danny82

pług Lemken

Polecane posty

danny82    0

Panowie pomóżcie

planuje zakupic pierwszy pług obrotowy i jestem na etapie poszukiwań. Znalazłem cos takiego jak na zdjęciach. Gość pisze ze jest to Lemken Opal 140 ale cos mi sie nie wydaje.Poza tym dziwnie on wygląda. Mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć mi coś wiecej na temat tych modeli.

 

 

A376387_3.jpg

 

A376387_2.jpg

 

A376387_1.jpg

 

A376387_4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus11    0

powiem Ci kolegoo tak ze szalu nie ma ja osobiscie wole kuhna .a ile sobie krzyczy za tego lemkena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ja miałem takiego Lemkena tylko 3+1. Ten wydaję mi się że nie jest 140 tylko 120. A najlepiej zmierzyć grubość ramy. Pług ten 100% pieknie orzed tylko że 1 skibe cięzko się ustawia, jest ciężki oraz nie ma zabezpieczenia przeciw kamieniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Odkładnie niedługo do wymiany, płozy też. Nie ma zabezpieczeń resorowych... zależy od tego ile chcesz wydać za pług, ale tutaj licz się z kosztami po zaoraniu niedużej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Sądząc po tabliczce to 120 a szerokość skiby to 40 pewny nie jestem ale mi się wydaje że tak jak ja piszę jest .

A tak przy okazji szukam Lemkena Opala 110 trzyskibowego może ktoś ma albo wie gdzie taki jest na sprzedanie z góry dzięki za pomoc .

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

to jest 120, miałem kiedyś takiego, bardzo ładnie orze, sprzedałem swojego za 5200 handlarzowi

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego Darekpol na jakiej podstawie twierdzisz, że odkładnicę i płozy będą do wymiany? Płozy obraca się o 180 stopni, a że odkładnice takie mają wżery to jeszcze nic takiego, bo lemken tak ma. Trzeba zobaczyć jakie są grube na końcach i porównać w tych miejscach co się najmniej wycierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

To prawda wyciera się inaczej niż polskie z unirolu bo tam zaraz dziura się robi, ale ewidentnie widać przecież że już trzeba szykować pomału gotówkę na odkladnie. Plozy to chyba z resora nawet robiliśmy tylko dziury palnikiem trzeba palić ;)

Mam takie pytanie w sprawie pługów lemken, mianowicie jak sprawuje się zabezpiecznie (te spręzyny) w tych pługach?? Tzn jak zahaczę np o porządny kamień to wybija w górę korpus tak jak w resorowym zabiezpieczeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Wyrebski1 Masz rację, że trzeba zobaczyć jakie grube na końcach są odkładnice. Tylko sam miałem przy starym pługu w takim stanie i niby jest sposób na dospawywanie w to miejsce innych metali, aczkolwiek u mnie to nie zdawało egzaminu, bo wystarczało tylko na zaoranie kolejnych 20 ha maksymalnie. Co do obrócenia płozy o 180 stopni, w tym przypadku to chyba nic nie da, bo są one już tak cienkie. Ogólnie nie polecam pługów bez resorów. Byle kamień i trzeba z ciągnika wysiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Zgadzam się, ale lemken przecież ma jakies zabezpieczenie mechaniczne z tymi spręzanyami, czyli one nic nie daja mam rozumieć tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Moim zdaniem pług watry tej kasy,nie każdemu potrzebne zabezpieczenie resorowe,w moim 110 dopiero 2 razy śrubę urwałem,płozy do obrócenia ,pierwszą odkładnie daj na ostatnią ,ostatnia mniej się wyciera.pług ciekawy bo ma i ścinacze i przedpłużki co raczej razem nic nie daje,możliwość zmiany szerokości orania na klinach dystansowych,patrz moja galeria jest fotka jak poszerzyć.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Dla mnie potrzebne nie widzę innej opcji dlatego się pytam jak sprawuję się te zabezpieczenie na spręzynie w lemkenie, czy warto wgóle interesować się to marką pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Pług wydaje sie wart ceny ale zawsze mozna potargować co do ramy to prawda zmierz ją czy to nie jest pług dolnego obrotu ? jeśli tak to bym zrezygnował. Tomek90 mam lemkena Vario na zab."tandem" czyli sprężyna plus śruba ścinająca fajne rozwiązanie polecam pługi tej marki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

ja tez polecam lemkena, lekko chodza w orce, sam mam lemken opal 140 4+1 niedługo bede go sprzedawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

No pług fajny wiadomo nowy nie jest musi mieć jakieś mankamenty ale za tą cene to dobry i na zdjęciach no ładny tylko zwróć uwage na rame czy nie jest krzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danny82    0

Zgadzam sie, za to cene wyglada przyzwoicie, ale tylko na zdjęciach. Prawdopodobnie w weekend przejade sie go obejżeć. Gdybym sie zecydował to na pewno 1 odkładnia zmieni miejsce na ostatnią i narazie powinno to wystarczyc na jakis czas zwłaszcza, że pług bedzie pracował na ok 15 HA (to raczej nie duzo) , mam tylko nadzieje ze poradzi sobie w kukurydzy. Powiedzcie mi czy przy tej ramie i obrotnicy nie ma problemu z regulacją podstawowych parametrów pługa?? Jak przegladam internet przy lemkenach głównie spotykam sie z czymś takim:

82799415_2_644x461_plug-lemken-obrotowy-3-skiby-zdjecia.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Pług wydaje sie wart ceny ale zawsze mozna potargować co do ramy to prawda zmierz ją czy to nie jest pług dolnego obrotu ? jeśli tak to bym zrezygnował. Tomek90 mam lemkena Vario na zab."tandem" czyli sprężyna plus śruba ścinająca fajne rozwiązanie polecam pługi tej marki ;)

 

Jeśli zaczepisz o kamień to jak wygląda sytuacja? Odbija w górę i wraca jak przy zabezpieczeniu resorowym czy scina kołek/śrubę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Za zwyczaj odbija w góre i wraca zdarza sie też ,że korpus przesuwa się na boki i mija kamień w tym roku ścieły mi sie śruby zamiast odbić w góre , fajne rozwiązanie bo jak jedno zabezpieczenie nie zadziała to następne działa. Ogólnie to lekkie pługi po za tym że mam na Vario (te modele są cięższe mój ma około 1200kg) bardzo lekko orze sie nimi poprzednio maiłem czeski obrotowy lekki mniejsze skiby miał i mniejszą szerokość roboczą miał ale ciagnik przy nim miał ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

mam taki sam pług tyle że 3+1 i zamiast przedpłużków mam ścinacze...

powiem tak pług orze ładnie i lekko mimo że 3 odkładnie mam już do wymiany.

kupiłem go w maju za równiutkie 5000zł (zdj w galerii) + nówka odkłania (leży w garażu:))

ale mam pytanko do znawców tematu...

a mianowicie pług obraca się dobrze nie stwarza problemów w tym temacie, ale po obróceniu powolutku coś puszcza i zaczyna się obracać z powrotem...

Poprzedni właściciel podejrzewa tą kostkę bo siłownik niby uszczelnił... jaka jest wasza sugestia?

oczywiście w orce to nie przeszkadza.

 

i jeszcze jedno:

jeśli macie pług na dwa węże to jak u was wygląda obrót? Tzn wajchąę od hydrauliki uzywacię raz do przodu raz do tył, zależnie od kierunku obrotu czy ciągle w jedną stronę a on się cały czas obraca raz w prawo raz w lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

jeżeli siłownik ma zawór zmiany kierunku wtedy jedno pociągnięcie dźwigni w ciągniku obraca pług ,ale raz do przodu a w drugą stronę do tyłu , natomiast gdy kostka będzie uszkodzona lub jej nie będzie wogóle to dzwignia na dwa razy.Pług odchyla się bo nie trzyma zaworek w kostce , można spróbować go czyścić ale najczęściej wymaga wymiany lub regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Na wiosnę przyjrze się tej kostce... To powiedz mi jeszcze czy jest możliwe to co mówi mi sąsiad że ciągle daje wajche w jedna stronę i pług obraca się w obie strony .(ma jakiegoś kuhna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Kuba42877
      Witam czy posiada ktoś ten pług?
      Chciałbym dowiedzieć się o nich opinii i na jaką szerokość orzą.
    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj