Zaloguj się, aby obserwować  
bhdemeter

Zmiana operatora Energi elektrycznej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bhdemeter    37

Witam.

Dostałam oferte zmiany operatora Energetycznego z umową na dwa lata. Cena na prąd przez dwa lata ma być stała i mniejsza niż w PGE o 20% czy ktoś już robił taką zmiane i jak na tym wyszedł.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ogólnie rzecz ujmując, to jeden wielki pic na wodę. cena samej energii faktycznie bedzie niższa, ale dostanież do tego jeszcze drugą fakturę z PGE za użytkowanie linii energetycznej, gdyż wszystkie linie należą właśnie do PGE. podsumowując albo w sumie wyjdzie ci to samo, albo słuszałem opinie, że niektórzy płacą więcej niż do tej pory.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

To zależy od taryfy. Jeśli masz typową dla domu rodzinnego nawet prowadząc gospodarstwo to na pewno nie zarobisz bo był u mnie koleś i sam tak wyliczył. Dobre to jest dla firm ze sporymi rachunkami. Ja jestem na gacie i gdyby zrobić osobny licznik itd. To tez się nie opłaca bo prąd jest droższy i sam abonament za licznik tez droższy. Tak że raczej nic nie wskurasz żeby było taniej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Ja mam taryfe c-11 .

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale opłate za abonament dostane od PGE bo oni mają wyłączność i z tego co zrozumiałam to opłata jest ustalana przez urząd energetyki nie przez PGE jednakowa dla wszystkich. ????? Czy się myle? A sama opłata za prąd i jej oplacalność trzeba wyliczyć tak?

 

Czy ktoś już zmienił operatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Od PGE opłatę abonamentową dostaniesz ale dostaniesz również opłatę za przesył zależną od liczby zużytych kWh. Na cenę energii składa się właśnie opłata za przesył (ona Ci się nie zmieni) i opłata za energię - ta będzie niższa o 20%. Dochodzą jeszcze inne mniej znaczące opłaty niezależne od zużytej energii. Także na pewno nie zaoszczędzisz 20% tylko znacznie mniej lub wcale. Rozmawiałem z ludźmi, którzy sobie narzekali po zmianie operatora, najczęściej zużywali oni niewiele energii. Tak jak wyżej zostało napisane - opłaciło to by się w przypadku bardzo dużego zużycia energii, np. zakład przemysłowy. No ale niech się wypowiedzą ci co zmienili operatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Cena energii = opłata za transport energii sieciami dystrybucyjnymi + opłata za zużycie energii + podatek VAT

 

Opłatę za transport płacimy zazwyczaj u swojego dotychczasowego dostawcy, są w niej zawarte wszystkie opłaty licznikowe. Opłaty za zużycie płacimy u nowego dostawcy.

 

Wystarczy dokładnie przeczytać co jest w nowej umowie. Jeśli w nowej umowie są zawarte niższe stawki za zużyty kilowat energii będziemy oszczędzać.

 

Niemniej warto zwrócić uwagę na cały cennik np. dodatkowe opłaty za przypomnienie o nieterminowej płatności może u niektórych operatorów zaboleć ;).


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian836    0

Z tymi dwoma rachunkami jest to napewno minus(chociaż ja płacę prze neta). Nie mniej jednak warto zmienić. Też troche o tym myślałem i miałemobawy. Umówiłem sie jednak z doradcą klienta. najpierw przesłałem skan rachunku potem dzieczyna przyjechała, ponegocjowaliśmy i podpisałem. Uważam że jak ktoś płaci powyżej tysiaka albopo 2 -3 tysiące jak sąsiedzi comają mleko to sie opłaca. Płacići taktrzeba a tak to parę groszy w kieszeni zawsze zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
    • Przez sebarr
      Szukam operatora jona 6910, 8120, 7730 orka, siew, talerzowanie, koszenie łąk itp
      Szukam osoby młodej, wykształcenie obojętne. Warunek najważniejszy- DBANIE O SPRZĘT.
      Bardzo chętnie osoba do przyuczenia która nie jest nauczona złych nawyków z PGR-u. Stawka na tę chwilę to 19zł/godzina, jak będzie ktoś kumaty i nie będzie mu obojętny efekt wykonanej przez niego pracy to będzie premia.
      CHĘTNIE OSOBA KTÓRA PROWADZI swoje lub z rodzicami gospodarstwo i nie może iść na stałe do roboty, ale ma na tyle wolnego czasu i chciała by przyjechać na tydzień czy dwa a potem by wróciła na kilka dni "na swoje" i wróciła znowu na jakiś czas. Praca rejon Żary, Żagań, Szprotawa.
      Może też być osoba na stałe ale wtedy z okolicy Szprotawy, Żagania
      Zapewniam nocleg. Pracy jest dużo, jak ktoś chce to pracuje  8h, jak mu wygodnie i potrzebuje zarobić to pracuje dłużej.
      Sprzęty są "dziwne" i dość duże więc jakieś obycie ze sprzętem jest wymagane. Nie dam opryskiwacza 32m w ręce kogoś kto w życiu nie pryskał, albo rozsiewacza co potrafi sypać na 50m osobie która nie wie jak patrzeć na GPSa. Nie wymagam doświadczenia ale pokory i chęci nauki jak najbardziej. 
      Praca od czasu kiedy da się wjechać w pole, połowa marca może.
      tel 603 073 119
       
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez marek2012r
      Witam. Czy posiada ktoś może schematy instalacji elektrycznej Claas Dominator 106 w formacie pdf? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Alicjachojecka18
      Jak w temacie, mam problem z bezpiecznikami. Proszę o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj