Tzn wajchąę od hydrauliki uzywacię raz do przodu raz do tył, zależnie od kierunku obrotu czy ciągle w jedną stronę a on się cały czas obraca raz w prawo raz w lewo?

#23 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:19

pług Lemken jeżeli siłownik ma zawór zmiany kierunku wtedy jedno pociągnięcie dźwigni w ciągniku obraca pług ,ale raz do przodu a w drugą stronę do tyłu , natomiast gdy kostka będzie uszkodzona lub jej nie będzie wogóle to dzwignia na dwa razy.Pług odchyla się bo nie trzyma zaworek w kostce , można spróbować go czyścić ale najczęściej wymaga wymiany lub regeneracji.

#24 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:49

pług Lemken Na wiosnę przyjrze się tej kostce... To powiedz mi jeszcze czy jest możliwe to co mówi mi sąsiad że ciągle daje wajche w jedna stronę i pług obraca się w obie strony .(ma jakiegoś kuhna)

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:10

pług Lemken Tak po to jest ta kostka.

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:19

pług Lemken Ja w KV zawsze tylko w jedną stronę i nie puszczam aż się nie obruci.

#27 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 08:29

pług Lemken No tylko kolega powyżej napisał że prawidłowo jest jak np obrót pługa na lewą stronę to wajchę daję do przodu, a jak pług ma obrócić się na prawą str to wajcha do tył...
tak u mnie właśnie jest...
mam jakiś inny typ kostki? To że popuszcza i pług lekko sie przechyla po podniesieniu to wiem że jest jakaś usterka.. ale co z tym obrotem?
jeśli naprawię kostkę to będzie można obracać pług trzymając wajchę ciągle w jedną stronę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 10:36

pług Lemken Nie wiem jak macie ale u mnie czy w prawo czy w lewo zawsze dźwignia w jedną stronę np: w dół ale to może dlatego że przed obrotem pług zwęża sie a po obróceniu wraca do zapamietanej szerokości.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:21

pług Lemken U mnie tak samo. Zawsze w jedną stronę do oporu.

#30 Share fubus84

fubus84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 14:43

pług Lemken Witam.
Chciałbym się lekko podpiąć do tematu. Niedawno kupiłem opala 120 2+1 na ramie takiej jak na pierwszym zdjęciu w temacie (tej chyba starszej)
W pobliżu śruby regulacyjnej mam trochę za dużo luzu i nie wiem czy tu coś powinno jeszcze być, czy po prostu pług jest źle ustawiony. Może wystarczy przestawić na tej śrubie z tyłu w inny otwór ?? Teraz Jest w środkowym

Załączone miniaturki

• IMAG0068.jpg

Edytowany przez fubus84, 15 marzec 2014 - 18:27.

#31 Share fubus84

fubus84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 15:19

pług Lemken Dopiszę jeszcze jeden kłopot. Pług ma problemy z obrotem (jest na jeden wąż) Często jak go siłownik dociągnie do góry to tak zostaje w martwej pozycji i nie chce przelecieć na drugą stronę. Kilka razu musiałem do niego wysiąść. Może coś jest z siłownikiem, albo tymi zaworkami w nim ?? Może ktoś wie jak one działają i coś mi napisze na ten temat. Może się zapowietrzyć ? Bo zmieniałem końcówkę i zlałem olej z węża.
Co mnie też ciekawi to on obraca się jakby w inna stronę niż większość obrotówek.
Pod spodem foto siłownika

Załączone miniaturki

• IMAG0072.jpg

#32 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 23:15

pług Lemken Witam posiadam pług lemken opal 140 nowszy typ z opti quickiem dwie śróby rzymskie mam problem z ściąganiem pługa w zaorane pole dzieje sie tak w obie strony co może być przyczyną ?, juz rozkręcałem śróbe od szerokości orki (sily ciągu) i brak poprawy jaka jest szerokość robocza tego pługa bez klinów i z klinami czy występowało kilka rodzajów klinów czy tylko jeden na szerokość skiby 40 z góry dzięki za pomoc

#33 Share niedzwiadek97

niedzwiadek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 22:03

pług Lemken Jak klin jest grubą stroną z tyłu a cienką z przodu i śruba rozkręcona korpusy biorą 35cm jak KLINY są na odwrót czyli gruba strona z przodu z cieka z tyłu a śruba z boku skręcona to jest 45 cm a gdy klinów nie ma czyli korpusy są w takiej lini jak słupice a śruba ustawiona na mniej więcej środku to jest 40 cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share niedzwiadek97

niedzwiadek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 07:33

pług Lemken Tu masz temat poświęcony klinom poszerzającym w lemkenie: http://www.agrofoto....rzajace-lemken/ :)

Edytowany przez niedzwiadek97, 28 sierpień 2014 - 07:34.