Skocz do zawartości

Zdjęcie

Volvo 800 problem?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bisio

bisio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:32

Volvo 800 problem? Podczas kosznie zboża miałem bardzo duże problemy z volvo 800 aktiv. Do zbiornika wlatywało wszystko słoma, plewy, kaszka itd.
Wg mnie przyną może być to że słoma w 30 procentach szła na wytrząsacze i na sieczkarnie a w 70 procentach słoma wchodziła na podsiewacz i wylatywa poza kombajn. Co może być przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Volvo 800 problem? Dzisiaj, 01:30
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:00

Volvo 800 problem? Nieprawidłowe ustawienie sit, siły wiatru, kierownicy wiatru, za duże obroty młocarni.
Tylko 30 % na wytrząsacze? :o
A jeśli już to nadal jest to skutek, przyczyna jest awaria bądź ustawienie.
Odrzutnik słomy w nim działa?
To twój perszy kombajn i sezon koszenia?

#3 Share bisio

bisio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:11

Volvo 800 problem? To jest mój 1 sezon, a co to jest odżutnik słomy i gdzie jest umieszczony ?

#4 Share bisio

bisio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 08:31

Volvo 800 problem? Podczas koszenia pasek młynka był naprężony, sita częściowo pozamykane (różnie kombinowałem zamykałem i otwierałęm ale to nic nie dawało), siła wiatru w młynku była ustawonia na maxa ale to też nic nie dawało, do zbiornika wszystko szło, nawet i drobna kaszka (pył).
A jak powinna być ustwawiona kierownica (mieszadło) w młynku ?

#5 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:45

Volvo 800 problem? w volovo 800 niema kierownicy wiatru. A odrzutnik słomy jest zaraz za młocarnią. jak zobaczysz z lewej strony za schodkami masz wziernik i tam widać odrzutnik słomy i to pewnie jego wina bo nie możliwe żeby Ci słoma na sita szła jeżeli odrzutnik działa. A tam w środku przed wytrząsaczami jest jeszcze taka przesłona brezentowa może ona się zahaczyła i słoma nie leci dalej??
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 21:58

Volvo 800 problem? Witam,uważam że jest i tak jak pisze kolega mtracz ,za wysokie obroty młocarni i klepisko za bardzo dociągnięte i tnie na sieczkie ,przy tym mało wiatru i żle ustawione sita żaluzjowe i stąd tyle słomy na sitach ,a potem w zbiorniku,ja u siebie jak miałem zbyt mocno otwarte sita żaluzjowe, to też pojawiała się słoma w zbiorniku z ziarnem ,sita powinny być bardziej płasko, bo i gdyby odrzutnik nie odrzucał dalej to by owijało i zabijało na młocarni, ewentualnie słaby naciąg paska odrzutnika może powodować słabe odrzucanie słomy i jej cięcie ,ale to słuchowo by wyczuł, czy na zegarze by widział że spadają obroty młocarni i że coś złego się dzieje na młocarni ,ale by to jak wcześniej podałem, zabijało na młocarni i by w ogóle nie szło młócenie :rolleyes: Pozdrawiam.

#7 Share bisio

bisio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:38

Volvo 800 problem? a mi co około 1.5 ha ukręcało wałek hedera w volvo 800, wymieniłem wszystko sztangę, targaniec, wałek hederu ale problem nadal pozostał, a może być przyczyną krzywy heder ?

ale umnie nie ma żadnej przesłony brezentowej, romumiem że ona jest taka szmaciana jedna taka jest ale drugiej nie ma ?

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 00:09

Volvo 800 problem? Witam ,jeśli masz krzywy heder to może to być ta przyczyna ,ale myślę że żyletki kosy haczą o bagnety, lub też jak opuścisz motowidło na maksa w dół, to pazurki nagarniacza wpadają w kosę pomiędzy bagnet a żyletki i dlatego tak się dzieje :rolleyes: Pozdrawiam.

#9 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 02 luty 2014 - 11:39

Volvo 800 problem? @wiesław16 widać że nie posiadasz tego kombajnu bo on niema licznika obrotów młocarni. Ten kombajn nie posiada żadnego licznika jest tylko wskaźnik temperatury. Obroty młocarni zmienia się tylko poprzez zmianę pasa klinowego i zmianę kół pasowych. Zapodaj zdjęcie jak masz ustawione to Ci powiem jakie masz. Młocarnię ustaw tak: włącz młocarnię i dociągaj do siebie aż klepisko zacznie ocierać o cepy a potem poluzuj o 2 lub 3 ząbki, dolne sito zamknij do końca i otwórz minimalnie tak na 3-4 mm, Wiatr do pszenicy daj na prawie max. Górne sito otwórz na prawie dwa razy tyle i to sito krótkie tzw kłosowe daj dwa razy tyle co górne tak żeby kłosy tam wpadały. Przejedź ok 30m na 1 biegu przyspieszacz daj na 4 dziurkę od końca czyli prawie na maxa. Zatrzymaj się i zobacz pod słomą ile zostaje ziarna na ziemi i czy kłosy są puste czy niewymłócone. Powiem Ci że bardzo fajnie opisane jest to w poradniku do Bizona bo tam właśnie opisane jest co zrobić jak nie ładnie młóci. Zrób fotki tych kół pasowych z prawej strony, młocarni tu od przodu i od strony tej zaślepki za schodkami i zrób jakoś zdjęcie podsiewacza w środku bo może czegoś tam Ci brakuje.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bisio

bisio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:33

Volvo 800 problem? A jak prawidłowo powinna być ustawiona sztanga względem bagnetów i stalek ?

Dodaj odpowiedź