Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług Lemken

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:13

pług Lemken Panowie pomóżcie
planuje zakupic pierwszy pług obrotowy i jestem na etapie poszukiwań. Znalazłem cos takiego jak na zdjęciach. Gość pisze ze jest to Lemken Opal 140 ale cos mi sie nie wydaje.Poza tym dziwnie on wygląda. Mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć mi coś wiecej na temat tych modeli.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług Lemken Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share artus11

artus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Wszystko zwiazane z rolnictwem ;)

Napisany 27 listopad 2013 - 21:24

pług Lemken powiem Ci kolegoo tak ze szalu nie ma ja osobiscie wole kuhna .a ile sobie krzyczy za tego lemkena

#3 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:46

pług Lemken 5500

#4 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 22:43

pług Lemken Starguj cenę,sprawdź dobrze i go bierz. Cena nie jest zła. Z jakim ciągnikiem będzie chodził?

#5 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 05:52

pług Lemken Zetor 8045

#6 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 09:47

pług Lemken Ja miałem takiego Lemkena tylko 3+1. Ten wydaję mi się że nie jest 140 tylko 120. A najlepiej zmierzyć grubość ramy. Pług ten 100% pieknie orzed tylko że 1 skibe cięzko się ustawia, jest ciężki oraz nie ma zabezpieczenia przeciw kamieniom

#7 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 09:55

pług Lemken Odkładnie niedługo do wymiany, płozy też. Nie ma zabezpieczeń resorowych... zależy od tego ile chcesz wydać za pług, ale tutaj licz się z kosztami po zaoraniu niedużej powierzchni.

#8 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2013 - 11:00

pług Lemken Sądząc po tabliczce to 120 a szerokość skiby to 40 pewny nie jestem ale mi się wydaje że tak jak ja piszę jest .
A tak przy okazji szukam Lemkena Opala 110 trzyskibowego może ktoś ma albo wie gdzie taki jest na sprzedanie z góry dzięki za pomoc .

Edytowany przez Zetek5340, 28 listopad 2013 - 14:34.

#9 Share LukaszBONQ

LukaszBONQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, sport

Napisany 28 listopad 2013 - 11:42

pług Lemken to jest 120, miałem kiedyś takiego, bardzo ładnie orze, sprzedałem swojego za 5200 handlarzowi

Edytowany przez LukaszBONQ, 28 listopad 2013 - 11:43.

#10 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 12:16

pług Lemken kolego Darekpol na jakiej podstawie twierdzisz, że odkładnicę i płozy będą do wymiany? Płozy obraca się o 180 stopni, a że odkładnice takie mają wżery to jeszcze nic takiego, bo lemken tak ma. Trzeba zobaczyć jakie są grube na końcach i porównać w tych miejscach co się najmniej wycierają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 14:26

pług Lemken To prawda wyciera się inaczej niż polskie z unirolu bo tam zaraz dziura się robi, ale ewidentnie widać przecież że już trzeba szykować pomału gotówkę na odkladnie. Plozy to chyba z resora nawet robiliśmy tylko dziury palnikiem trzeba palić ;)
Mam takie pytanie w sprawie pługów lemken, mianowicie jak sprawuje się zabezpiecznie (te spręzyny) w tych pługach?? Tzn jak zahaczę np o porządny kamień to wybija w górę korpus tak jak w resorowym zabiezpieczeniu??

#12 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 14:34

pług Lemken Wyrebski1 Masz rację, że trzeba zobaczyć jakie grube na końcach są odkładnice. Tylko sam miałem przy starym pługu w takim stanie i niby jest sposób na dospawywanie w to miejsce innych metali, aczkolwiek u mnie to nie zdawało egzaminu, bo wystarczało tylko na zaoranie kolejnych 20 ha maksymalnie. Co do obrócenia płozy o 180 stopni, w tym przypadku to chyba nic nie da, bo są one już tak cienkie. Ogólnie nie polecam pługów bez resorów. Byle kamień i trzeba z ciągnika wysiadać.

#13 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 14:44

pług Lemken Zgadzam się, ale lemken przecież ma jakies zabezpieczenie mechaniczne z tymi spręzanyami, czyli one nic nie daja mam rozumieć tak??

#14 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 listopad 2013 - 15:11

pług Lemken Moim zdaniem pług watry tej kasy,nie każdemu potrzebne zabezpieczenie resorowe,w moim 110 dopiero 2 razy śrubę urwałem,płozy do obrócenia ,pierwszą odkładnie daj na ostatnią ,ostatnia mniej się wyciera.pług ciekawy bo ma i ścinacze i przedpłużki co raczej razem nic nie daje,możliwość zmiany szerokości orania na klinach dystansowych,patrz moja galeria jest fotka jak poszerzyć.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#15 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 15:50

pług Lemken Dla mnie potrzebne nie widzę innej opcji dlatego się pytam jak sprawuję się te zabezpieczenie na spręzynie w lemkenie, czy warto wgóle interesować się to marką pługa.

#16 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 16:36

pług Lemken Pług wydaje sie wart ceny ale zawsze mozna potargować co do ramy to prawda zmierz ją czy to nie jest pług dolnego obrotu ? jeśli tak to bym zrezygnował. Tomek90 mam lemkena Vario na zab."tandem" czyli sprężyna plus śruba ścinająca fajne rozwiązanie polecam pługi tej marki ;)

#17 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:09

pług Lemken ja tez polecam lemkena, lekko chodza w orce, sam mam lemken opal 140 4+1 niedługo bede go sprzedawal

#18 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 28 listopad 2013 - 19:59

pług Lemken No pług fajny wiadomo nowy nie jest musi mieć jakieś mankamenty ale za tą cene to dobry i na zdjęciach no ładny tylko zwróć uwage na rame czy nie jest krzywa.

#19 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 20:59

pług Lemken Zgadzam sie, za to cene wyglada przyzwoicie, ale tylko na zdjęciach. Prawdopodobnie w weekend przejade sie go obejżeć. Gdybym sie zecydował to na pewno 1 odkładnia zmieni miejsce na ostatnią i narazie powinno to wystarczyc na jakis czas zwłaszcza, że pług bedzie pracował na ok 15 HA (to raczej nie duzo) , mam tylko nadzieje ze poradzi sobie w kukurydzy. Powiedzcie mi czy przy tej ramie i obrotnicy nie ma problemu z regulacją podstawowych parametrów pługa?? Jak przegladam internet przy lemkenach głównie spotykam sie z czymś takim:
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 21:19

pług Lemken

Pług wydaje sie wart ceny ale zawsze mozna potargować co do ramy to prawda zmierz ją czy to nie jest pług dolnego obrotu ? jeśli tak to bym zrezygnował. Tomek90 mam lemkena Vario na zab."tandem" czyli sprężyna plus śruba ścinająca fajne rozwiązanie polecam pługi tej marki ;)

Jeśli zaczepisz o kamień to jak wygląda sytuacja? Odbija w górę i wraca jak przy zabezpieczeniu resorowym czy scina kołek/śrubę??