Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co uważać przy kupnie Claasa

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KujawskiMovieTeam

KujawskiMovieTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:41

Na co uważać przy kupnie Claasa Witam! Planuję w niedalekiej przyszłości zakupić kombajn marki Claas. Mam 45ha więc myślę że Dominator w zupełności wystarczy. Problem leży w kwestii, na co uważać przy zakupie takiego kombajnu. Niektórzy moi znajomi kupili 'zajechane' kombajny i za kasę którą w nie włożyli kupili by jeszcze 2. Nie chcę takiej sytuacji, dlatego wychodzę do was z pytaniem, na co zwracać uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co uważać przy kupnie Claasa Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2013 - 21:18

Na co uważać przy kupnie Claasa Jak to na co ? Na wszystko. Pasy wygląd zewnętrzny stuki puki itd,
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#3 Share KujawskiMovieTeam

KujawskiMovieTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:32

Na co uważać przy kupnie Claasa tyle to wiem, myślałem że jeszcze coś jakiś słaby punkt

#4 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:47

Na co uważać przy kupnie Claasa jaki to dominator? Sprawdź dobrze czy kosz sitowy nie jest popekany przy dolnych zaczepach , dobrze by było wyjac sita i sprawdzić . Dno zbiornika zboża czy nie jest przegnity. przejedź sie z przyśpieszaczem na maxa i pełnych obrotach aby sprawdzić czy nie ma bicia na wariatorze , sprawdź również wariator od mlocarni.

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 listopad 2013 - 00:23

Na co uważać przy kupnie Claasa jakiego chcesz dominatorka kupic ? One raczej nie maja slabych punktow jakichs szczegolnie. Patrz na wyglad czy nie malowany, jak silnik pracuje , czy na wariatorach luzow nie ma , na panewkach na klawiszach , jak sita czy nie rozwalone bo to juz koszt spory wymienic, jak podsiewacz, pasy jezdne.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share KujawskiMovieTeam

KujawskiMovieTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:52

Na co uważać przy kupnie Claasa no dzięki panowie ;) Przymierzam się na 98sl coś tych rozmiarów :)

#7 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 listopad 2013 - 21:23

Na co uważać przy kupnie Claasa a to juz troszke wyzsza polka. Szukaj z silnikiem mercedesa, lejesz rope czyscisz filtr powietrza i zapominasz o nim na cale zniwa, a jak sie zapowietrzy to pompujesz pompka kilka razy, starter , i gada

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#8 Share KujawskiMovieTeam

KujawskiMovieTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 15:58

Na co uważać przy kupnie Claasa dzięki wielkie ;) na 45ha to już lipa nie może być :D

#9 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 18:09

Na co uważać przy kupnie Claasa dminatorem 98 z hederem 4,5 metra owalisz te 45 ha na spokojnie w 3 dni chyba ze masz male dzialki i dalekie przejazdy.

Edytowany przez Uziu92, 28 listopad 2013 - 18:09.

#10 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 18:15

Na co uważać przy kupnie Claasa KujawskiMovieTeam dodatkowo bedziesz mógł na zarobek "wyskoczyć" ja mam 88S na 50ha i nie jest wykorzystany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 20:51

Na co uważać przy kupnie Claasa jeszcze jak chcesz kupic na hydro to sprawdz jak to dziala , czy nie leje sie z pompy , przewodow, hydro silnika .

#12 Share KujawskiMovieTeam

KujawskiMovieTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 16:59

Na co uważać przy kupnie Claasa dzięki panowie! Jestem już dobrze przygotowany :D

#13 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 luty 2014 - 10:25

Na co uważać przy kupnie Claasa KujawskiMovieTeam kupiłeś już? ;)

#14 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 18:32

Na co uważać przy kupnie Claasa

no dzięki panowie ;) Przymierzam się na 98sl coś tych rozmiarów :)

i jak, kupiłes juz?
udało się SL-a
ile maszyn obejrzałeś?

bo z mojego doświadczenia w poszukiwaniu kombajnów muszę stwierdzić, że 98sl są zdecydowanie najbardziej zajechane spośród 88s, 98s, 88sl, 98sl. Sam początkowo takiego chciałem, ale po tym, co obejrzałem u ludzi, to stwierdziłem, ze znaczna wiekszośc z nich ma grubo ponad 6 a może i 8 tysiecy godzin i oczywiscie wszystko skręcone w okolice 3.

przez to moje napalenie na sl przeszedł mikoło nosa całkiem ładny i niedrogi 88s z rzeczywistym przebiegie 4500 i w stanie technicznym zdecydowanie lepszym niż wszystkie inne 98sl jakie obejrzałem.
No ale cóż, teraz juz jestem w ty względzie mądrzejszy i nie odrzucam juz kombajnów ze zwykłą skrzynią, bo one są z reguły mniej wymęczone.

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:15

Na co uważać przy kupnie Claasa wiesz cos w tym jest ze te na hydro sa bardziej dojechane , sam wiele ogladalem to jeszcze te na manualu byly jako tako natomiast juz te na hydro byly zjechane jak kon po westernie.

#16 Share rafal2005

rafal2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 12:45

Na co uważać przy kupnie Claasa Witam, mam zamiar kupić dominatora 86, oglądałem kilka sztuk i były porządnie zajechane. Natomiast jeden wydawał się w możliwym stanie, poza dziwnym waleniem, stukiem w okolicach wariatora młocarni i widać że szarpie tym pasem nie chodzi równo. Podczas kręcenia rękami pas raz się napina a dalej poluźnia. Koleś powiedział, że pas jest węższy w jednym miejscu i stad to walenie, ale jakoś nie bardzo w to wierzę. W środki widać, że odrzutnik słomy, cepy i klepisko trochę pogięte. Proszę o rady na co zwrócić uwagę przy tych wariatorach aby ewentualnie znaleźć przyczynę uderzania.

#17 Share rafal2005

rafal2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 12:45

Na co uważać przy kupnie Claasa Witam, mam zamiar kupić dominatora 86, oglądałem kilka sztuk i były porządnie zajechane. Natomiast jeden wydawał się w możliwym stanie, poza dziwnym waleniem, stukiem w okolicach wariatora młocarni i widać że szarpie tym pasem nie chodzi równo. Podczas kręcenia rękami pas raz się napina a dalej poluźnia. Koleś powiedział, że pas jest węższy w jednym miejscu i stad to walenie, ale jakoś nie bardzo w to wierzę. W środki widać, że odrzutnik słomy, cepy i klepisko trochę pogięte. Proszę o rady na co zwrócić uwagę przy tych wariatorach aby ewentualnie znaleźć przyczynę uderzania.

#18 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 18:43

Na co uważać przy kupnie Claasa jeśłi reszta ci sie podoba i tylko ten wariator odstrasza, to powiedz kupującemu, ze weźmiesz maszyne, jesli ten wymieni pasy młocarni i rzeczywiście sie okaze, ze jest cisza.
proste.
skoro to jest taka mała pierdółka, to niech to przed sprzedaża sam naprawi, zeby nie odstraszało klientów.
jesli natomiast sprzedawca nie bardzo bedzie chciał sie za to wziac, tzn ze problem rawie na pewno jest poważniejszy i nie chce pchac sie w koszty- woli poczekac na jelenia, który sie napali i wexmie jak stoi.

ps
troche późno sie wziałes za poszukiwania kombajnu.
przegladałem sobie ostatnio allegro i spredajacy chyba powariowali liczac na napaleńców, ktorzy chca kupic maszyne przed zniwami.
ceny sa o jakies 15-30 procent wyzsze niz były w marcu-kwietniu a nawet maju.

Edytowany przez nunu85, 01 lipiec 2014 - 18:45.

#19 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:31

Na co uważać przy kupnie Claasa co do tego walenia to raczej nie pas, dostal kaminiem w po cepach na miejscu mocowan , albo poszlo lozysko lub obudowa , lub sam wal sie podgial stad te bicia, uwierz mi ze tam na zachodzie to wyjatek jak ktos sprzedaje maszyne bez jakichkolwiek usterek, ja juz bym sobie go odpuscil, bo moze sie okazac ze ksozty naprawy beda bardzo wysokie a i z tym nie nakosisz, bo jak bije to przy obciazeniu lozyska beda lecialy jak glupie.
p.s a zdejmowales oslone bebna mlucacego ta z przodu za gardziela ? jak chodzi beben mlucacy , ma bicia ?

Edytowany przez Uziu92, 01 lipiec 2014 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafal2005

rafal2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 08:11

Na co uważać przy kupnie Claasa Fakt ceny może i trochę wyższe ale i wybór znacznie większy. Jeśli chodzi o bęben młocący to oglądałem go z przodu przez tą podłużną osłonę, i chodził równo natomiast z boku nie odkręcałem. Jak najlepiej sprawdzić te łożyska, kawałek rury i góra - dół czy w jakiś inny sposób?
W 3 kombajnach które oglądałem cepy oprócz mocowania na śruby były również przyspawane. Czy to normalne?